سمعک اتیکن
سمعک اتیکن

سمعک اتيكن(Oticon) در دهه اول سال قرن میلادی توسط آقای هنس دمانت تاسیس گردید. همسر هنس دارای کم شنوایی بود و او برای پیدا کردن راهی جهت بهبود کم شنوایی همسرش سمعک اتیکن را همراه با پسرش در کشور دانمارک تاسیس کرد.

امروزه شرکت اتیکن یکی از شرکتهای پیشرو در زمینه وسایل کمک شنوایی می‌باشد. همچنین شرکت اتیکن یکی از بزرگترین شرکت های در حال حاضر دنیا در تجهیزات شنوایی می‌باشد.

برای اکثر افرادی که سابقه چندین ساله سمعک را دارند،اتیکن نامی آشنا می‌باشد. یکی از دلایل اصلی موفقیت اتیکن در بازار جهانی کیفیت عالی صدا و قطعات مقاوم سمعک های این شرکت و در عین حال قیمت پایین سمعک‌هایش می‌باشد.

شعار اصلی شرکت اتیکن people first می‌باشد.

سمعک اتیکن
سمعک اتیکن

شعار people first به معنای اولویت قراردادن مردم می‌باشد. شرکت اتیکن همواره این شعار را سرلوحه کار خود قرار داده و سعی نموده است که سمعک های باکیفیت را با قیمت پایین به بازار عرضه نماید تا همه کم‌شنوایان با هر توان مالی بتوانند از سمعک‌های این شرکت استفاده نما‌یند.

تکنولوژی سمعک اتيكن(Oticon)

سمعک اتیکن یکی از پیشروترین شرکت‌های موجود در زمینه تکنولوژی سمعک می‌باشد.

قیمت سمعک اتیکن در بازار

در حال حاضر قیمت سمعک اتیکن در بازار بسته به تکنولوژی و امکانات سمعک از قیمت 2500000 تومان به بالامی‌باشد. برای کسب اطلاع دقیق از قیمت هر مدل سمعک اتیکن از طریق واتساپ یا تماس تلفنی با کلینیک سمعک صمیمی تماس حاصل فرمایید.

سمعک اتیکن از نظر شکل ظاهری

سمعک اتیکن Oticon

از نظر شکل ظاهری سمعک اتيكن(Oticon) شامل تمامی سمعک‌های داخل‌گوشی، پشت‌گوشی و ریک می‌باشند که در سمعک اتیکن به سمعک‌های ریک RITE (reciver in the ear) به معنی بلندگوی سمعک در داخل مجرای گوش گفته می‌شود.

سمعک‌های اتیکن از نظر زیبایی دارای یکی از زیباترین طراحی‌های سمعک موجود در بازار می‌باشد که مناسب افراد سخت‌پسند می‌باشند.

انواع مدل سمعک اتيكن(Oticon)

سمعکهای اتیکن در حال حاضر به مدلهای زیر تقسیم می‌شوند.

سمعک Own اتیکن

سمعک Own اتیکن
سمعک Own اتیکن

سمعک Own اتیکن جدیدترین سمعک شرکت اتیکن می‌باشد که در حال حاضر تنها در مدل داخل‌گوشی ساخته شده‌است. سمعک Own اتیکن در سایزهای IIC / CIC / ITC / ITE HS / ITE FS موجود می‌باشد. درسمعک‌های سایز IIC / CIC از باتری شماره 10 و در سایر سایزها از باتری شماره 312 استفاده می‌شود.

سمعک Own اتیکن اولین سمعک داخل‌گوشی اتیکن است که از پلتفورم پلاریس استفاده می‌نماید و بالاترین رده را در میان سمعک‌های داخل‌گوشی اتیکن دارد. در حال حاضر سمعک اووی‌ان یکی از بهترین سمعک‌های داخل‌گوشی ساخته‌شده در جهان می‌باشد.

استفاده از پلتفورم پلاریس باعث شده‌است که این سمعک بسیار به شنوایی طبیعی مغز نزدیک باشد و بیمار رضایت بسیار بالایی از این سمعک داشته باشد. برای این منظور سمعک ‌Own از تکنولوژی BrainHearing استفاده می‌نماید. اساس کار این تکنولوژی این است که صداها را بر اساس الگوریتم طبیعی مغز دریافت و پردازش نماید و به گوش ارسال کند. برای این کار همچون سیستم مغزی انسان از هوش مصنوعی که قابلیت یادگیری دارد،استفاده می‌نماید. پایه این هوش مصنوعی Deep Neural Network (DNN) یا شبکه عصبی عمقی است. DNN یک سیستم است که 12 میلیون صدا را که امکان دارد در زندگی روزمره با آن سروکار داشته‌باشیم، در حافظه خود ذخیره کرده است.

هنگامی که بیمار دارای سمعک Own در معرض این صداها قرار می‌گیرد، سیستم Deep Neural Network (DNN) این صدا را تشخیص داده و پس از پردازش به گوش بیمار ارسال می‌کند.

در سمعک‌های قبلی سعی می‌شد که تنها فرکانس‌های گفتاری تقویت شود و صداهای محیطی تا حدامکان کاهش یابد ولی با پلتفورم پلاریس اساس کار پردازش سمعک تغییر کرده‌است. این تغییر باعث شده‌است که انقلابی در تکنولوژی سمعک بوجود بیاید.

بیمار با استفاده از پلتفورم پلاریس صداها را همچون شنوایی طبیعی مغز می‌شنود و درنتیجه شنوایی بهتری نیز خواهد داشت. در سمعک ‌Own اتیکن میزان تلاش برای شنیدن بیمار 30% کمتر شده‌است و بیمار خیلی راحتتر صدا را می‌شنود.

