لوازم جانبی سمعک زیمنس

لوازم جانبی سمعک زیمنس

فهرست مطالب

لوازم جانبی سمعک زیمنس بسیار متنوع و وسیع می‌باشند. دلیل این امر این است که سمعک زیمنس جزء محبوب‌ترین سمعک‌های موجود در کشور می‌باشد و قسمت زیادی از سمعک‌های تجویز شده در ایران از برند زیمنس می‌باشند. استفاده از لوازم جانبی برای سمعک باعث می‌شود که شنوایی بهتری را با سمعک تجربه نمایید.

زیمنس چند سالی است که با نام سیگنیا تولید می‌گردد. تمامی قطعات و لوازم جانبی سمعک‌ زیمنس و سیگنیا از یک نوع هستند و تفاوتی با یکدیگر ندارند. درواقع سمعک سیگنیا همان سمعک زیمنس است که با نام جدید تولید شده‌است.

جهت خرید لوازم‌جانبی سمعک به فروشگاه سایت مراجعه نمایید.

لوازم‌جانبی بلوتوثی و وایرلس سمعک زیمنس

لوازم‌جانبی بلوتوثی و وایرلس سمعک شامل دو دسته می‌شوند.

 • تجهیزات رابط : که به عنوان واسطه باعث اتصال سمعک به دستگاها و وسایل بلوتوثی از قبیل گوشی و تلویزیون و لپتاب می‌شوند. این لوازم شامل StreamLine TV و StreamLine Mic و EasyTek می‌شوند.
 • ریموت کنترل سمعک: با استفاده از ریموت کنترل‌ها می‌توان صدای سمعک و برنامه‌های شنیداری سمعک را تغییر داد و یا اینکه سمعک را خاموش و روشن کرد. ریموت کنترل‌های سمعک زیمنس شامل MiniPocket و easyPocket می‌شوند.

در ادامه به معرفی تمامی لوازم جانبی سمعک زیمنس می‌پردازیم.

StreamLine Mic سمعک زیمنس

StreamLine mic سمعک زیمنس
StreamLine Mic سمعک زیمنس

StreamLine Mic سمعک زیمنس وسیله کوچکی است که رابط بین سمعک و دستگاهای هوشمند دارای بلوتوث همچون تلفن‌همراه، لپتاب،تبلت و … است. با استفاده از StreamLine Mic سمعک شما همچون یک هندزفری بی‌سیم عمل می‌کند و صدای تلفن‌همراه را مستقیما دریافت و به گوش انتقال می‌دهد. مزیت این کار برای افراد دارای افت‌های شنوایی زیاد بسیار بیشتر است. زیرا این بیماران معمولا در شنیدن صدای مکالمات تلفنی مشکل دارند و با استفاده از StreamLine Mic صدای مکالمه را بدون نویز و صدای اضافی و با کیفیت بالا مستقیما از سمعک می‌شنوند.

با استفاده از StreamLine Mic می‌توان بدون مزاحمت موسیقی و فایل‌های صوتی را همچون هندزفری از سمعک شنید و برای دیگران مزاحمتی ایجاد نکرد.

کارکرد دیگری که دستگاه StreamLine Mic سمعک زیمنس دارد این است که می‌توان از آن به عنوان میکرفون از راه دور استفاده کرد.

جهت خرید StreamLine Mic به این لینک مراجعه نمایید.

در مکان‌‌هایی که فاصله بین منبع صوتی یا گوینده از بیمار دارای سمعک دور باشد، معمولا بیمار در شنیدن صدا دچار میشکل می‌شود. در این مواقع می‌توان از StreamLine Mic استفاده کرد. روش کارکرد دستگاه به این صورت است که در جلوی گوینده یا منبع صوتی قرار می‌گیرد و صدا را دریافت و مستقیما و بدون نویز به سمعک منتقل می‌کند.

این روش برای دانش‌اموزان و دانشجویان بسیار کاربردی و مفید است.

