شنوایی‌سنجی مهاباد

شنوایی‌سنجی در مهاباد

فهرست مطالب

شنوایی‌سنجی در مهاباد به صورت تخصصی و با استفاده از دستگاه‌های روز دنیا در کلینیک شنوایی‌سنجی صمیمی انجام می‌گیرد. بیماران گرامی در شهر مهاباد و شهرهای اطراف که نیازمند انجام شنوایی‌سنجی می‌باشند٬ می‌توانند همه‌روزه در ساعات کاری کلینیک به ما مراجعه نمایند.

خدمات کلینیک شنوایی‌سنجی صمیمی برای بیماران شهرستان مهاباد و شهرهای اطراف به شرح زیر می‌باشد.

نوارگوش یا شنوایی‌سنجی بزرگسالان

نوار گوش یا شنوایی‌سنجی بزرگسالان مجموعه‌ای از تست‌های شنوایی است که شامل موارد زیر می‌باشد.

  • شنوایی تن‌خالص

بوسیله آن آستانه شنوایی بیمار از فرکانس ۲۵۰ هرتز تا ۸۰۰۰ هرتز ارزیابی می‌شود و میزان و نوع کم‌شنوایی بیمار مشخص می‌شود.

  • شنوایی‌سنجی گفتاری

شنوایی‌سنجی گفتاری شامل SRT و SDS هستند و به بررسی میزان درک گفتار بیمار در آستانه شنوایی و آستانه راحتی وی می‌‌پردازد. در شنوایی‌سنجی گفتاری تاثیر کم‌شنوایی بر میزان درک گفتار بررسی می‌شود. برای انجام آزمون هدفون بر روی گوش بیمار قرار می‌گیرد و در شدت‌های مختلف کلماتی برای بیمار ارائه می‌شود و از بیمار خواسته‌می‌شود که کلمات را تکرار نماید.

  • تمپانومتری و رفلکس‌اکوستیک

تمپانومتری و رفلکس‌اکوستیک آزمون‌هایی هستند که به بررسی وضعیت پرده‌گوش و گوش‌میانی می‌پردازند.

غربالگری شنوایی نوزادان در مهاباد

غربالگری شنوایی نوزادان در مهاباد در کلینیک شنوایی‌سنجی صمیمی و با استفاده از دستگاهای VIVOSONIC ٬ PATH MEDICAL و MADSEN انجام‌ می‌گیرد. کلینیک صمیمی یکی از کامل‌ترین مراکز کشور در زمینه تجهیزات و دستگاهای غربالگری شنوایی نوزادان می‌باشد.

والدین گرامی در مهاباد برای شنوایی‌سنجی نوزادان تازه متولد شده می‌توانند همه‌روزه در ساعات کاری کلینیک جهت آگاهی از سلامت شنوایی نوزاد خود به ما مراجعه نمایند.

برای شنوایی‌سنجی نوزادان از تست‌های زیر استفاده می‌گردد.

  • OAE : جهت بررسی وضعیت حلزون گوش
  • AABR : برای بررسی سیستم عصبی شنوایی

تعمیرات سمعک در مهاباد

تعمیرات سمعک در مهاباد در لابراتوار تخصصی تعمیرات کلینیک صمیمی انجام می‌گیرد. لابراتوار سمعک صمیمی با استفاده از کادر مجرب و تجهیزات تخصصی آمادگی تعمیر و خدمات کلیه سمعک‌های موجود در کشور را دارد.

بیماران گرامی برای تمامی موارد تعمیرات و خدمات سمعک در شهر مهاباد می‌توانند به لابراتوار ما مراجعه نمایند و در حداکثر یک شیفت کاری خدمات مورد نظر خود را دریافت نمایند.

حتی در مواردی که سمعک شما توسط شرکت واردکننده ،غیرقابل تعمیر باشد، به شما این اطمینان را می‌دهیم که در لابراتوار ما تعمیر خواهد شد.

بیماران شهرهای دیگر نیز می‌توانند برای تعمیر و خدمات سمعک ٬از طریق ارسال ‍‍پستی یا تیپاکس سمعک خود را ارسال نمایند و یا تجهیزات مورد نیاز خود را از طریق فروشگاه سایت سفارش دهند.

جهت آموزش عیب‌یابی و تعمیر سمعک در منزل می‌توانید به این بخش مراجعه نمایید.

شنوایی‌سنجی کودکان در مهاباد

شنوایی‌سنجی کودکان در مهاباد به صورت تخصصی در بخش اطفال کلینیک صمیمی انجام می‌گیرد. بیماران گرامی شهرستان مهاباد و شهرهای اطراف می‌توانند همه‌روزه جهت انجام شنوایی‌سنجی کودکان خود به ما مراجعه نمایند.

شنوایی‌سنجی کودکان بسته به سن و میزان همکاری کودک می‌تواند شامل تست‌های گوناگون از جمله ادیومتری، تمپانومتری، شنوایی‌سنجی گفتاری، ادیومتری با بازی، ABR ، ASSR ، TEOAE ، DPOAE و… شود.

برای انجام شنوایی‌سنجی کودکان بهتر است که قبل از مراجعه از طریق تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری، شرایط کودک بیان شود تا طبق آن به شما وقت قبلی داده شود. زیرا در صورتیکه کودک همکاری لازم را نداشته‌باشد، می‌بایست با استفاده از آزمون‌های الکتروفیزیولوژی، شنوایی کودک بررسی شود و انجام این آزمون‌ها باید در شرایطی که کودک خواب است صورت بگیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شنوایی‌سنجی کودکان می‌توانید به این مطلب مراجعه نمایید.

تست ABR در مهاباد

تست ABR در مهاباد با استفاده از دستگاهای تشخیصی الکتروفیزیولوژی پیشرفته و بروز دنیا از جمله VIVOSONIC در کلینیک شنوایی‌سنجی صمیمی انجام می‌گیرد. کلینیک صمیمی یکی از قوی‌ترین کلینیک‌های الکتروفیزیولوژی در غرب کشور از نظر تجهیزات می‌باشد و بیماران گرامی در شهرستان مهاباد و شهر‌های اطرف ازجمله نقده، میاندوآب، سردشت، پیرانشهر، اشنویه و سایر شهرهایی که فاقد آزمون‌های تشخیصی الکتروفیزولوژی هستند، می‌توانند به کلینک ما در شهر مهاباد مراجعه نمایند.

شایان ذکر است که انجام آزمون‌های الکتروفیزیولوژی شنوایی به علت شرایط خاصی که دارد، حتما می‌بایست با تعیین وقت قبلی صورت بگیرد.

برای تعیین وقت قبلی می‌توانید همه‌روزه به صورت تلفنی و یا مراجعه حضوری به کلینیک مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه‌های ارتباطی

همه روزه
ساعت ۹:۰۰ الی ۱۴:۰۰ و ۱۶:۰۰ الی ۲۰:۰۰