سمعک Own اتیکن با استفاده از پلتفورم پلاریس 16 برابر ظرفیت پردازش بیشتر نسبت به پلتفورم‌های قبلی اتیکن دارد و همچنین سرعت پردازش آن دو برابر شده‌است.

سمعک Own در هر ثانیه 500 بار محیط صوتی اطراف بیمار را آنالیز می‌نماید و درنتیجه کوچکترین صدایی را از دست نمی‌دهد.

همچنین میزان شنوایی در حضور نویز سمعک Own در مقایسه با سمعک OPN اتیکن به میزان 25% بیشتر شده‌است.

اتصال مستقیم به گوشی و تجهیزات دارای بلوتوث

سمعک Own اتیکن را می‌توان بدون رابط به گوشی‌های دارای سیستم‌عامل IOS و دستگاهای اندروید دارای استاندارد ASHA متصل کرد و همچون هندزفری بی‌سیم از سمعک استفاده نمود. در این حالت می‌توان مکالمات تلفنی ،موسیقی و صدای ویدئو را مستقیم از سمعک شنید.

البته ارتباط مستقیم تنها برای مدل‌هایی که از باتری 312 استفاده می‌کنند، قابل استفاده است.

سمعک مور اتیکن (More)

سمعک مور اتیکن (More) پس از سمعک opn s در سال 2022 تولید شده‌است. این سمعک از پلتفورم پولاریس (polaris) استفاده می‌نماید.

پلتفورم پلاریس پس از پلتفورم velox s عرضه شده‌است و نسبت به آن پیشرفت بسیار چشمگیری داشته‌است.

پلتفورم پولاریس از فناوری Deep Neural Network که به معنای شبکه عصبی عمقی است، استفاده می‌نماید. به صورت کلی هدف این فناوری این است که حداکثر صدای محیطی ممکن را به مغز ارسال نماید تا صدا به شنوایی طبیعی گوش نزدیک باشد.

در حافظه Deep Neural Network تعداد 12 میلیون صدای محیطی که ما به صورت روزانه با آن‌ها مواجه می‌شویم، ذخیره شده‌است و بیمار سمعکی هنگامی که با این صداها مواجه می‌شود، سمعک صدا را تشخیص می‌دهد و آنرا به گوش ارسال می‌نماید. در نظر کاربرانی که از سمعک مور اتیکن استفاده می‌نمایند، این سمعک در مقایسه با سمعک‌های قبلی صدای بسیار شفاف‌تر و طبیعی‌تری دارد.

از ویژگی‌های دیگر پلتفورم پلاریس سمعک‌های مور اتیکن می‌توان به موارد زیر استفاده کرد.

انوع سمعک مور (More) اتیکن

سمعک‌های مور اتیکن تنها در دو نوع پشت‌گوشی و رایت (ریک) و به صورت مدل‌های شارژی و باتری‌دار عرضه‌ شده‌اند.

سمعک‌های مور شامل مدل‌های زیر می‌باشند.

سمعک Oticon More miniRITE T

سمعک مور اتیکن
سمعک مور اتیکن

سمعک Oticon More miniRITE R

 سمعک Oticon More miniRITE R
سمعک Oticon More miniRITE R

سمعک Oticon More miniBTE T

سمعک Oticon More miniBTE T
سمعک Oticon More miniBTE T

سمعک Oticon More miniBTE

سمعک Oticon More miniBTE
سمعک Oticon More miniBTE

رده‌های سمعک More اتیکن

سمعک اتيكن(Oticon) مدل More دارای سه رده More 2 ، More 1و More 3 می‌باشد. More 3 دارای پایین‌ترین رده‏، More 2 دارای رده متوسط و More 1 دارای بالاترین رده می‌باشد.

در ادامه می‌توانید جدول مقایسه سه رده سمعک مور اتیکن را مشاهده نمایید.

سمعک مور اتیکن
سمعک مور اتیکن

سمعک زیرکان (Zircon) اتیکن

سمعک زیرکان (Zircon) اتیکن در سال 2022 و پس از سمعک‌های مور تولید شده‌است. تکنولوژی سمعک زیرکان (Zircon) اتیکن نیز همانند سمعک‌های مور، پلتفورم پلاریس می‌باشد ولی از لحاظ سطح تکنولوژی سمعک‌های زیرکان تکنولوژی پایین‌تری نسبت به سمعک‌های More دارند.

سمعک زیرکان (Zircon) اتیکن در سطح قیمتی پایین‌تری نسبت به سمعک‌ More قرار دارد و در دو رده تکنولوژی zircon1 و zircon2 تولید شده است.

سمعک زیرکان (Zircon) اتیکن
سمعک زیرکان (Zircon) اتیکن

انواع سمعک zircon اتیکن

سمعک‌های zircon اتیکن در دو مدل پشت‌گوشی معمولی و پشت‌گوشی رایت و به دو صورت شارژی و باتری‌دار عرضه شده‌اند.

انواع سمعک zircon اتیکن
انواع سمعک zircon اتیکن

تکنولوژی سمعک zircon اتیکن

سمعک‌های شارژی zircon اتیکن

سمعک‌های شارژی zircon اتیکن در دو مدل پشت‌گوشی معمولی (Zircon miniBTE R) و پشت‌گوشی رایت (Zircon miniRITE R) عرضه شده‌اند.

سمعک‌های Zircon شارژی دارای دو مدل شارژر هستند.

شارژر ثابت سمعک اتیکن
شارژر ثابت سمعک اتیکن

در شارژرهای ثابت با سه ساعت شارژ سمعک می‌توان به مدت یک روز از سمعک استفاده کرد. در صورتیکه زمان کافی برای شارژ سمعک را در اختیار نداشته‌باشید، با شارژ سمعک به مدت 30 دقیقه می‌توانید تا 6 ساعت از سمعک استفاده نمایید.

