لطفا سوالات متداول را قبل از ارسال پیام مطالعه نمایید.

سمعک یک وسیله پزشکی است که دارای مدل‌ها و قدرت‌های مختلفی است و هر بیمار باید سمعک متناسب با کم‌شنوایی و نیاز خود را دریافت کند.تجویز سمعک باید طبق نتایج تست‌های شنوایی‌سنجی بیمار صورت بگیرد که انجام تست‌ها و تشخیص اینکه چه سمعکی برای نوع کم‌شنوایی بیمار مناسب است، برعهده شنوایی‌سنج است.شنوایی‌سنج تنها مرجع دارای صلاحیت برای تجویز سمعک می‌باشد که با استفاده از علم دانشگاهی و تجربه کلینیکی می‌تواند شما را در خرید سمعک همراهی کند.سمعک خام به تنهایی هیچ ارزشی ندارد و باید از گوش بیمار قالبگیری انجام شود و سمعک با استفاده از تجهیزات خاصی تنظیم شود، که تنظیم و قالبگیری نیز از وظایف و اختیارات شنوایی‌سنج می‌باشد.

کلینیک شنوایی‌شناسی و سمعک صمیمی همه‌روزه پذیرای بیماران گرامی می‌باشد. بیمارانی که از شهرهای دیگر مراجعه می‌نمایند بهتر است که روز قبل با شماره‌ تماس‌های کلینیک جهت نوبت‌دهی تماس بگیرند. برای انجام تست‌های الکتروفیزیولوژی از جمله ABR نیز لازم است که قبل از مراجعه به کلینیک هماهنگی لازم صورت بگیرد.

کم‌شنوایی دارای انواع مختلفی است که هر نوع دارای دلیل خاص خود می‌باشد.درمان کم‌شنوایی با سمعک آخرین درمان برای کم‌شنوایی می‌باشد.برای درمان کم‌شنوایی در مرحله اول باید نوع و دلیل کم‌شنوایی تشخیص داده‌شود.درمان کم‌شنوایی با سمعک تنها برای کم‌شنوایی‌هایی انجام می‌شود که با استفاده از دارو یا عمل جراحی قابل درمان نباشند.برای تشخیص نوع کم‌شنوایی باید به کلینیک شنوایی‌سنجی مراجعه نمایید.

در صورتیکه سمعک بنا به نوع و میزان کم‌شنوایی بیمار و توسط شنوایی‌سنج تجویز شود، هیچگونه عوارضی به همراه نخواهد داشت. ولی تجویز سمعک توسط افراد فاقد صلاحیت می‌تواند سبب لطمات جبران‌ناپذیری برای بیمار گردد.سمعک در ابتدای تجویز خام است و شنوایی‌سنج با استفاده از تجهیزات و برنامه‌های خاصی آنرا متناسب با کم‌شنوایی بیمار تنظیم می‌نماید.این تنظیمات به گونه‌ای است که بیمار نزدیک‌ترین شنوایی را شنوایی طبیعی داشته باشد و از طرفی تقویت بلندی سمعک به گونه‌ای تنظیم می‌شود که تقویت سمعک هنگام مواجه با صدای بلند کم‌باشد و آسیبی به شنوایی بیمار وارد نشود.از این رو استفاده از سمعک اگر توسط شنوایی‌سنج باشد، هیچگونه آسیب و عوارضی نخواهد داشت.

راه‌های ارتباطی

همه روزه
ساعت ۹:۰۰ الی ۱۴:۰۰ و ۱۶:۰۰ الی ۲۰:۰۰