StreamLine TV سمعک زیمنس

دستگاه StreamLine TV سمعک زیمنس
دستگاه StreamLine TV سمعک زیمنس

StreamLine TV سمعک زیمنس یکی از وسایل رابط سمعک‌های زیمنس یا سیگنیا می‌باشد که با استفاده از آن می‌توان سمعک‌ را مستقیما به تلویزیون متصل کرد.

StreamLine TV صدا را از تلویزیون استفاده‌کننده سمعک مستقیماً و با کیفیت Dolby Digital به سمعک او می‌رساند.

این دستگاه برای تمامی افراد دارای سمعک لازم نمی‌باشد و تنها برای افرادی که حتی با استفاده از سمعک نیز در شنیدن صدای تلویزیون مشکل دارند مخصوصا بیمارانی که دارای افت‌های شدید شنوایی هستند، کاربرد دارد.

با استفاده از یک دستگاه استریم‌لاین می‌توان همزمان چند جفت سمعک سیگنیا یا زیمنس را به تلویزیون متصل کرد. این ویژگی برای خانواده‌هایی که دارای چند نفر کم‌شنوا دارای سمعک و کلاس‌های درسی که دارای چند دانش‌آموز یا دانشجوی سمعکی هستند، بسیار مفید است و می‌تواند باعث کاهش هزینه‌ها شود.

برای خرید StreamLine TV به فروشگاه سایت مراجعه نمایید.

همچنین با استفاده از اپلیکیشن موبایل مخصوص سمعک‌های زیمنس (Signia app) می‌توان کنترل صدای تلویزیون را در دست گرفت. بلندی صدای تلوزیون را تغییر داد و یا پخش فیلم را متوقف یا شروع کرد. ویژگی دیگری که استریم‌لاین تلویزیون دارد این است که اگر سمعک بیمار به گوشی همراه متصل باشد و تلفن زنگ بخورد، پخش فیلم تا زمان اتمام مکالمه تلفنی متوقف می‌شود.

EasyTek سمعک زیمنس

دستگاه EasyTek سمعک زیمنس
دستگاه EasyTek سمعک زیمنس

دستگاه EasyTek سمعک زیمنس یک وسیله رابط محسوب می‌شود و سمعک را می‌توان با استفاده از آن به دستگاهای دارای بلوتوث از قبیل تلفن‌همراه ،لبتاپ ، آیپد و … متصل کرد. دستگاه EasyTek برای سمعک‌های نسل پرایمکس زیمنس که در سال 2016 تولید شده‌اند، ساخته شده‌است. همچنین با استفاده از ایزی‌تک می‌توان صدای سمعک و برنامه‌های شنیداری سمعک را تغییر داد.

همچنین دستگاه EasyTek سمعک زیمنس دارای برنامه مخصوص گوشی به نام EasyTek است که با استفاده از آن می‌توان صدا و برنامه‌های سمعک را تغییر داد.

دستگاه Mini pocket زیمنس

minipocket سمعک زیمنس
minipocket سمعک زیمنس

minipocket سمعک زیمنس به عنوان ریموت‌کنترل سمعک‌های زیمنس ساخته‌ شده‌است. با استفاده از این ریموت‌کنترل می‌توان صدای سمعک را تغییر داد. در سمعک‌های نسل جدید زیمنس به جای استفاده از مینی‌پاکت می‌توان از اپلیکیشن مخصوص گوشی به عنوان ریموت‌کنترل سمعک استفاده کرد و مینی‌پاکت کاربرد خود را از دست داده‌است.

برای خرید minipocket به فروشگاه سایت مراجعه نمایید.

easyPocket سمعک زیمنس

easyPocket سمعک زیمنس

دستگاه easyPocket سمعک زیمنس‏، ریموت کنترل سمعک محسوب می‌شود. با استفاده از easyPocket می‌توان صدا و برنامه‌های شنیداری سمعک را تغییر داد و آن را خاموش و روشن کرد.

شارژر سمعک زیمنس

شارژر سمعک زیمنس
شارژر سمعک زیمنس

چند سالی است که سمعک‌های شارژی به بازار تجهیزات کمک‌شنوایی وارد شده‌اند. شارژر سمعک بعنوان یک از لوازم جانبی سمعک زیمنس یا سیگنیا شناخته می‌شود و دارای چندین مدل است که در ادامه به بررسی انواع مدل‌ شارژرهای سمعک زیمنس می‌پردازیم.