شارژر جیبی سمعک اتیکن
شارژر جیبی سمعک اتیکن

شارژرهای جیبی خود شارژ می‌شوند و می‌توانند بدون وصل‌شدن به برق حداقل سه دفعه به صورت کامل سمعک‌ها را شارژ نمایند. مدت زمان شارژ کامل سمعک‌ها در شارژرهای جیبی 3 ساعت است و در صورت داشتن عجله با شارژ 30 دقیقه‌ای سمعک‌ها می‌توان تا 6 ساعت شارژ لازم برای کارکردن سمعک را فراهم نمود.

مزیت دیگری که شارژر‌های جیبی سمعک‌های زیرکان دارند این است که خاصیت‌ رطوبت‌گیری دارند و با حذف رطوبت میزان خرابی سمعک‌ها را به میزان چشمگیری کاهش می‌دهند.

سمعک Opn اتیکن

سمعک Opn اتیکن
سمعک Opn اتیکن

سمعک Opn در سه سری Opn3، (پایین‌ترین رده)Opn2، ( رده متوسط) و Opn1 (بالاترین رده)موجود می‌باشد.

تکنولوژی سمعک Opn

سمعک Opn  اتیکن دارای پلتفرم پیشرفته Velox برای پردازش صدا می‌باشد.این پلتفورم باعث می‌شود که صدا 50 برابر سریعتر از سمعک‌های نسل قبل پردازش شود.درنتیجه بیمار هیچ صدایی را از دست نمی‌دهد.

تعداد کانال پردازشی در سری 2 Opn و 3 Opn تعداد 48 کانال می‌باشند و این سمعک‌ها توانایی پوشش شنوایی تا محدوده 8000هرتز را دارند.

تعداد کانال پردازشی در سری 1 Opn تعداد 64 کانال پردازشی هوشمند می‌باشد و این سمعک توانایی پردازش صوتی تا محدوده 10000هرتز را دارد.

دارای تکنولوژی حذف فیدبک بسیار قوی است.

سمعک اتيكن(Oticon) مدل Opn دارای مدار حذف فیدبک یا همان صوت‌زدن سمعک بسیار قوی می‌باشد که می‌تواند بدون کم‌کردن تقویت سمعک، فیدبک را حذف نماید.این تکنولوژی در قدیم با تکیه بر کم‌کردن تقویت صدای سمعک صورت می‌گرفت که باعث می‌شد درک گفتار بیمار در مواقع بروز فیدبک کاهش یابد.

در سمعک اتيكن(Oticon) مدل Opn حذف فیدبک بدون هیچگونه افت تقویتی صورت می‌گیرد.سمعک Opn اتیکن از طریق تکنولوژیFeedback Shield LX فیدبک‌گیری را انجام می‌دهد.

مجهز به تکنولوژی OpenSound Navigator می‌باشد.

این تکنولوژی وظیفه بررسی و آنالیز مداوم اصوات محیطی را دارد.پس از آنالیز اصوات،صداهای مزاحم را حذف کرده و صدای بدون نویز محیطی را به گوش بیمار ارسال می‌کند.

دارای برنامه مخصوص افراد دارای وزوز گوش می‌باشد.

افرادی که وزوز گوششان با استفاده از سمعک معمولی قطع نمی‌شود، با استفاده از این برنامه که توسط ادیولوژیست تنظیم می‌شود،می‌توانند صدای وزوز گوششان قطع کنند یا اندازه آنرا به مقدار قابل توجهی کاهش دهند.

مقاوم در برابر آب و گرد و خاک می‌باشند.

سمعک‌های Opn به گونه‌ای طراحی شده اند که در برابر آب و گرد و غبار مقاوم هستند؛ پوسته و تمام اجزای این سمعک‌ها از پوشش نانو برخوردار می‌باشند.

تکنولوژی وایرلس

سمعک اتيكن(Oticon) مدل Opn وایرلس است و توانایی اتصال مستقیم به سیستم عامل ios را بدون نیاز به واسطه دارد و میتوان از سمعک Opn مانند هندسفری هنگام گوش دادن به موسیقی یا مکالمه تلفنی استفاده کرد.برای سایر سیستم عامل‌ها میتوان از ConnectClip برای اتصال سمعک به گوشی استفاده کرد.همچنین این سمعک قابلیت اتصال به کلیه وسایل الکترونیکی دارای بلوتوث را دارد.

اتصال به تلویزیون

یکی از بزرگترین مشکلات افراد دارای کم‌شنوایی این است که حتی در شنیدن صدای تلویزیون با سمعک نیز مشکل دارند.این کار در حضور صداهای مزاحم و وجود نویز محیطی بیشتر نیز می‌شود.یکی از مزیت‌های سمعک‌های Opn قابلیت اتصال به تلویزیون از طریقTV Adapter است.با استفاده از این تکنولوژی سمعک به تلویزیون متصل میشود و بیمار می‌تواند صدای تلویزیون را مستقیما از طریق سمعک بشنود.در حقیقت سمعک همانند یک هندسفری عمل می‌نماید.

تنظیم سمعک از طریق گوشی

اپلیکیشن تنظیم سمعک
اپلیکیشن تنظیم سمعک

سمعک Opn را می‌توان از طریق نسب نرم‌افزارON Appکنترل کرد.می‌توان صدای سمعک را کم و زیاد کرد و یا برنامه شنیداری آنرا تغییر داد.

