کمپانی سمعک یونیترون ۵۸ سال پیش در کانادا بنا تاسیس شد و اکنون نیز عضوی از مجموعۀ Sonova می‌باشد. گروه سنوا علاوه بر سمعک یونیترون مالک دو برند دیگر فوناک(phonak) و هانساتون(hansaton) نیز می‌باشد. شرکت یونیترون همواره جزء شرکتهای پیشرو در زمینه تجهیزات شنوایی و سمعک بوده است که موجب جلب رضایت بیماران استفاده کننده از برند یونیترون شده است.

سمعک unitron
unitron hearing aids

سمعک یونیترون Unitron

سمعک یونیترون هم اکنون در بیش از 50 کشور دنیا دارای نمایندگی فعال است. کلينيک سمعک صميمی با دارا بودن نمایندگی آذربایجان غربی ارائه دهنده تمامی مدل های برند یونیترون است و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران سمعک صميمی تماس بگیرید.

آشنایی با مدل های مختلف و قیمت سمعک یونیترون(Unitron)

شرکت یونیترون تولید کننده سمعک های شاین، کوانتوم، استراید و مکس می باشد.

سمعک شاین یونیترون (shine)

سمعک شاین یونیترون
سمعک شاین یونیترون

سمعک shine یونیترون در حال حاضر از لحاظ قیمتی دارای کمترین قیمت در سمعک های یونیترون می‌باشد.

هر شرکت برای رقابت در بازار اقدام به تولید یک سری محصول با قیمت پایین ولی کیفیت بالا می‌نماید که سمعک شاین دقیقا از این سری می‌باشد.

سمعک shine یونیترون برخلاف قیمت پایین دارای تکنولوژی های قابل قبولی می‌باشد. اکثریت افراد استفاده کننده از این سمعک دارای رضایت بین 60 الی 80% از این سمعک می‌باشند.
خانواده سمعک های shine دارای مدلهای پشت گوشی و داخل گوشی می باشد و تقریبا برای هر افت شنوایی میتوانند تجویز شوند.

یکی از مشکلات افراد دارای سمعک فیدبک یا همان سوت زدن سمعک می‌باشد که میتواند برای بیمار و اطرافیان بسیار آزاردهنده باشد.

امکانات سمعک shine

سمعک shine برخلاف قیمت و رده پایینی که دارد دارای یکی از قویترین سیستم های حذف فیدبک می‌باشد و بیمار بدون هیچگونه نگرانی می‌تواند از سمعک استفاده نماید.

سمعک شاین همچنین دارای ۴کانال پردازشی دیجیتالی می‌باشد که می توان در هر کانال تنظیمات متفاوتی را برای هر طیف فرکانسی لحاظ کرد.

از امکانات دیگر سمعک شاین می‌توان به دارا بودن ۴ برنامه شنیداری مختلف اشاره کرد. بیمار می‌تواند در موقعیت‌های شنیداری مختلف به صورت دستی آنها را تغییر دهد.

همچنین سمعک دارای سیستم anti shock میباشد که باعث جلوگیری از اذیت شدن و آسیب رساندن به شنوایی بیمار هنگام مواجهه با صداهای ناگهانی و بلند میشود.

خدمات سمعک shine

یکی دیگر از مزیت‌های سمعک shine خدمات پس از فروش این سمعک می‌باشد‏‏‏‏‏ که هیچ وقت مشکل نداشته است.

شایان ذکر است که خدمات کلیه سمعک های سری شاین در لابراتوار تخصصی سمعک صمیمی انجام می‌گیرد

کلينيک سمعک صميمی ارائه دهنده تمامی مدل های سمعک shine است و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و قیمت با مشاوران سمعک صميمی تماس بگیرید.

Quantum(کوانتوم)

سمعک کوانتوم یونیترون
سمعک کوانتوم یونیترون

quantum یونیترون رده‌ای از سمعک‌های یونیترون می‌باشند که با هدف راحتی شنیداری و مقاومت بالای سمعک راهی بازار شده‌اند. رده کوانتوم برای تمامی افتهای شنوایی دارای سمعک می‌باشد و تمامی سری‌های کوانتوم دارای سمعک داخل گوشی و پشت گوشی می‌باشند.

تعداد مدلهای سمعک Quantum یونیترون ۵ سری می‌باشند که تمامی مدلها در کلینیک سمعک صمیمی موجود می‌باشند.

مدلهای کوانتوم یونیترون به شرح زیر می‌باشند

Quantum E

این سمعک اولین رده از سری کوانتوم می‌باشد که از لحاظ تکنولوژی و کانال و باند پردازشی از مدلهای دیگر کوانتوم کمتر می‌باشد ولی اکثر خصوصیات سایر رده های کوانتوم را دارا می‌باشد.

کانال پردازشی Quantum E تعداد ۶ عدد می‌باشد که می توان به وسیله آنها فرکانس‌های شنوایی را به ۶ قسمت تقسیم کرده و هر قسمت را جداگانه تنظیم کرد.

این سمعک دارای قابلیت ردیابی فرکانس‌های گفتاری به صورت هوشمند می‌باشد.

