سمعک برنافون (Bernafon) از سال 1946 تاکنون در کشور سوییس تولید می‌گردد و به بیش از 70 کشور دنیا از جمله ایران صادر می‌گردد. دو ویژگی کیفیت صدای خوب و قیمت مناسب باعث شده‌است که سمعک Bernafon سوییس به یکی از محبوب‌ترین سمعک‌های موجود در ایران تبدیل شود. قیمت سمعک برنافون در مقایسه با سمعک‌های هم‌رده خود که دارای تکنولوژی یکسانی هستند، همیشه کمتر بوده و باعث شده‌است که بیماران با هر توان مالی بتوانند از سمعک Bernafon استفاده نمایند. کلینیک شنوایی‌سنجی و سمعک صمیمی به عنوان نمایندگی سمعک برنافون در ایران آمادگی تجویز، فروش و خدمات پس از فروش کلیه سمعک‌های Bernafon را به بیماران گرامی دارد. بیماران گرامی می‌توانند همه روزه در ساعات کاری به کلینیک مراجعه نمایند.

تکنولوژی سمعک برنافون

سمعک‌های برنافون همانند سمعک‌های ساخته‌شده در شرکت‌های دیگر دارای مدارات ضدفیدبک، کاهنده نویز محیط، تله‌کویل، سیستم تراکمی، برنامه‌های شنیداری متنوع و غیره می‌باشد. تکنولوژی متمایز برنافون channel free است.

channel free تکنولوژی مخصوص سمعک‌های برنافون می‌باشد. سمعک‌ها پردازش فرکانس‌های صوتی ورودی به سمعک را با استفاده از کانال‌های پردازشی انجام می‌دهد. بدین صورت که بعد از دریافت صدا توسط سمعک ،پردازنده سمعک فرکانس‌ها را به چندین کانال تقسیم می‌نماید و هر کانال جداگانه به پردازش صدا می‌پردازد. برنافون برای پردازش سمعک‌های خود از سیستم متفاوتی به نام channel free استفاده می‌نماید.

در سیستم channel free صدای واردشده‌ به سمعک به کانال‌های پردازشی وارد نمی‌شود و تمامی صدا همراه با یکدیگر پردازش می شود به همین دلیل این تکنولوژی channel free به معنی آزاد از کانال نامیده می‌شود. بنا به گفته شرکت برنافون این تکنولوژی باعث می‌شود که صدای گفتار با وضوح بیشتر و نزدیکتر به صدای طبیعی به گوش بیمار ارائه شود. دلیل این امر این است که طیف و ترکیب طبیعی فرکانس‌های صوتی حفظ می‌شود و به اصطلاح توسط کانال‌های پردازشی شکسته نمی‌شود. شایان ذکر است تمامی این اطلاعات بنا به گفته شرکت برنافون بوده و نویسنده این مقاله نظری در مورد آن ندارد.

انواع سمعک برنافون

سمعک پشت‌گوشی برنافون
سمعک پشت‌گوشی برنافون

سمعک برنافون دارای طیف وسیعی از سمعک‌های داخل‌گوشی، پشت‌گوشی و ریک یا رایت می‌باشد که در دو مدل باتری‌دار و قابل‌شارژ به بازار عرضه شده‌اند که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

برنافون سمعک‌های خود را در 5 رده تکنولوژی 1 / 3 / 5 / 7 / 9 تولید کرده است. هر چه عدد تکنولوژی بیشتر باشد، کیفیت صدا و تکنولوژی سمعک بیشتر می‌شود. از این رو رده 1 دارای کمترین تکنولوژی و رده 9 دارای بالاترین تکنولوژی می‌باشد.

سمعک اینیزیا برنافون (Inizia)

سمعک اینزیا برنافون
سمعک اینزیا برنافون

سمعک اینیزیا برنافون (Inizia) اقتصادی‌ترین سمعک Bernafon محسوب می‌شود که از نوع دیجیتالی است. این سمعک در دو سطح تکنولوژی 1 Inizia و 3 Inizia برنافون تولید شده‌است. سمعک اینیزیا برنافون (Inizia) در دو مدل داخل‌گوشی و پشت‌گوشی عرضه شده‌است.