قابلیت استفاده به دو صورت شارژی و باتری

شارژر اتیکن
شارژر سمعک اتیکن

سمعک اکسید اتیکن(Xceed)

سمعک اکسید اتیکن
Xceed

سمعک اکسید اتیکن(Xceed) در سال 2020 توسط کمپانی اتیکن به بازار معرفی شده‌است. این سمعک تنها در مدل پشت‌گوشی و در دو نوع سوپرپاور(SP) و اولتراپاور(UP) تولید شده‌است. این سمعک جایگزین سمعک‌های سوپرپاور قبلی اتیکن از جمله SUMO DM، ‏‏Dynamo و Chili می‌باشد.

سمعک اتيكن(Oticon) مدل اکسید اتیکن یکی از قوی‌ترین سمعک‌های دنیا می‌باشد و دارای سیستم حذف فیدبک بسیار قوی است.

در این سمعک تلاش شده است که کلیه مشکلات و باگ‌های سمعک‌های قبلی برطرف گردد. به همین دلیل سمعک اکسید در حال حاضر یکی از قویترین سمعک‌های پشت‌گوشی سوپرپاور موجود در دنیا محسوب می‌شود که در عین حال دارای صدای فوق‌العاده شفافی نیز می‌باشد.

سمعک اکسید برای افت‌های شنوایی شدید و شدید‌‌‌ تا عمیق تجویز می‌شود. سایز باتری سمعک اکسید در مدل سوپرپاور شماره 13 و در مدل اولتراپاور شماره 675 می‌باشد. از این رو اندازه مدل سوپرپاور نسبت به اولتراپاور کوچکتر می‌باشد از طرفی قدرت آن نیز نسبت به اولتراپاور کمتر می‌باشد. این سمعک در 5 رده Xseed1،Xseed2، Xseed3، Xseed Play1، Xseed Play2 به بازار عرضه شده است.

تکنولوژی سمعک اکسید

حذف فیدبک بسیار قوی

وقوع فیدبک در سمعک‌های سوپرپاور به دلیل اینکه تقویت صدای زیادی را انجام می‌دهند، بسیار شایع می‌باشد. سمعک اکسید دارای مدار حذف فیدبک یا همان صوت‌زدن سمعک بسیار قوی می‌باشد که می‌تواند بدون کم‌کردن تقویت سمعک، فیدبک را حذف نماید. این تکنولوژی در قدیم با تکیه بر کم‌کردن تقویت صدای سمعک صورت می‌گرفت که باعث می‌شد درک گفتار بیمار در مواقع بروز فیدبک کاهش یابد.

تکنولوژی وایرلس

سمعک اکسید وایرلس است و توانایی اتصال مستقیم به سیستم عامل ios را بدون نیاز به واسطه دارد و میتوان از سمعک اکسید مانند هندسفری هنگام گوش دادن به موسیقی یا مکالمه تلفنی استفاده کرد. برای سایر سیستم عامل‌ها میتوان از ConnectClip برای اتصال سمعک به گوشی استفاده کرد.همچنین این سمعک قابلیت اتصال به کلیه وسایل الکترونیکی دارای بلوتوث را دارد.

اتصال به تلویزیون

یکی از بزرگترین مشکلات افراد دارای کم‌شنوایی شدید و شدید تا عمیق این است که در شنیدن صدای تلویزیون مشکل دارند.این کار در حضور صداهای مزاحم و وجود نویز محیطی بیشتر نیز می‌شود.یکی از مزیت‌های سمعک‌های اکسید قابلیت اتصال به تلویزیون از طریقTV Adapter است. با استفاده از این تکنولوژی سمعک به تلویزیون متصل میشود و بیمار می‌تواند صدای تلویزیون را مستقیما از طریق سمعک بشنود. در حقیقت سمعک همانند یک هندسفری عمل می‌نماید.

تکنولوژی Brain hearing

تکنولوژی سمعک اکسید
تکنولوژی سمعک اکسید

یکی دیگر از مزایای سمعک اکسید مجهز بودن به فن‌آوری Brain hearing می باشد. این تکنولوژی نوین به سمعک کمک می‌کند که صدا را همچون مغز انسان پردازش نماید.سرعت پردازش صدا در این تکنولوژی ۱۰۰ بار در ثانیه می‌باشد. در نتیجه سمعک کوچکترین اصوات گفتاری را هم از دست نمی‌دهد و بیمار نزدیکترین صدا را نسبت به گوش طبیعی دریافت می‌کند.

اسکن 360 درجه محیط صوتی

سمعک اکسید اتیکن(Xceed)
سمعک اکسید اتیکن(Xceed)

سمعک اکسید قابلیت اسکن ۳۶۰ درجه محیط اطراف سمعک را دارد.در این تکنولوژی ابتدا تمامی اصوات محیطی دریافت شده و در داخل پردازنده سمعک پردازش می‌شوند سپس نویز محیطی و صداهای اضافی از صداهای گفتاری جدا شده و گفتار خالص و صاف به گوش بیمار منتقل شود.این تکنولوژی به‌خصوص برای کودکانی که در سن حساس زبان آموزی هستند بسیار کاربردی و لازم می‌باشد.

قابلیت تنظیم از طریق اپلیکیشن گوشی

سمعک اکسید را می‌توان از طریق نسب نرم‌افزارON App کنترل کرد. می‌توان صدای سمعک را کم و زیاد کرد و یا برنامه شنیداری آنرا تغییر داد.

کلینیک سمعک صمیمی دارای کلیه سمعکهای اکسید در همه رده‌ها می‌باشد.برای کسب اطلاع بیشتر در مورد سمعک‌های اکسید و همچنین قیمت آن با تیم مشاوران سمعک صمیمی در ارتباط باشید.