تفاوت بارز این مدل با سایر مدلهای کوانتوم این است که تکنولوژی وایرلس ندارد. تفاوت دیگر این مدل این است که تغییر برنامه هوشمند توسط خود سمعک را ندارد و در محیط های شنیداری متفاوت بیمار خود می‌بایست از طریق دکمه تغییر برنامه اقدام به تغییر برنامه سمعک نماید.

Quantum 6

مدل Quantum 6 بسیار شبیه به مدل Quantum E می‌باشد. تفاوت این دو مدل این است که مدل Quantum 6 دارای تکنولوژی وایرلس می‌باشد. همچنین تفاوت دیگر سری ‌6 این است که دارای تکنولوژی تغییر برنامه هوشمند در محیط‌های شنیداری مختلف برای ۲ برنامه شنیداری می‌باشد.

Quantum 12

مدل Quantum 12 دارای ۱۲ کانال پردازشی می‌باشد که باعث می‌شود بتوانیم تنظیم دقیقی را برای بیمار فراهم کنیم و مشکلات شنیداری بیمار به حداقل برسد. سمعک Quantum 12 دارای تکنولوژی وایرلس است و قابلیت اتصال به تلفن همراه و تلویزیون و تجهیزات وایرلس را دارد. دارای تکنولوژی تغییر برنامه هوشمند در محیطهای شنیداری مختلف برای ۳ برنامه شنیداری می‌باشد. در این سری می‌توان به صورت دوگوشی از سمعک هنگام مکالمه تلفنی استفاده کرد.

مدل Quantum 20

این سری دارای ۲۰ کانال پردازشی می‌باشد که باعث فراهم آوردن نزدیکترین حالت به شنوایی طبیعی از طریق سمعک می‌شود.

این مدل وایرلس بوده و قابلیت اتصال به تلفن همراه و تلویزیون و تجهیزات وایرلس را دارا می باشد.

دارای تکنولوژی تغییر برنامه هوشمند در محیطهای شنیداری مختلف برای ۴ برنامه شنیداری می‌باشد. در این سری می‌توان به صورت دوگوشی از سمعک هنگام مکالمه تلفنی استفاده کرد. همچنین دارای تکنولوژی Teachable می‌باشد که باعث می‌شود به مرور زمان سمعک یاد بگیرد که بیمار در هر حالت شنیداری دوست دارد چگونه صدا را بشنود و مطابق آن به صورت اتوماتیک تنظیمات صدا را تغییر دهد. این تکنولوژی در حال حاضر یکی از بهترین تکنولوژی‌های سمعک می‌باشد.

Quantum Pro

سمعک Quantum Pro تمامی تکنولوژی های سری کوانتوم را دارد. این سمعک دارای بالاترین رده را در میان سری کوانتوم می‌باشد.

تعداد کانال پردازشی این سری ۲۰ عدد بوده که مشابه سری کوانتوم ۲۰ می‌باشد. تفاوت این مدل با سری کوانتوم ۲۰ بهینه‌سازی حالت های هوشمند دریافت گفتار در همه حالت های شنیداری متفاوت می‌باشد. میزان رضایت بیماران در این سری بالای ۹۰٪ می‌باشد که برای سمعک درصد بسیار خوبی محسوب می شود.

سمعک استراید یونیترون

سمعک استراید یونیترون در پنج مدل به بازار عرضه شده است. پنج مدل بر اساس تکنولوژی به کار رفته در آنها و امکانات هر مدل قیمت گذاری شده اند. قیمت سمعک‌های یونیترون مدل استراید بر اساس تکنولوژی از قیمت ۴ میلیون تومان تا ۱۳ میلیون تومان متغیر می باشند. این پنج مدل که در ادامه مشخصات هر کدام از آنها ذکر می گردد عبارتند از:
• Stride Pro
• Stride 800
• Stride 700
• Stride 600
• Stride 500

سمعک استراید یونیترون (Stride)

سمعک استراید یونیترون
سمعک استراید یونیترون

استراید پرو Stride pro

سمعک های استراید پرو، در تمامی سمعک های پشت گوشی و داخل گوشی مجهز به تکنولوژی تمام هوشمند می باشند. همه سمعک ها وایرلس بوده و توانایی برقراری شنوایی دوگوشی را دارند. قیمت سمعک یونیترون در این رده بالاترین سطح دارد. از مهمترین ویژگی های این رده از یونیترون می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• دارای ۲۰ باند فرکانسی و ۲۰ کانال تراکمی
• پوشش انواع کم شنوایی ها
• تنها سمعک داخل گوشی (ITE) با قابلیت مستقیم وایرلس بودن
• استفاده از سایز باتری های ۱۰، ۳۱۲ و ۱۳
• مجهز به مدار حذف نویز با استفاده از ماسکرها
• استفاده از مدار اتوماتیک برنامه موسیقی برای شفافیت بهتر
• ارتباط با لوازم جانبی سمعک های یونیترون
• استفاده از speech Zone 2
• مجهز به مدار تراکم فرکانسی

سمعک استراید ۸۰۰ یونیترون (Stride 800)

سمعک های استراید ۸۰۰، تمام امکانات و مشخصات سمعک Stride Pro را دارا هستند. تنها تفاوت این نوع سمعک با نوع Pro، ساخت انواع سمعک های داخل گوشی شامل CIC, ITE است. همچنین امکان ساخت سمعک نامرئی داخلی واقعی به نام IIC در این سمعک ها فراهم شده است. قابل ذکر است این سمعک نامرئی واقعی توانایی کنترل با ریموت کنترل را نیز دارند. قیمت سمعک نامرئی در این رده بالاتر است.