سمعک اینیزیا برنافون (Inizia) از تکنولوژی Channel free استفاده می‌نماید و کیفیت صدای این سمعک با توجه به قیمتی که دارد مناسب می‌باشد. این سمعک دارای مدار ضد فیدبک یا سوت‌زدن سمعک و مدار کاهنده نویز محیط به صورت هوشمند می‌باشد.

اینزیا دارای سمعک‌های داخل‌گوشی (CIC، ITC)، پشت‌گوشی (BTE) و رایت (RITE) یا ریک می‌باشد. در ادامه به معرفی نام‌های سمعک‌های اینزیا می‌پردازیم.

ردهاینزیا 1اینزیا 3
اینزیا داخل‌گوشی IN1 CIC / IN1 ITC / IN1 ITCDIN3 CIC / IN3 CIC P / IN3 ITE /IN3 ITCD
/IN3 ITC P /
اینزیا پشت‌گوشیIN1 N/ IN1 CP /IN1 CPXIN3 N/ IN3 CP / IN3 CPX
اینزیا رایت یا ریکIN1 NRIN3 NR
انواع سمعک اینزیا برنافون

سمعک win برنافون

سمعک win برنافون
سمعک win برنافون

سمعک win برنافون از سمعک‌های رده 1 Bernafon است که دارای قیمت اقتصادی می‌باشد. سمعک وین در مدل‌های داخل‌گوشی و پشت‌گوشی عرضه شده‌است. کیفیت صدای سمعک win برنافون در مقایسه با قیمتی که دارد بسیار عالی می‌باشد. ویژگی خوبی که سمعک WIN دارد این است که در مدل پشت‌گوشی دارای ولوم‌کنترل چرخشی می‌باشد که سبب شده‌است کاربران این سمعک و مخصوصا افراد مسن در کار کردن با ولوم سمعک و تغییر بلندی صدای سمعک راحت باشند.

سمعک win برنافون در مدل پشت‌گوشی از باتری شماره 13 و در مدل‌های داخل‌گوشی از باتری شماره 10 و 312 استفاده می‌نماید. سمعک وین دارای کمه push button در همه مدل‌ها و تله‌کویل (جهت صحبت‌کردن با تلفن) و ولوم‌کنترل صدا در مدل‌های پشت‌گوشی و داخل‌گوشی باتری 312 می‌باشد. البته در مدل‌های داخل‌گوشی 312 وجود ولوم‌کنترل و تله‌کویل بسته به نیاز و درخواست بیمار دارد و می‌توان آنها را حذف و اضافه کرد.

سمعک Saphira برنافون

سمعک Saphira برنافون یکی از سمعک‌های رده متوسط bernafon است که در مدل‌های داخل‌گوشی، پشت‌گوشی و رایت موجود است. سمعک سفیرا در سری 3 و 5 تولید شده است.

سمعک Saphira برنافون وایرلس است و توانایی ارتباط دو‌گوشی بین سمعک‌ها را دارد. این سمعک دارای 4 برنامه شنیداری متفاوت است که می‌توان آن‌ها را بسته به نیاز بیمار تعریف کرد و یا تغییر داد. برنامه تلویزیون، شنوایی در محیط‌های نویزی و شلوغ، تلفن و میکروفون اتوماتیک از جمله برنامه‌های سمعک سفیرا برنافون می‌باشد. قابلیت ردیابی فرکانس‌های گفتاری در سمعک سفیرا بسیار عالی است و بیماران صدایی نزدیک به شنوایی طبیعی را با استفاده از این سمعک تجربه می‌نمایند. همچنین طراحی این سمعک بسیار کاربر پسند می‌باشد.

حذف فیدبک سمعک، کاهش نویز محیط، دارای باند فرکانسی تا 8 کیلوهرتز برای شنیدن بهتر فرکانس‌های زیر ، دامنه پویایی وسیع برای شنیدن صدای موسیقی و تلویزیون، میکروفون‌های directional و omni، حذف نویز باد و ردیابی هوشمند صداهای گفتاری از ویژگی‌های برجسته سمعک سفیرا Benafon می‌باشد.