سمعک Opn s اتیکن

سمعک Opn s اتیکن
سمعک Opn s اتیکن

سمعک Opn S اتیکن توسط کمپانی به عنوان نسل جدید سمعک opn به دنیا معرفی گردید. طبق گفته شرکت اتیکن در این سری سمعک Opn سعی شده‌است تکنولوژی سمعک‌ها ارتقا داده شوند تا کیفیت صدای بهتری برای مریض ارائه گردد.

سمعک اتيكن(Oticon) مدل Opn S در سه سطح 1/2/3 Opn s تولید شده‌است. سطح1 رده عالی، سطح ‏2 رده متوسط و سطح 3 رده پایین طبقه‌بندی می‌شوند. کلیه سمعک‌های Opn s مقاوم به آب و ذرات گرد و خاک می‌باشند.

تکنولوژی سمعک OPN s

سطح تکنولوژی در سمعک‌های OPN s در مقایسه با سمعک‌های پیشین OPN بسیار ارتقا پیدا کرده است. در ادامه به بررسی تکنولوژی‌های این سمعک می‌پردازیم.

هوش مصنوعی VELOX s

یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌های سمعکOpn s با سمعک‌های سری قبل Opn بهبود تکنولوژی هوش مصنوعی Velox S در سیستم BrainHearing سمعک می‌باشد. این تکنولوژی نوین به سمعک کمک می‌کند که صدا را همچون مغز انسان پردازش نماید. سرعت پردازش صدا در این تکنولوژی 56000 بار در ثانیه بیشتر از سری قبل opn می‌باشد. در نتیجه سمعک کوچکترین اصوات گفتاری را هم از دست نمی‌دهد و بیمار نزدیکترین صدا را نسبت به گوش طبیعی دریافت می‌کند.

حذف فیدبک سمعک قوی

سمعک اتيكن(Oticon) مدل opn s دارای مدار حذف فیدبک یا همان صوت‌زدن سمعک بسیار قوی می‌باشد که می‌تواند بدون کم‌کردن تقویت سمعک، فیدبک را حذف نماید. این تکنولوژی در قدیم با تکیه بر کم‌کردن تقویت صدای سمعک صورت می‌گرفت که باعث می‌شد درک گفتار بیمار در مواقع بروز فیدبک کاهش یابد. با سمعک opn s برای همیشه از فیدبک خداحافظی کنید.

اسکن 360 درجه محیط صوتی

سمعک Opn s قابلیت اسکن ۳۶۰ درجه محیط اطراف سمعک را دارد. در این تکنولوژی ابتدا تمامی اصوات محیطی دریافت شده و در داخل پردازنده سمعک پردازش می‌شوند سپس نویز محیطی و صداهای اضافی از صداهای گفتاری جدا شده و گفتار خالص و صاف به گوش بیمار منتقل شود. این تکنولوژی به‌خصوص برای افرادیکه به صورت فعال در جامعه در حال فعالیت هستند بسیار کاربردی و لازم می‌باشد.

تکنولوژی وایرلس

سمعک Opn s وایرلس است و توانایی اتصال مستقیم به سیستم عامل ios را بدون نیاز به واسطه دارد و میتوان از سمعک Opn s مانند هندسفری هنگام گوش دادن به موسیقی یا مکالمه تلفنی استفاده کرد. برای سایر سیستم عامل‌ها میتوان از ConnectClip برای اتصال سمعک به گوشی استفاده کرد. همچنین این سمعک قابلیت اتصال به کلیه وسایل الکترونیکی دارای بلوتوث را دارد.

قابلیت اتصال به تلویزیون

یکی از مزیت‌های سمعک‌های Opn s قابلیت اتصال به تلویزیون از طریقTV Adapter است. با استفاده از این تکنولوژی سمعک به تلویزیون متصل میشود و بیمار می‌تواند صدای تلویزیون را مستقیما از طریق سمعک بشنود. این مزیت برای بیمارانی که علاقه زیادی به تماشای تلویزیون دارند،بسیار عالی است.

اپلیکیشن گوشی تنظیم سمعک

با استفاده از اپلیکیشن مخصوص سمعک‌های اتیکن (ON App) می‌توان صدای سمعک و برنامه‌های شنیداری آنرا تغییر داد.

انواع سمعک OPN s

سمعک Opn S miniRITE اتیکن

سمعک اتيكن(Oticon) مدل Opn S miniRITE، با استفاده از باتری سمعک سایز 312 کار می‌کند. دارای کوچکترین سایز بین سمعک‌های opn sاست. با این‌وجود تمامی تکنولوژی‌های opn s را دارد.تنها فاقد سیستم تله‌کویل می‌باشد.

سمعک Opn S miniRITE-R اتیکن

این سمعک شارژی اتیکن است. با استفاده از باتری سمعک قابل‌شارژ لیتیوم-یون جدید، می‌توان ۱۶ ساعت از سمعک استفاده کرد و پنج ساعت هم صدا را از دستگاه‌های دارای بلوتوث مثل تلفن همراه دریافت کرد.

سمعک Opn S MiniRITE-T اتیکن

این سمعک دارای دکمه فشاری برای تغییر راحت ولوم صدا و برنامه سمعک است. سایز باتری این سمعک ۳۱۲ است.

سمعک Opn S BTE13 PP اتیکن

سمعک اتيكن(Oticon) مدل Opn S BTE13 PP قوی، کوچک و سبک است. برای افرادی که کم شنوایی شدید تا عمیق دارند، مناسب است. این سمعک plus power دارای دکمه فشاری برای تغییر راحت ولوم صدا و برنامه سمعک و همچنین دارای یک نشانگر LED دو رنگ برای نظارت بر وضعیت سمعک برای کاربران، والدین و پرستاران می‌باشد.

