شارژر سمعک سیگنیا

شارژر سمعک زیمنس (سیگنیا)

فهرست مطالب

شارژر سمعک زیمنس (سیگنیا) یکی از وسایل جانبی جدید برای سمعک‌های شرکت زیمنس محسوب می‌شود. شرکت زیمنس چند سالی است که تولید سمعک‌های قابل‌شارژ را به خط تولید خود اضافه کرده‌است و هر روز به پیشرفت‌های چشمگیری در آن دست پیدا می‌کند.شارژر سمعک زیمنس (سیگنیا) دارای انواع مختلفی است و هر کدام برای یک یا چند نوع سمعک شارژی ساخته شده‌اند.

شرکت زیمنس در حال حاضر در هر سه مدل سمعک داخل‌گوشی، پشت‌گوشی و ریک سمعک شارژی تولید می‌نماید. آخرین سمعکی که به نسل قابل‌شارژ زیمنس اضافه شد، سمعک داخل‌گوشی مدل  Insio Charge&Go AX است که از تکنولوژی AX سیگنیا استفاده می‌نماید و از باتری قابل‌شارژ لیتیوم‌یون استفاده می‌نماید. با هر بار شارژ این سمعک می‌توان به مدت 20 ساعت از سمعک  Insio Charge&Go AX استفاده کرد.

سمعک‌های شارژی سیگنیا در حال حاضر به حدی پیشرفت نموده‌اند که می‌توانند تمامی نیازهای شنوایی بیماران کم‌شنوا را برطرف نمایند.

با افزایش تنوع سمعک‌های شارژی سیگنیا، تنوع شارژر‌های آن‌ها نیز بیشتر شد. در ادامه به بررسی انواع شارژر سمعک زیمنس (سیگنیا) می‌پردازیم.

انواع شارژر سمعک زیمنس (سیگنیا)

شارژر‌های سمعک‌های شارژی سیگنیا یا زیمنس در حال حاضر به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند.

شارژ‌های stationary (ثابت)

در این نوع شارژ‌ها برای شارژ سمعک لازم است که حتما شارژر به برق متصل باشد.

شارژر‌های Charging on_the_go

این شارژر‌ها علاوه بر شارژ مستقیم سمعک با برق، خود دارای پاوربانک هستند و می‌توان با قراردادن سمعک در داخل جعبه این شارژر‌ها، سمعک را بدون نیاز به برق شارژ کرد.

ابتدا به بررسی انواع شارژر ثابت سمعک‌های سیگنیا می‌‍پردازیم.

انواع شارژر ثابت سمعک سیگنیا/زیمنس

Insio Charger

شارژر سمعک شارژی داخل‌گوشی سیگنیا
شارژر سمعک شارژی داخل‌گوشی سیگنیا

به سمعک‌های داخل‌گوشی سیگنیا insio گفته می‌شود. Insio Charger از نوع شارژر‌های ثابت می‌باشد و برای اولین نسل از سمعک‌های داخل‌گوشی سیگنیا که از جدیدترین محصولات شرکت نیز می‌باشد یعنی Insio Charge&Go AX ساخته شده‌است.

برای شارژ سمعک باید سمعک را در داخل شارژر گذاشت و سمعک را به برق متصل نمود. با هر بار شارژ این سمعک می‌توان بین 20 تا 28 ساعت از سمعک استفاده نمود. این شارژر‌ها مغناطیسی هستند و سمعک با نزدیک شدن به پایه شارژر خود به آن می‌چسپد.

Motion Charger

شارژر سمعک‌ سیگنیا
Motion charger

سمعک‌های پشت‌گوشی سیگنیا یا زیمنس motion نام‌گذاری شده‌اند. از این رو motion charger مخصوص سمعک‌های پشت‌گوشی سیگنیا می‌باشد. از این شارژر می‌توان برای سمعک‌های Motion Charge&Go P X و Motion Charge&Go SP X استفاده کرد. Motion Charger از نوع شارژر‌های ثابت می‌باشد و دارای دو مدل است. یک نوع برای سمعک‌های SP و یک نوع برای سمعک‌های P استفاده می‌شود.

