انواع سمعک AM

سمعک AM(ای ام) یکی از قدیمی‌ترین شرکت های تولیدکننده سمعک در دنیا با بیشتر از 100 سال سابقه می‌باشد. این شرکت در سال 1986 توسط شرکت زیمنس خریداری شد و در حال حاضر در زیر مجموعه زیمنس قرار دارد. شرکت ای‌ام دارای دو ویژگی اصلی است که در از شروع فعالیت این شرکت تغییر نکرده است.

این دو ویژگی باعث شده‌ است که همه اقشار جامعه و با هر توان مالی بتوانند از سمعک آلمانی استفاده کنند. در واقع سمعک ای‌ ام ارزانترین سمعک آلمانی از نظر کیفیت صدا و قطعات می‌باشد. به شخصه بیمارهایی دارم که بیشتر از 20 سال است که از سمعک AM استفاده می‌کنند و سمعک شان هنوز هم به تعمیر نیاز پیدا نکرده‌است.

مدل‌ های سمعک AM (ای‌ام)

سمعک جیبی BW

سمعک body worn یا سمعک جیبی یکی از قدیمی‌ترین سمعک‌های تولید‌شده توسط شرکت AM است. سیستم پردازش سمعک جیبی آنالوگ است و قدرت خروجی بلندگوی سمعک بسیار زیاد می‌باشد. این سمعک را فقط می‌توان برای کم‌شنوایی‌های شدید و عمیق استفاده کرد و در صورتیکه افت بیمار کمتر از کم‌شنوایی شدید باشد، استفاده از سمعک جیبی می‌تواند صدمات جبران ناپذیری را به گوش بیمار وارد کند. در حال حاضر و با تولید سمعک‌های پشت‌گوشی سوپرپاور استفاده از سمعک جیبی برای بیماران منسوخ شده‌است. سمعک جیبی در حال حاضر تنها برای بیماران مسنی که سابقه استفاده از سمعک جیبی را داشته‌اند یا کم‌شنوایی آنها در حدی است که هیچ سمعک پشت‌گوشی توانایی پوشش آن را نداشته باشد،تجویز می‌شود.

سمعک Digitrim 12

سمعک AM دیجیتریم
سمعک دیجیتریم

سمعک AM دیجیتریم همانطور که از نامش پیداست دارای تکنولوژی دیجیتریم است. تکنولوژی دیجیتریم در زمانی به وجود آمد که کامپیوتر‌های شخصی و اداری رواج پیدا نکرده بودند و سمعک در خود شرکت اصلی پروگرام می‌شد و روانه بازار می‌گردید. این سمعک در دو مدل پشت‌گوشی و داخل‌گوشی تولید شده‌است. مدل پشت‌گوشی در سه قدرت استاندارد، پاور و سوپرپاور ساخته شده‌است که می‌توان آنرا برای تمامی کم‌شنوایی‌ها تجویز کرد. همچنین مدل پشت‌گوشی دارای ولوم کنترل برای تغییر قدرت صدای سمعک و دکمه تغییر برنامه بر روی سمعک است. تنظیم زیر و بمی فرکانسی و حداکثر خروجی سمعک(MPO) این سمعک توسط تریمرهایی که بر روی سمعک تعبیه شده‌است، انجام می‌گیرد. در مدل داخل گوشی نیز سمعک دارای دو تریمر جهت تنظیم فرکانسی و حداکثر خروجی سمعک می‌باشد.

سمعک AURORA 4 PRO

سمعک سوپرپاور آرورا 4 پرو
سمعک سوپرپاور آرورا 4 پرو

سمعک آرورا 4 پرو دارای تکنولوژی دیجیتال است و توسط کامپیوتر تنظیم می‌شود. این سمعک در دو مدل پشت‌گوشی و داخل‌گوشی عرضه شده‌است. سمعک پشت‌گوشی آرورا 4 پرو در سه قدرت استاندارد، پاور و سوپرپاور ساخته شده‌است که می‌توان آن را برای کلیه کم‌شنوایی‌ها تجویز کرد. بزرگترین مزیت سمعک‌های پشت‌گوشی آرورا در مدل پاور و سوپرپاور وجود ولوم کنترل چرخشی برای تنظیم بلندی صدای سمعک می‌باشد. ولوم کنترل چرخشی برای افراد مسنی که دارای لرزش دست می‌باشند، بسیار مناسب است و اکثر بیماران ولوم کنترل چرخشی را به ولوم دکمه‌ای ترجیح می‌دهند. سمعک آرورا 4 پرو یکی از پرطرفدارترین سمعک‌های گروه AM می‌باشد.

سمعک STF T1

سمعک STF T1
سمعک STF T1

سمعک‌های STF T1 یکی از پایین‌ترین مدل‌های سمعک ای ‌ام است که تنها در مدل پشت‌گوشی تولید شده‌است. این سمعک تنها در قدرت پاور تولید شده است و مناسب کم‌شنوایی‌های متوسط تا متوسط رو به شدید می‌باشد. این سمعک دارای 2 کانال پردازشی دیجیتالی است و از نظر کیفیت بین رده ضعیف تا متوسط می‌باشد. سمعک STF T1 دارای ولوم کنترل بر روی سمعک است.