کلینیک سمعک صمیمی دارای کلیه مدلهای سمعک Opn s می‌باشد.برای کسب اطلاع بیشتر و همچنین اطلاع از قیمت سمعک اتيكن(Oticon) مدلOpn s با تیم مشاوران سمعک صمیمی در ارتباط باشید.

سمعک روبی اتیکن (Ruby)

سمعک اتیکن مدل روبی
سمعک اتیکن مدل روبی

سمعک روبی اتیکن (Ruby) یکی از سمعک‌های رده‌بالا و پیشرفته شرکت اتیکن است که همچون سمعک Opn s با استفاده از پلتفورم velox s ساخته‌ شده‌است.

سمعک اتیکن مدل روبی در مدل‌های پشت‌گوشی معمولی و پشت‌گوشی رایت و به دو صورت شارژی و باتری‌دار ساخته شده‌است.

سمعک روبی در دو رده Ruby 1 و Ruby 2 تولید می‌گردد. Ruby 1 رده بالا و Ruby 2 رده متوسط محسوب می‌گردد.

تکنولوژی سمعک اتیکن مدل روبی

انواع سمعک روبی اتیکن

سمعک روبی مدل MiniRITE

سمعک روبی مدل MiniRITE
سمعک روبی مدل MiniRITE

سمعک روبی مدل MiniRITE از نوع پشت‌گوشی رایت یا ریک است و از باتری شماره 312 می‌توان برای این سمعک استفاده نمود. این سمعک از کم‌شنوایی‌های ملایم تا شدید را پوشش می‌دهد و تمامی ویژگی‌های پلتفوم VELOX S را دارد. روی سمعک یک دکمه قرار دارد که می‌توان بوسیله آن صدا و برنامه‌های شنیداری سمعک را به صورت دستی تغییر داد.

سمعک روبی مدل MiniRITE T

سمعک روبی مدل MiniRITE T
سمعک روبی مدل MiniRITE T

سمعک روبی مدل MiniRITE T از نوع پشت‌گوشی رایت می‌باشد و تفاوتی که مدل روبی دارد این است که مجهز به سیستم تله‌کویل می‌باشد و برای مکان‌هایی که دارای سیستم لوپ هستند همچون سالن‌های تئاتر، سینما و کلاس‌های درس باعث بهتر شنیده‌شدن صداها می شود.

سمعک روبی مدل MiniRITE R

سمعک روبی مدل MiniRITE R
سمعک روبی مدل MiniRITE R

MiniRITE R تنها مدل شارژی سمعک روبی می‌باشد و از نوع پشت‌گوشی رایت می‌باشد. این سمعک نیز تمامی ویژگی‌های تکنولوژی VELOX S را دارد. بر روی سمعک علاوه بر دکمه‌های ولوم‌کنترل، چراغ LED راهنما برای نشان‌دادن عملکرد سمعک وجود دارد.

این سمعک را می‌توان برای کم شنوایی‌های ملایم تا شدید تجویز نمود.

با هر بار شارژ این سمعک می‌توان تا یک روز از سمعک استفاده نمود.

Oticon Ruby BTE

Oticon Ruby BTE
Oticon Ruby BTE

Oticon Ruby BTE سمعک مدل پشت‌گوشی معمولی اتیکن می‌باشد که برای کم شنوایی‌های متوسط و شدید قابل تجویز است.

این سمعک نیز تمامی ویژگی‌های سمعک‌های تکنولوژی ولوکس‌اس را دارد.

سمعک پشت‌گوشی روبی از باتری شماره 13 استفاده می‌کند و دارای سیستم تله‌کویل نیز می‌باشد.

سمعک Oticon Ruby BTE PLUS POWER

سمعک Oticon Ruby BTE PLUS POWER از نوع پشت‌گوشی بسیار قوی روبی می‌باشد و برای کم شنوایی‌های شدید و وعمیق تجویز می شود. این سمعک نیز تمامی ویژگی‌های تکنولوژی ولوکس‌اس را دارد.

Ruby BTE PLUS POWER از باتری شماره 13 استفاده می‌کند و دارای تله‌کویل می‌باشد.

قدرت صدای این سمعک روبی برای بیمارانی که کم شنوایی‌های شدید

سمعک سیا اتیکن(Siya)

سمعک سیا اتیکن(Siya)
سمعک سیا اتیکن(Siya)

سمعک سیا اتیکن(Siya) در سال2019 توسط شرکت اتیکن به دنیا معرفی شد. سمعک سیا در دو مدل siya1 و siya2 تولید شده‌است.

تولید سمعک اتيكن(Oticon) مدل سیا انقلابی در تکنولوژی سمعک محسوب می‌شد. کیفیت صدای سمعک سیا قابل مقایسه با سمعک‌های پیشین اتیکن نبود.به نظر نویسنده این مقاله و طبق تجربه شخصی خود در مواجهه با بیماران دارای سمعک سیا این نتیجه حاصل شده‌است که رضایت بیماران از این سمعک بالای 80% می‌باشد.

سمعک اتيكن(Oticon) مدل سیا در کلیه مدل‌های داخل‌گوشی،داخل‌گوشی نامرئی،پشت‌گوشی و ریک یا رایت می‌باشد. سمعک سیا را میتوان برای طیف وسیعی از کم‌شنوایی‌های ملایم تا شدید تجویز نمود. قیمت سمعک سیا در رده متوسط به بالای لیست قیمتی اتیکن قرار می‌گیرد.

تکنولوژی سمعک سیا اتیکن

یکی از مزیت‌های سمعک سیا سرعت پردازشی 50 برابری صدا در سمعک می‌باشد.