Pure Charger

شارژر Pure Charger
شارژر Pure Charger

Pure به سمعک‌ ریک زیمنس گفته می‌شود و Pure Charger برای سمعک‌های ریک شارژی زیمنس که دارای تکنولوژی AX هستند، طراحی شده‌است. با استفاده از این سمعک می‌توان سمعک‌های Pure Charge&Go AX ،Pure Charge&Go AX و CROS Pure Charge&Go AX را شارژ نمود.

Inductive Charger II

شارژر Inductive Charger II
شارژر Inductive Charger II

Inductive Charger II شارژر از نوع القایی است. بدین‌صورت که هیچ تماس فیزیکی بین سمعک و شارژر برقرار نمی‌شود و تنها با قراردادن سمعک در محفظه شارژر، سمعک شروع به شارژ شدن می‌کند.

شارژر Inductive Charger II جزء اولین شارژر‌های شرکت سیگنیا/زیمنس است و بوسیله آن می‌توان سمعک‌های زیر را شارژ نمود.

 • Motion Charge&Go X
 • Pure Charge&Go X
 • CROS Pure Charge&Go X
 • Pure Charge&Go Nx
 • CROS Pure Charge&Go Nx
 • Motion Charge&Go Nx

Inductive Charger E

شارژر Inductive Charger E
شارژر Inductive Charger E

این نوع شارژر از نوع القایی ثابت است و برای سمعک‌های شارژی زیر قابل استفاده می‌باشد.

 • CROS Pure Charge&Go X
 • Motion Charge&Go X
 • Pure Charge&Go X

شارژر‌های Dry&Clean Charger سیگنیا

Dry&Clean Charger سیگنیا یا زیمنس نوع جدید از شارژرها هستن که علاوه بر شارژ کردن سمعک ٬ دو کار دیگر نیز انجام می‌دهند.

 • ضدعفونی‌کردن سمعک با استفاده از اشعه uv
 • خشک‌کردن رطوبت و ترشحات سمعک

هنگامی که سمعک در داخل محفظه شارژر قرار بگیرد و درب محفظه بسته شود٬ شارژر به مدت ۱۵ دقیقه سمعک را با استفاده از اشعه uv ضدعفونی می‌کند. این عمل برای بیمارانی که دارای عفونت گوش فعال و یا پوست حساس هستند٬ بسیار مفید و کمک‌کننده است.

همچنین این شارژر‌ها قابلیت خشک‌کردن رطوبت سمعک را نیز دارد. یکی از اصلی‌ترین دلایل خرابی سمعک٬ ورود رطوبت و آب به داخل سمعک می‌باشد. خشک‌کردن سمعک توسط شارژر Dry&Clean Charger باعث می‌شود که میزان خرابی سمعک بسیار کاهش یابد.

این شارژر برای بیمارانی که در محیط‌های مرطوب همچون شمال کشور زندگی می‌کنند و یا افرادی که محیط کاری مرطوب دارند و همچنین افرادی که تعریق زیادی دارند٬ بسیار کاربردی است.

در ادامه به بررسی تمامی شارژر‌های Dry&Clean Charger زیمنس می‌پردازیم.

Pure Dry&Clean

شارژر Pure Dry&Clean سیگنیا
شارژر Pure Dry&Clean سیگنیا

شارژر Pure Dry&Clean برای سمعک‌های ریک شارژی نسل ‌Ax سیگنیا طراحی شده‌است. این شارژر علاوه بر شارژکردن سمعک٬ با استفاده از اشعه یووی سمعک را ضدعفونی نیز می‌کند و همچنین رطوبت سمعک را نیز خشک می‌کند و از خرابی سمعک در اثر رطوبت و تعریق جلوگیری می‌نماید.

شارژر Pure Dry&Clean سیگنیا را می‌توان برای سمعک‌های زیر استفاده نمود.