سمعک Saphira برنافون دارای data loging نیز می‌باشد و میزان استفاده از سمعک و برنامه‌هایی که بیمار از آن استفاده می‌کند را در خود ذخیره می‌کند. این ویژگی باعث می‌شود هنگامی که بیمار برای تنظیم سمعک مراجعه می‌کند، با توجه به اطلاعات ذخیره شده در سمعک، تنظیمات بهتر و دقیق‌تری را مطابق به سلیقه بیمار برای او انجام دهیم.

سمعک‌های سفیرا را می‌توان برای کم‌شنوایی‌های ملایم تا شدید تجویز کرد.

سمعک SUPREMIA برنافون

سمعک supermia برنافون
سمعک supermia برنافون

سمعک SUPREMIA برنافون از جمله سمعک‌هایی است که در دو سری تکنولوژی 3 supermia و 7 supermia تولید شده‌است پس دارای دو نوع سمعک میان‌رده و بالارده می‌باشد. سمعک سوپرمیا بر پایه نسل چهارم هوش مصنوعی Benafon تولید شده‌است. این سمعک تنها در مدل پشت‌گوشی سوپرپاور (BTE SP) تولید شده‌است و برای کم‌شنوایی‌های شدید و شدید تا عمیق تجویز می‌شود. یکی از ویژگی‌های خوب سمعک سوپرمیا برنافون این است که دارای ولوم‌کنترل چرخشی بر روی سمعک می‌باشد. کار کردن با ولوم‌کنترل چرخشی به علت شماره‌دار بودن و چرخشی بودن برای بیمار به مراتب راحتتر از سایر ولوم‌کنترل‌ها می‌باشد.

سمعک سوپرمیا در رنگ‌های متنوعی تولید شده‌است و دارای 6 رنگ می‌باشد.

سمعک SUPREMIA برنافون دارای ویژگی‌های زیر می‌باشد.

در سمعک 7 supermia قابلیت کشف خودکار تلفن و درک بهتر از شرایط صوتی محیط اضافه شده‌است.

سمعک XTREME برنافون

سمعک XTREME برنافون
سمعک XTREME برنافون

سمعک XTREME برنافون جزء سمعک‌های میان‌رده Bernafon محسوب می‌شود که بر پایه نسل دوم هوش مصنوعی ساخته شده‌است و در دو سری 3 و 5 و با نام‌های XTREME 120 و XTREME 121 تولید شده‌است.

سمعک اکستریم Benafon تنها در مدل پشت‌گوشی و برای افت‌های شدید و بیشتر ساخته‌ شده‌است و از لحاظ قدرتی سمعک سوپرپاور محسوب می‌شود. سمعک XTREME برنافون دارای تله‌کویل، مدارات حذف فیدبک، سیستم DAi، ولوم کنترل چرخشی و چراغ LED برای نشان‌ دادن وضعیت سمعک می‌باشد. سمعک اکستریم در میان سمعک‌های سوپرپاور برنافون در رده اقتصادی قرار می‌گیرد و قیمت پایینی نسبت به سایر سوپرپاور‌ها دارد.

سمعک LEOX برنافون

سمعک LEOX برنافون
سمعک LEOX برنافون

سمعک LEOX برنافون در رده‌ تکنولوژی 3 و 7 تولید شده‌است و دارای هوش مصنوعی نسل 5 برنافون می‌باشد. سمعک لئوکس بالاترین سمعک سوپرپاور Benafon محسوب می‌شود و دارای دو نوع سمعک پشت‌گوشی UP و SP می‌باشد.

سمعک LEOX Bernafon در سال 2019 تولید شده‌است و ویژگی برجسته‌ای که دارد این است که می‌تواند همچون یک هندزفری بی‌سیم به گوشی‌های آیفون متصل شود و صدای مکالمات تلفنی و موسیقی را مستقیما از سمعک شنید. این سمعک دارای GPS است و با استفاده از برنامه مخصوص می‌توان در صورت گم‌شدن سمعک آنرا پیدا کرد.

سمعک لئوکس تماما وایرلس است و دو سمعک چپ و راست با استفاده از سیستم وایرلس به یکدیگر متصل می‌شوند و به تبادل اطلاعات صوتی با یکدیگر می‌پردازند که سبب می‌شود صدای بهتر و با جزئیات دقیق‌تری به گوش بیمار برسد.