سمعک استراید ۷۰۰ یونیترون (Stride 700)

سمعک های استراید ۷۰۰، تمام امکانات و مشخصات سمعک استراید ۸۰۰ را دارا هستند. تنها تفاوت این نوع سمعک، تعداد کانال و باند کمتر در این سمعک هاست. این رده سمعک ها دارای ۱۶ باند فرکانسی و نیز ۱۶ کانال تراکمی می باشند.

سمعک استراید ۶۰۰ یونیترون (Stride 600)

سمعک های استراید ۶۰۰، تمام امکانات و مشخصات سمعک یونیترون Stride 700 را دارا هستند. تنها تفاوت این نوع سمعک، تعداد کانال و باند در این سمعک هاست. این رده سمعک ها دارای ۱۰ باند فرکانسی و نیز ۱۰ کانال تراکمی می باشند.

سمعک استراید ۵۰۰ یونیترون (Stride 500)

استراید ۵۰۰ یونیترون با سمعک های یک مدل بالاتر شباهت زیادی دارند و تنها تفاوت این نوع سمعک، تعداد کانال و باند در این سمعک هاست. این رده سمعک ها دارای ۶ باند فرکانسی و نیز ۶ کانال تراکمی می باشند. همچنین ارتباط تلفنی یا Binaural phone که در رده های بالاتر وجود دارد در این سمعک وجود ندارد. قیمت سمعک یونیترون در این سطح اقتصادی در نظر گرفته می شود.

سمعک MAX(مکس)

سمعک مکس یونیترون
سمعک مکس یونیترون

سمعک های MAX یونیترون بر اساس سطح تکنولوژی و امکانات به شش مدل تقسیم می‌شوند. این سمعک‌ها در قدرت و تعداد کانال و باند با هم تفاوت دارند. سمعک یونیترون سوپر پاور مکس دارای تراکم فرکانس تا ۱۵۰۰ هرتز می‌باشند این تکنولوژی برای افرادی که دارای مناطق مرده حلزونی هستند بسیار کاربردی می‌باشد. تراکم فرکانسی سبب انتقال فرکانس گفتاری از مناطقی که عصب شنوایی کاملا از بین رفته به مناطقی که بیمار در آنها هنوز دارای شنوایی است می‌شود. در این تکنولوژی صدا مقداری فشرده تر می‌شود ولی باعث می‌شود بیمار تمامی صداهای گفتاری رو بشنود این فن آوری مخصوصا برای کودکانی که در سن زبان آموزی هستند دارای اهمیت بسیار زیادی می‌باشد. قیمت سمعک یونیترون در این مدل‌ها نیز تابع باند و کانال می باشند. در ادامه مشخصات کلی این سمعک‌ها آمده است. این سمعک‌ها عبارتند از:

سمعک MAX 20 SP

دارای ۲۰ کانال تراکمی و ۲۰ باند فرکانسی است. از باتری سایز ۶۷۵ استفاده می کند. توانایی کنترل با ریموت کنترل را داراست. تا ۱۴۲ دسی بل spl توانایی تولید و تقویت صدا را داراست. این سمعک به دلیل سایز باتری بزرگتر نیاز به تعویض باتری کمتری دارد

سمعک MAX 20 SPM

از سایز باتری ۱۳ استفاده می کند و همچنین اینکه حداکثر خروجی آن ۱۴۰ دسی بل است. این سمعک به علت سایز باتری 13 نبست به سری SP باتری بیشتری مصرف می‌کند.

سمعک Max 6 SP

دارای ۶ کانال تراکمی و ۶ باند فرکانسی است. از باتری سایز ۶۷۵ استفاده می کند. توانایی کنترل با ریموت کنترل را داراست. تا ۱۴۲ دسی بل spl توانایی تولید و تقویت صدا را داراست.

سمعک Max 6 SPM

از نظر سایز در حد متوسط هست و از سایز باتری ۱۳ استفاده می کند و همچنین اینکه حداکثر خروجی آن ۱۴۰ دسی بل است.

سمعک های سری MAX E

دو مدل Max E SP و Max E SPM دارای مشخصات سمعکهای سری 6 می‌باشند.

کلينيک سمعک صميمی ارائه دهنده تمامی مدلهای سمعک MAX یونیترون است و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران سمعک صميمی تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

 

راه‌های ارتباطی

همه روزه
ساعت ۹:۰۰ الی ۱۴:۰۰ و ۱۶:۰۰ الی ۲۰:۰۰