کی از مشکلات اساسی سمعک‌های دیجیتالی در مقایسه با سمعک‌های آنالوگ سرعت پردازش کندتر سمعک‌های دیجیتالی می‌باشد. در سمعک‌های آنالوگ صدا پردازش نمی‌شود و مستقیما به گوش بیمار ارسال می‌گردد؛ بنابراین هیچگونه کسر زمانی در دریافت صوت وجود ندارد. ولی در سمعک‌های دیجیتالی به علت پردازش صدا توسط برد سمعک بیمار صدا رو با اختلاف چند میلی ثانیه دیرتر از منبع اصلی دریافت می‌کند، درنتیجه در بعضی موارد بیمار ابراز نارضایتی از دو صدا بودن سمعک می‌نماید.

سمعک سیا با سرعت پردازش 50 برابری مشکل تاخیر صدای ناشی از پردازش سمعک را به کلی رفع نموده‌است و بیمار هیچگونه نارضایتی نخواهد داشت. از این رو سمعک سیا گزینه مناسبی برای افراد سخت پسند محسوب می‌شود.

سمعک مدل ریک سیا قابلیت استفاده از شارژر و باتری را دارد

شارژر اتیکن
شارژر اتیکن

یکی دیگر از مزیت‌های سمعک ریک یا رایت سیا این است که میتوان آنرا هم به وسیله باتری یکبار مصرف و هم به صورت شارژی استفاده کرد. سمعک Siya اتیکن را می‌توان بوسیله تعویض درب باتری به سمعک شارژی تبدیل کرد. کاربر سمعک می‌تواند به‌سادگی سمعک‌هایش را در شب شارژ کند و در طول روز از آن استفاده کند.

ConnectClip

ConnectClip
ConnectClip

با استفاده از این وسیله می‌توان در جلسات و سخنرانی‌ها برای ارسال مستقیم صدا از گوینده (remote microphone) به سمعک استفاده کرد، سمعک‌ها را به هدست تبدیل کرد یا برای تنظیم صدا و تغییر برنامه سمعک از آن استفاده کرد.

همچنین میتوان از این وسیله برای شنیدن مستقیم موزیک از گوشی یا تبدیل سمعک به هدست و اتصال به کامپیوتر و همچنین وصل شدن به تلفن ثابت استفاده کرد.

کلینیک سمعک صمیمی دارای کلیه مدلهای سمعک سیا می‌باشد.برای کسب اطلاع بیشتر و همچنین اطلاع از قیمت سمعک‌های سیا اتیکن با تیم مشاوران سمعک صمیمی در ارتباط باشید.

سمعک نرا ۲ اتیکن (Nera 2)

سمعک نرا2 اتیکن
سمعک نرا2 اتیکن

تکنولوژی سمعک‌ Nera 2

کلینیک سمعک صمیمی دارای کلیه سمعک‌های نرا2 اتیکن(‌Nera2) در تمامی مدل‌های داخل‌گوشی ‏و پشت‌گوشی و ریک می‌باشد. قیمت سمعک های Nera2 در سری معمولی کمترین قیمت و در Pro دارای بیشتری قیمت می‌باشد.

سمعک آلتا2 اتیکن(Alta2)

 سمعک آلتا2 اتیکن(Alta2)
سمعک آلتا2 اتیکن(Alta2)

این سمعک در تمامی مدلهای داخل‌گوشی و پشت‌گوشی و ریک یا رایت موجود می‌باشد.و میتواند برای طیف وسیعی از کم‌شنوایی‌های ملایم تا شدید تجویز شود.

تکنولوژی سمعک اتيكن(Oticon) مدل Alta2

سمعک اینتیگا اتیکن(Intiga)

سمعک اینتیگا اتیکن(Intiga)
سمعک اینتیگا اتیکن(Intiga)

سمعک اتيكن(Oticon) مدل اینتیگا (Intiga) کوچکترین سمعک ریک یا رایت و کوچکترین سمعک داخل گوشی نامرئی شرکت اتیکن محسوب می‌شود.

طراحی زیبا و کیفیت صدای عالی باعث شده است که از پرطرفدارترین سمعک‌های شرکت اتیکن محسوب شود.

سمعک اینتیگا اتیکن(Intiga) در سه رده intiga6، intiga 8، intiga10 به بازار عرضه شده است.

تکنولوژی سمعک‌ اینتیگا

کلینیک سمعک صمیمی دارای کلیه سمعکهای Intiga در تمامی مدل‌های داخل گوشی نامرئی(iic) و ریک می‌باشد. قیمت سمعک های اینتیگا در سری 6 کمترین قیمت و در سری 10 دارای بیشتری قیمت می‌باشد.

سمعک ریا2 اتیکن(Ria 2)

سمعک ریا2 اتیکن(Ria 2)
سمعک ریا2 اتیکن(Ria 2)

این سمعک در تمامی مدل‌های داخل گوشی و پشت‌گوشی و ریک یا رایت موجود می‌باشد. سمعک‌های سری ریا 2 در دو رده ریا2 (Ria2) و ریا2 پرو(Ria2 Pro) به بازار عرضه شده‌اند.

تکنولوژی سمعک Ria 2

کلینیک سمعک صمیمی دارای کلیه سمعکهای Ria2 و Ria2 pro در تمامی مدل‌های داخل گوشی و پشت گوشی و ریک یا RITE می‌باشد. برای کسب اطلاع بیشتر در مورد سمعک ریا2 و همچنین قیمت سمعک ریا2 با تیم سمعک صمیمی در ارتباط باشید.

سمعک اینو پرو(Ino pro) اتیکن

سمعک اینو پرو(Ino pro) اتیکن
سمعک اینو پرو(Ino pro) اتیکن

تکنولوژی سمعک ino pro

انواع سمعک اینو پرو(Ino pro) اتیکن

سمعک اتيكن(Oticon) مدل INO دارای کلیه مدل‌های داخل‌گوشی و پشت‌گوشی و رسیور داخل کانال(RITE) می‌باشند.