سمعک LEOX برنافون
سمعک LEOX برنافون

سمعک LEOX Benafon کاملا هوشمند به بررسی 360 درجه محیط و دریافت اصلاعات صوتی می‌پردازد و بهترین و طبیعی‌ترین صدا را در اختیار کاربر سمعک قرار می‌دهد. همچنین این سمعک دارای مدار انتقال فرکانسی است. این مدار برای افرادی که دارای کم‌شنوایی‌های بسیار زیاد در فرکانس‌های خاصی هستند و به اصطلاح دارای مناطق مرده حلزونی هستند، کاربرد دارد و سبب انتقال این فرکانس‌ها به مناطق دارای سیستم عصبی سالم و شنیده شنیدن این فرکانس‌ها می‌شود.

سمعک zerena (زرنا) برنافون

سمعک zerena (زرنا) برنافون یکی از متنوع‌ترین سمعک‌های گروه Bernafon است که در سال 2018 وارد بازار گردیده‌است. سمعک زرنا برنافون دارای تمامی مدل‌های نامرئی، داخل‌گوشی، رایت و پشت‌گوشی است که در 5 سطح تکنولوژی زیر تولید شده‌اند.

سمعک zerena (زرنا) Benafon را می‌توان مستقیما به سیستم‌ عامل‌های اپل مثل گوشی‌های آیفون، آی‌پاد و ایرپاد متصل کرد و صدای مکالمات تلفنی و موسیقی را مستقیما از سمعک شنید. اتصال مستقیم مخصوصا برای افراد دارای کم شنوایی‌های شدید که در شنیدن صدای موسیقی و مکالمات تلفنی مشکل دارند، بسیار مفید و کاربردی می‌باشد. در سایر سیستم عامل‌ها می‌توان با استفاده از دستگاه رابط سمعک را گوشی متصل کرد.

سمعک زرنا1 دارای پایین‌ترین تکنولوژی و کمترین قیمت و سمعک زرنا9 دارای بالاترین تکنولوژی و قیمت در میان گروه زرنا می‌باشد. کلیه سمعک‌های zerena ضدآب و گرد و غبار هستند و بیماران دارای عفونت و ترشحات گوش فعال و افرادی که در محیط‌های مرطوب و دارای آب زیاد زندگی و یا فعالیت می‌کنند می‌توانند با خیال راحت از سمعک‌های زرنا برنافون استفاده نمایند.

تکنولوژی کنترل محیطی پویا در سمعک‌های زرنا باعث می‌شود که سمعک در هر زمانی به صورت هوشمند محیط صوتی اطراف بیمار را پایش و بررسی نماید و نویزهای اضافی را از صداهای اصلی حذف نماید و صدایی با کیفیت عالی را به گوش بیمار ارائه نماید. این تکنولوژی برای اولین بار به سمعک‌های زرنا اضافه شده‌است.

انواع سمعک زرنا برنافون

سمعک نامرئی زرنا

سمعک نامرئی برنافون
سمعک نامرئی زرنا

سمعک نامرئی زرنا یا همان سمعک IIC مدل داخل‌گوشی بسیار کوچک زرنا می‌باشد. این سمعک نامرئی از نوع قابل ساخت است و برای تجویز آن باید از گوش بیمار قالب‌گیری عمقی صورت بگیرد. سمعک نامرئی زرنا را می‌توان برای افت‌های ملایم و متوسط تجویز کرد.

البته باید خاطرنشان کرد که لازمه تجویز سمعک IIC قطر مناسب کانال گوش بیمار و نبود ترشح گوش فعال می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به بخش سمعک نامرئی مراجعه نمایید.

سمعک داخل‌گوشی زرنا

سمعک داخل‌گوشی زرنا را می‌توان برای افت‌های ملایم تا شدید تجویز کرد. سمعک‌های داخل‌گوشی زرنا دارای مدل‌های CIC ، ITE و ITC هستند. مدل CIC دارای کوچکترین سایز، مدل ITC دارای سایز وسط و مدل ITE دارای بزرگترین سایز در میان سمعک‌های داخل گوشی Zerena هستند. هر چه کم شنوایی بیمار بیشتر باشد برای جلوگیری از فیدبک سمعک و اختصاص فضای مناسب برای بلندگوی سمعک، می بایست سایز سمعک بزرگتر شود.