 • Pure Charge&Go AX
 • Pure Charge&Go T AX
 • CROS Pure Charge&Go AX

Motion Dry&Clean

شارژر سمعک Motion Dry&Clean
شارژر Motion Dry&Clean

شارژر Motion Dry&Clean سمعک‌های سیگنیا یا زیمنس از نوع شارژر ثابت دارای سیستم خشک‌کننده رطوبت و ضدعفونی‌کننده سمعک با استفاده از اشعه UV می‌باشد. این شارژر را می‌توان برای سمعک‌های ‍پشت‌گوشی شارژی نسل AX زیر استفاده کرد.

 • Motion Charge&Go P X
 • Motion Charge&Go SP X

Styletto AX Dry&Clean

جدیدترین نسل از شارژر‌های مجهز به سیستم رطوبت‌گیر و ضدغفونی‌کننده سیگنیا که برای سمعک‌های شارژی استایلتو نسل AX طراحی شده‌است ٬ Styletto AX Dry&Clean نام دارد. این شارژر برای سمعک‌های Styletto AX و CROS Styletto AX قابل استفاده می‌باشد. ظاهر این شارژر کاملا مشابه شارژرهای Dry&Clean دیگر است و تنها در نوع محفظه نگه‌دارنده سمعک با بقیه متفاوت است.

انواع شارژر‌ Charging on_the_go سمعک سیگنیا (زیمنس)

شارژرهای Charging on_the_go نوعی از شارژرهای سیگنیا هستند که علاوه بر شارژر مستقیم سمعک با برق٬ خود نیز شارژ می‌شوند و می‌توان از آن‌ها همچون پاوربانک استفاده کرد.

یعنی بدون نیاز به اتصال شارژر به برق و با قراردادن سمعک در درون شارژر می‌توان چندین دفعه سمعک را شارژ نمود. مزیت این شارژر این است که هیچگاه بدون شارژ نخواهید بود. هر وقت که سمعک را از گوش درمی‌آوردید می‌توانید سمعک را در کیس شارژر قرار دهید و سمعک شارژ می شود.

در حال حاضر شرکت سیگنیا ۵ مدل شارژر Charging on_the_go دارد که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌‍پردازیم.

Signia Active Charger

Signia Active Charger
Signia Active Charger

شارژر Signia Active Charger از نوع شارژرهای Charging on_the_go است و می‌توان تا چند دفعه بدون نیاز به اتصال شارژر به برق٬ سمعک را شارژ نمود.

این شارژر تنها برای سمعک‌های داخل‌گوشی شارژر Signia Active و Signia Active Pro قابل استفاده هستند.

Pure Portable Charger

شارژر Pure Portable سیگنیا
شارژر Pure Portable سیگنیا

شارژر Pure Portable سیگنیا از نوع Charging on_the_go می‌باشد و می‌تواند بدون اتصال به برق تا چندین دفعه سمعک را شارژ نماید. این شارژر برای سمعک‌های ریک شارژی نسل AX سیگنیا ساخته شده‌است و برای سمعک‌های زیر قابل استفاده می‌باشد.

 • Pure Charge&Go T AX
 • Pure Charge&Go AX
 • CROS Pure Charge&Go AX

Styletto Charger

styletto charger
styletto charger

دستگاه Styletto Charger شارژر سمعک سیگنیا از نوع Charging on_the_go می‌باشد. این شارژر برای سمعک‌‌های ریک Styletto ساخته شده‌است. این شارژر می‌تواند تا 3 دفعه بدون نیاز به اتصال به برق سمعک را کاملا شارژ نماید. در حال حاضر سه نوع شارژر از نوع Charging on_the_go برای سمعک‌های استایلتو وجود دارد.

 • Styletto X Charger : قابل استفاده برای سمعک ریک استایلتو از نسل Signia experience
 • Styletto AX Charger : قابل استفاده برای سمعک‌های ریک Styletto AX و CROS Styletto AX از نسل AX سیگنیا
 • Styletto Connect Charger :قابل استفاده برای سمعک Styletto Connect

نوشته‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه‌های ارتباطی

همه روزه
ساعت ۹:۰۰ الی ۱۴:۰۰ و ۱۶:۰۰ الی ۲۰:۰۰