سمعک STF T3

 سمعک STF T3
سمعک STF T3

سمعک STF T3 دارای 4 کانال پردازشی دیجیتالی است و تنها در مدل پشت‌گوشی در دو قدرت پاور و سوپرپاور تولید شده‌است. این سمعک را می‌توان برای کم‌شنوایی‌های متوسط تا عمیق تجویز کرد. سمعک STF T3 دارای ولوم کنترل جهت تغییر بلندی صدا بر روی سمعک است. همچنین دارای تکنولوژی حذف فیدبک یا سوت زده سمعک و تکنولوژی کاهش دهنده نویز محیط است.

سمعک XTM AM

در حال حاضر بالاتری تکنولوژی سمعک‌های AM مربوط به سمعک‌های XTM(ایکس تی ام) است. این سمعک‌های شامل طیف وسیعی از سمعک‌های نامرئی و داخل‌گوشی و پشت‌گوشی و ریک می‌باشند که می توان آن ها را برای تمامی کم‌شنوایی‌ها تجویز کرد.

انواع سمعک XTM

سمعک XTM P8 RIC (ریک پی 8 ایکس تی ام )

سمعک ریک AM
سمعک ریک AM

سمعک مدل XTM P8 RIC تنها مدل سمعک ریک ای‌ام در بازار است. این سمعک دارای بالاترین تکنولوژی در میان سمعک‌های ای‌ام به نام P8 است.

تکنولوژی سمعک XTM P8 RIC

سمعک XTM P8 BTE(سمعک پشت گوشی ایکس تی ام پی 8)

سمعک پشت گوشی XTM P8 AM
سمعک پشت گوشی XTM P8 AM

این سمعک از نوع پشت گوشی است و دارای تکنولوژی P8 است و تمامی تکنولوژی‌های P8 را دارد. این سمعک در قدرت‌های زیر موجود است و توانایی پوشش تمامی انواع کم‌شنوایی‌ها را دارد.

سمعک داخل گوشی XTM P8

 

سمعک نامرئی
سمعک نامرئی

سمعک‌های داخل‌گوشی ای‌ام در سری XTM P8 در دو مدل پیش‌ساخته با نام (XTM IF P8) و قابل ساخت با نام (Custom) تولید می‌شود. هر دو مدل دارای تکنولوژی P8 می‌باشند و می‌توان آن‌ها را برای کم‌شنوایی‌های ملایم تا متوسط رو به شدید تجویز کرد. مدل پیش ساخته XTM P8 مدل نامرئی محسوب می شود که توسط یک پروب در داخل گوش قرار می‌گیرد. بسته به مدل CIC و ITE این سمعک‌ها دارای دو سایز باتری 10 و 312 می‌باشند. در مدل ITE دکمه پروگرام بر روی سمعک جهت کنترل دستی برنامه‌های سمعک وجود دارد.

سمعک XTM P6

XTM  P6
XTM P6

سمعک‌های سری XTM P6 در دو مدل پشت‌گوشی و داخل‌گوشی روانه بازار شده‌اند. این سمعک‌ها به غیر از تعداد کانال در سایر ویژگی‌ها مشابه سری P8 می‌باشند. سمعک‌های سری P6 دارای 12 کانال پردازشی هوشمند می‌باشند.

سمعک XTM P4

سمعک‌های سری XTM P4 در دو مدل پشت‌گوشی و داخل‌گوشی روانه بازار شده‌اند. این سمعک‌ها به غیر از تعداد کانال در سایر ویژگی‌ها مشابه سری P6 می‌باشند. سمعک‌های سری P4 دارای 8 کانال پردازشی هوشمند می‌باشند. مدل پیش‌ساخته P4 با نام XTM IF P4 به دلیل قیمت مناسب و نامرئی بودن و کیفیت صدای عالی یکی از پرفروش‌ترین سمعک‌های ای‌ام است.

سمعک XTM A4

سمعک‌های XTM A4 مشابه سری P4 می‌باشند. این سمعک‌های دارای 8کانال پردازشی هوشمند هستند و همانند سری‌‌های دیگر XTM دارای مدل‌های پشت‌گوشی و داخل‌گوشی و پیش‌ساخته هستند.

قیمت‌ سمعک AM(ای ام)

قیمت سمعک‌های بسته به مدل سمعک از 1/200/000 تومان تا 5/000/000 تومان متغییر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سمعک‌های AM و قیمت هر مدل سمعک AM با تیم مشاوران سمعک صمیمی تماس بگیرید.

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه‌های ارتباطی

همه روزه
ساعت ۹:۰۰ الی ۱۴:۰۰ و ۱۶:۰۰ الی ۲۰:۰۰