سمعک اکسید اتیکن

سمعک اکسید اتیکن(Xceed)

فهرست مطالب

سمعک اکسید اتیکن(Xceed)
سمعک اکسید اتیکن(Xceed)

سمعک اکسید اتیکن(Xceed) در سال 2020 توسط کمپانی اتیکن به بازار معرفی شده‌است. این سمعک تنها در مدل پشت‌گوشی و در دو نوع سوپرپاور(SP) و اولتراپاور(UP) تولید شده‌است. این سمعک جایگزین سمعک‌های سوپرپاور قبلی اتیکن از جمله SUMO DM، ‏‏Dynamo و Chili می‌باشد.

در این سمعک تلاش شده است که کلیه مشکلات و باگ‌های سمعک‌های قبلی برطرف گردد. به همین دلیل سمعک اکسید در حال حاضر یکی از قویترین سمعک‌های پشت‌گوشی سوپرپاور موجود در دنیا محسوب می‌شود که در عین حال دارای صدای فوق‌العاده شفافی نیز می‌باشد.

سمعک اکسید برای افت‌های شنوایی شدید و شدید‌‌‌ تا عمیق تجویز می‌شود. سایز باتری سمعک اکسید در مدل سوپرپاور شماره 13 و در مدل اولتراپاور شماره 675 می‌باشد. از این رو اندازه مدل سوپرپاور نسبت به اولتراپاور کوچکتر می‌باشد از طرفی قدرت آن نیز نسبت به اولتراپاور کمتر می‌باشد. این سمعک در 5 رده Xseed1،Xseed2، Xseed3، Xseed Play1، Xseed Play2 به بازار عرضه شده است.

تکنولوژی سمعک اکسید

جزء قویترین سمعک‌های موجود در دنیا می‌باشد و یکی از بالاتری تکنولوژی‌های حذف فیدبک را دارد

وقوع فیدبک در سمعک‌های سوپرپاور به دلیل اینکه تقویت صدای زیادی را انجام می‌دهند، بسیار شایع می‌باشد. سمعک اکسید دارای مدار حذف فیدبک یا همان صوت‌زدن سمعک بسیار قوی می‌باشد که می‌تواند بدون کم‌کردن تقویت سمعک، فیدبک را حذف نماید. این تکنولوژی در قدیم با تکیه بر کم‌کردن تقویت صدای سمعک صورت می‌گرفت که باعث می‌شد درک گفتار بیمار در مواقع بروز فیدبک کاهش یابد.

در سمعک اکسید حذف فیدبک بدون هیچگونه افت تقویتی صورت می‌گیرد. سمعک اکسید xceed اتیکن از طریق تکنولوژی Feedback Shield LX فیدبک‌گیری را انجام می‌دهد.

تکنولوژی وایرلس

سمعک اکسید وایرلس است و توانایی اتصال مستقیم به سیستم عامل ios را بدون نیاز به واسطه دارد و میتوان از سمعک اکسید مانند هندسفری هنگام گوش دادن به موسیقی یا مکالمه تلفنی استفاده کرد. برای سایر سیستم عامل‌ها میتوان از ConnectClip برای اتصال سمعک به گوشی استفاده کرد.همچنین این سمعک قابلیت اتصال به کلیه وسایل الکترونیکی دارای بلوتوث را دارد.

اتصال به تلویزیون

یکی از بزرگترین مشکلات افراد دارای کم‌شنوایی شدید و شدید تا عمیق این است که در شنیدن صدای تلویزیون مشکل دارند.این کار در حضور صداهای مزاحم و وجود نویز محیطی بیشتر نیز می‌شود.یکی از مزیت‌های سمعک‌های اکسید قابلیت اتصال به تلویزیون از طریقTV Adapter است. با استفاده از این تکنولوژی سمعک به تلویزیون متصل میشود و بیمار می‌تواند صدای تلویزیون را مستقیما از طریق سمعک بشنود. در حقیقت سمعک همانند یک هندسفری عمل می‌نماید.

مجهز به تکنولوژی Brain hearing می‌باشد.

سمعک اکسید اتیکن(Xceed)
سمعک اکسید اتیکن(Xceed)

یکی دیگر از مزایای سمعک اکسید مجهز بودن به فن‌آوری Brain hearing می باشد. این تکنولوژی نوین به سمعک کمک می‌کند که صدا را همچون مغز انسان پردازش نماید.سرعت پردازش صدا در این تکنولوژی ۱۰۰ بار در ثانیه می‌باشد. در نتیجه سمعک کوچکترین اصوات گفتاری را هم از دست نمی‌دهد و بیمار نزدیکترین صدا را نسبت به گوش طبیعی دریافت می‌کند.

اسکن ۳۶۰ درجه محیط برای دریافت و پردازش اصوات گفتاری

سمعک اکسید اتیکن(Xceed)
سمعک اکسید اتیکن(Xceed)

سمعک اکسید قابلیت اسکن ۳۶۰ درجه محیط اطراف سمعک را دارد.در این تکنولوژی ابتدا تمامی اصوات محیطی دریافت شده و در داخل پردازنده سمعک پردازش می‌شوند سپس نویز محیطی و صداهای اضافی از صداهای گفتاری جدا شده و گفتار خالص و صاف به گوش بیمار منتقل شود.این تکنولوژی به‌خصوص برای کودکانی که در سن حساس زبان آموزی هستند بسیار کاربردی و لازم می‌باشد.

قابلیت کنترل از طریق اپلیکیشن گوشی

سمعک اکسید اتیکن(Xceed)
سمعک اکسید اتیکن(Xceed)

سمعک اکسید را می‌توان از طریق نسب نرم‌افزارON App کنترل کرد. می‌توان صدای سمعک را کم و زیاد کرد و یا برنامه شنیداری آنرا تغییر داد.

کلینیک سمعک صمیمی دارای کلیه سمعکهای اکسید در همه رده‌ها می‌باشد.برای کسب اطلاع بیشتر در مورد سمعک‌های اکسید و همچنین قیمت آن با تیم مشاوران سمعک صمیمی در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط

سمعک اتيكن(Oticon)

سمعک زیمنس یا سیگنیا

باتری سمعک چقدر عمر میکند؟

کانال اینستاگرام سمعک صمیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه‌های ارتباطی

همه روزه
ساعت ۹:۰۰ الی ۱۴:۰۰ و ۱۶:۰۰ الی ۲۰:۰۰