سمعک رایت زرنا

سمعک رایت زرنا
سمعک رایت زرنا

سمعک رایت زرنا یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین سمعک‌های گروه زرنا محسوب می‌شود. در این سمعک رسیور یا بلند‌گوی سمعک در داخل‌گوش و میکروفون ، برد و قطعات دیگر در پشت‌ گوش بیمار قرار می‌گیرند. رسیور سمعک و قطعات دیگر توسط یه سیم نازک و تقریبا نامرئی به یکدیگر متصل می شوند.

سمعک رایت زرنا دارای دو مدل miniRITE و miniRITE T می‌باشد. مدل miniRITE زرنا را می‌توان هم به‌صورت شارژی و هم باتری یک‌بار مصرف استفاده کرد. سمعک RITE زرنا را می‌توان برای تمامی افت‌های شنوایی استفاده کرد.

سمعک پشت گوشی 105 زرنا

سمعک پشت گوشی 105 زرنا
سمعک پشت گوشی 105 زرنا

سمعک 105 زرنا مدل پشت‌گوشی می‌باشد. این سمعک از نوع پاور است و برای افت‌های شنوایی شدید و بالاتر از آن مناسب می‌باشد. طراحی سمعک پشت گوشی 105 زرنا بسیار کاربر پسند است و یکی از دلایل محبوبیت این سمعک طراحی و شکل آن می‌باشد.

دکمه‌های ولوم کنترل برای تنظیم دستی صدای سمعک بر روی بدنه آن قرار دارند که باعث می‌شود بیمار براحتی بتواند صدای سمعک را تغییر دهد.

سمعک viron برنافون

سمعک viron برنافون یکی از بهترین سمعک‌های شرکت Benafon سوییس است که در دو مدل پشت‌گوشی و رایت و در 5 رده تکنولوژی Viron 1، Viron 3، Viron 5، Viron 7، Viron 9 به بازار عرضه شده‌است. سمعک وایرون برنافون دارای دو مدل باتری‌دار و قابل‌شارژ می‌باشد.

سمعک viron برنافون دارای 4 مدل سمعک به نا‌م‌های زیر می‌باشد.

سمعک وایرون برنافون
سمعک وایرون برنافون

ویژگی سمعک‌های Viron برنافون

سمعک Juna برنافون

juna bernafon
juna bernafon

سمعک Juna برنافون در دو رده Juna 7 و Juna 9 تولید شده‌است. این سمعک دارای طیف وسیعی از سمعک‌های داخل‌گوشی، پشت‌گوشی و رایت می‌باشد و این سمعک را می‌توان برای کم‌شنوایی‌های ملایم تا شدید تجویز کرد.

ویژگی‌های سمعک جوانا یا جونا برنافون

نمايندگی سمعک برنافون (Bernafon)

کلینیک شنوایی‌سنجی و سمعک صمیمی به عنوان نمایندگی رسمی سمعک برنافون در غرب کشور آماده ارائه خدمات تجویز، تنظیم و تعمیر سمعک‌های Benafon می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت سمعک‌های برنافون می‌توانید از طریق واتس‌آپ، تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری با ما در ارتباط باشید.

تعمیر سمعک برنافون

لابراتوار تخصصی سمعک صمیمی دارای کلیه قطعات سمعک‌های برنافون سوییس می‌باشد و بیماران گرامی می‌توانند برای انجام کارهای تعمیری و خدماتی سمعک‌های خود به ما مراجعه نمایند. همچنین بیمارانی که در شهرهای دیگر سکونت دارند و امکان مراجعه حضوری به کلینیک را ندارند، می‌توانند از طریق پست و یا تیپاکس سمعک خود را جهت تعمیر و یا سایر خدمات برای ما ارسال نمایند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه‌های ارتباطی

همه روزه
ساعت ۹:۰۰ الی ۱۴:۰۰ و ۱۶:۰۰ الی ۲۰:۰۰