سمعک اینو خود به دو نوع سمعک INOو INO pro تقسیم می‌شود. تفاوت این دو مدل تعداد کمتر کانال پردازشی در سمعک INO می‌باشد.مدل INOدارای 4 کانال پردازشی می‌باشد.

کلینیک سمعک صمیمی دارای کلیه سمعکهای INOو INO pro در تمامی مدل‌های داخل گوشی و پشت گوشی و RITE می‌باشد.

سمعک هیت (Hit) اتیکن

سمعک هیت (Hit) اتیکن
سمعک هیت (Hit) اتیکن

تکنولوژی سمعک هیت

انواع سمعک هیت اتیکن

سمعک های هیت به دو دسته Hit، Hit pro تقسیم می‌شوند که به غیر از سال ساخت تفاوت دیگری با یکدیگر ندارند.

سمعک هیت دارای کلیه مدل‌های داخل‌گوشی و پشت‌گوشی می‌باشند.

کلینیک سمعک صمیمی دارای کلیه سمعکهای Hit و Hit pro در تمامی مدل‌های داخل گوشی و پشت گوشی می‌باشد. برای دریافت قیمت سمعک اتیکن مدل هیت می‌توانید با بخش پشتیبانی سایت تماس حاصل فرمایید.

سمعک داینامو اتیکن(Dynamo)

سمعک داینامو اتیکن(Dynamo)
سمعک داینامو اتیکن(Dynamo)

یکی از بهترین مزیت‌های سمعک اتيكن(Oticon) مدل داینامو وجود ولوم کنترل چرخشی با نشانه‌گذاری عددی از عدد 1 تا 4 می‌باشد. وجود شماره بر روی ولوم صدا باعث می‌شود که بیمار میزان بلندی صدا را با شماره1 تا 4 متوجه شود. سمعک داینامو با دارا بودن قدرت زیاد در مقایسه با سایر سمعک‌های سوپرپاور دارای اندازه کوچکی می‌باشد.یکی از دلایل این اندازه کوچک استفاده از باتری 13 در ساخت سمعک داینامو می‌باشد.

تکنولوژی سمعک داینامو اتیکن

کلینیک سمعک صمیمی دارای کلیه سمعک‌های داینامو اتیکن(Dynamo) در تمامی مدل‌های پشت‌گوشی می‌باشد.

سمعک سومودی‌ام(Sumo DM)اتیکن

سمعک سومودی‌ام(Sumo DM)اتیکن
سمعک سومودی‌ام(Sumo DM)اتیکن

باتری سمعک اتيكن(Oticon) مدل سومودی‌ام(Sumo DM)اتیکن سایز ۶۷۵ می‌باشد.به علت سایز باتری بزرگ مصرف باتری این سمعک پایین می‌باشد و این خود یکی دیگر از دلایل محبوبیت این سمعک می‌باشد.

تکنولوژی سمعک سومو دی ام

کلینیک سمعک صمیمی دارای سمعک Sumo DM در تمامی رده‌های پشت گوشی می‌باشد.

سمعک چیلی اتیکن(Chili)

سمعک چیلی اتیکن(Chili)
سمعک چیلی اتیکن(Chili)

این سمعک برای افتهای شنوایی شدید تا عمیق تجویز می‌شود و یکی از پرقدرت‌ترین سمعک‌های درحال حاضر شرکت اتیکن محسوب میشود و تنها در مدل پشت‌گوشی سوپرپاور موجود می‌باشد.این سمعک دارای رده SP5 ،SP7، SP9 می‌باشد.قیمت سمعک چیلی بسته به رده سمعک متفاوت است. هر چه رده سمعک بالاتر برود قیمت سمعک نیز بالاتر میرود.در کل قیمت سمعک چیلی در رده متوسط سمعک‌های اتیکن قرار می‌گیرد.

تکنولوژی سمعک چیلی

کلینیک سمعک صمیمی دارای کلیه سمعکهای چیلی در تمامی رده‌های پشت گوشی می‌باشد.

سمعک گت اتیکن(Get)

سمعک گت اتیکن(Get)
سمعک گت اتیکن

سمعک گت اتیکن(Get) در حال حاضر یکی از اقتصادی‌ترین سمعک‌های شرکت اتیکن می‌باشد. هر شرکتی برای تبلیغات و بازکردن جای خود در بازار اقدام به تولید یک محصول با امکانات و کیفیت متوسط و متوسط به بالا و در عین حال قیمت مناسب می‌نماید. گت اتیکن از این دست تولیدات می‌باشد،که باعث شده است نام اتیکن در کنار رقیبان خود بدرخشد. در حال حاضر کمترین قیمت سمعک شرکت اتیکن مربوط به سمعک گت می‌باشد.

سمعک اتيكن(Oticon) مدل گت دارای دو مدل داخل‌گوشی و پشت‌گوشی می‌باشد. در مدل پشت‌گوشی می‌توان سمعک را به وسیله قالب یا تین‌تیوب تجویز کرد.

تکنولوژی سمعک گت

کلینیک سمعک صمیمی دارای کلیه سمعکهای GET در تمامی مدل‌های داخل گوشی و پشت گوشی می‌باشد.

کلینیک سمعک صمیمی دارای کلیه سمعک‌های اتیکن در همه رده‌ها می‌باشد. در صورت هرگونه سؤال در مورد سمعک‌های اتیکن میتوانید از طریق تماس تلفنی یا واتساپ با ما در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه‌های ارتباطی

همه روزه
ساعت ۹:۰۰ الی ۱۴:۰۰ و ۱۶:۰۰ الی ۲۰:۰۰