در کمپانی زیمنس سمعک‌های ریک و پشت‌گوشی شارژی چند سالی است که تولید شده‌اند. در حال حاضر جدیدترین سمعک شارژی زیمنس از نوع داخل‌گوشی می‌باشد.

انواع شارژر سمعک زیمنس

شارژر‌های دارای سیستم پاوربانک

این شارژر‌ها خود نیز شارژ می‌شوند و می‌توانند تا چندین دفعه بدون نیاز به اتصال به برق سمعک را شارژ نمایند و شامل شارژر‌های زیر می‌باشند.

 • Insio Charge&Go AX Charger
 • Signia Active X Charger
 • Styletto X Charger
 • Pure Portable Charger

شارژر‌های استاندارد سمعک زیمنس

شارژر‌های استاندارد سمعک زیمنس تنها در حالت اتصال به برق می‌توانند سمعک را شارژ نمایند. این شارژرها شامل شارژر‌های زیر می باشند.

 • Motion Charger
 • Pure Charger
 • Inductive Charger II

شارژرهایی که علاوه بر شارژ سمعک باعث ضدعفونی‌کردن و خشک‌کردن سمعک نیز می‌شوند.

 • Motion Dry&Clean
 • Pure Dry&Clean

فیلتر سمعک زیمنس

انواع فیلتر سمعک زیمنس
انواع فیلتر سمعک زیمنس

فیلتر سمعک زیمنس یا وکس‌گارد سمعک زیمنس قطعه کوچکی از جنس پلاستیک مخصوص پزشکی است که حالت لوله‌ای دارد و بر روی ورودی رسیور یا بلندگوی سمعک‌های ریک و داخل‌گوشی وصل می‌شود.

یک سر این لوله باز و سر دیگر آن با استفاده از یک توری که از جنس پلاستیک یا فلز است بسته شده‌است. وظیفه فیلتر سمعک جلوگیری از ورود جرم و ترشحات گوش به داخل بلندگوی سمعک است. استفاده از وکس‌گارد و تعویض بموقع آن احتمال خرابی سمعک به میزان چشمگیری کاهش می‌‌دهد.

انواع فیلتر سمعک زیمنس

شرکت زیمنس دو سایز وکس‌گارد یا فیلتر سمعک را برای سمعک‌های خود طراحی نموده‌است. یک سایز که اندازه کوچک دارد و برای سمعک‌های ریک طراحی شده‌است٬ miniR Wax Guard نام دارد و یک سایز که دارای اندازه بزرگ است و برای سمعک‌های داخل‌گوشی و نامرئی زیمنس طراحی شده‌است QuickGuard Pack نام دارد.

فیلتر‌ سمعک QuickGuard در حال حاضر جایگزین فیلتر‌های HF4 و HF4 PRO شده‌است. سایز این دو فیلتر یکسان است. دلیل این جایگزینی است که فیلتر‌های HF4 توری پلاستیک داشتند و دو رنگ آبی و قرمز داشتند٬ در حالتیکه وکس‌گارد کویک‌گارد یک رنگ (سفید) می‌باشد و دارای فیلتر فلزی است که خاصیت نانو نیز دارد و علاوه بر جرم و ترشحات از ورود آب نیز به داخل سمعک جلوگیری می‌کند.

در حال حاضر هر سه مدل وکس‌گارد زیمنس در فروشگاه سایت موجود هستند. برای خرید می‌توانید به فروشگاه سایت مراجعه نمایید.

فیلم آموزشی نحوه تعویض فیلتر سمعک ریک زیمنس

فیلم آموزشی نحوه تعویض فیلتر سمعک داخل‌گوشی زینمس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه‌های ارتباطی

همه روزه
ساعت ۹:۰۰ الی ۱۴:۰۰ و ۱۶:۰۰ الی ۲۰:۰۰