سمعک فوناک
سمعک فوناک

سمعک فوناک(Phonak) در سال 1947 در کشور سوئیس تاسیس شد و همواره جزء شرکت‌های پیشرو و خلاق در زمینه تجهیزات شنوایی بوده‌ است. سمعک Phonak چندین دهه است که در ایران به کمک بیماران دارای کم‌شنوایی آمده است و همواره توانسته است که رضایت بیماران را فراهم کند. صدای واضخ و شفاف، کیفیت عالی قطعات و خدمات پس از فروش مناسب باعث شده‌است که سمعک Phonak جزء سمعک‌های محبوب کشور برای بیماران دارای کم شنوایی باشد.

سمعک فوناک
سمعک فوناک

سمعک فوناک(Phonak) جزء کمپانی سونووا (Sonova) که یکی از بزرگترین شرکت‌های ساخت سمعک در دنیا می‌باشد، است. شرکت سونووا (Sonova) به غیر از Phonak دارای دو شرکت دیگر به نام‌های یونیترون و هانساتون نیز می‌باشد.

انواع سمعک فوناک(Phonak)

سمعک فوناک(Phonak) دارای تمامی انواع سمعک‌های پشت‌گوشی(BTE)، داخل‌گوشی(CIC) و ریک(RIC) می‌باشد. هر نوع سمعک در شرکت فوناک با نام مخصوص که در زیر آمده است، مشخص می‌شود.

تکنولوژی سمعک فوناک

تکنولوژی بکار رفته در سمعک‌های فوناک به 5 دسته تقسیم می‌شود.

هر تکنولوژی فوناک نیز خود به 4 رده تقسیم می‌شود. رده 30، رده 50، رده 70 و رده 90 که هر چه شماره رده بالاتر برود امکانات و تکنولوژی رده بیشتر می‌شود.

بدیهی است که هر چه بیمار دارای سمعک کم‌شنوایی بیشتری داشته باشد و یا نیاز به امکانات و تکنولوژی بالاتری داشته باشد، می‌بایست که از سمعک‌های رده بالاتری استفاده نماید. کودکان و نوزادانی که در سن حساس یادگیری زبان هستند، دانش‌آموزان و دانشجویان و افرادی که به طور مستمر در جامعه حضور فعال دارند بهتر است که از سمعک‌های رده بالاتری استفاده نمایند. زیرا هر چه رده و تکنولوژی سمعک بالاتر باشد، درک گفتار بیمار بهتر می‌شود.

برای نشان دادن قدرت و یا بلندی صدای سمعک Phonak از پسوندهای زیر استفاده می‌شود.

سمعک پارادایس(Paradaise)

سمعک پارادایس فوناک
سمعک فوناک

سمعک پارادایس فوناک با حرف P از سایر تکنولوژی‌ها مشخص می‌شود و برای اولین بار در دنیا رسیور یا بلندگوی هوشمند برای سمعک به وجود آمده‌است. این سمعک در سال 2020 روانه بازار گردید و دارای بالاترین تکنولوژی و شفاف‌ترین صدا در بین سمعک‌های Phonak می‌باشد. سمعک‌های پارادایس دارای مدل‌های پشت‌گوشی و داخل‌گوشی و ریک‌ می‌باشند. سمعک پارادایس این قابلیت را دارد که به تمامی گوشی‌های موبایل دارای سیستم عامل اندروید و ios به صورت مستقیم و بدون نیاز به دستگاه رابط متصل شود. در حال حاضر این تکنولوژی تنها در سمعک‌های فوناک و سمعک‌های ریساند(Resound) وجود دارد.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد سمعک‌های پارادایس فوناک می‌توانید به اینجا کلیک کنید.

قیمت سمعک پارادایس فوناک

سمعک پارادایس فوناک
سمعک پارادایس فوناک

قیمت سمعک برند فوناک مدل پارادایس به علت اینکه هنوز وارد ایران نشده‌است معلوم نمی‌باشد. به محض وارد شدن به ایران قیمت درج خواهد شد.

سمعک مارول (Marvel) فوناک

سمعک مارول(Marvel) فوناک در سال 2018 تولید شده‌است و با حرف M از تکنولوژی‌های دیگر جدا می‌شود. سمعک‌های مارول فوناک نیز دارای قابلیت اتصال مستقیم سمعک به دستگاهای اندرویدی و ios هستند. با اتصال مستقیم سمعک به گوشی می‌توان همچون هندسفری یا بلوتوث از سمعک استفاده کرد و تماس‌های تلفنی و موسیقی را به صورت مستقیم از سمعک شنید. این قابلیت مخصوصا برای افراد دارای افت شنوایی زیاد که در شنیدن صدای مکالمات تلفنی و موسیقی حتی با وجود سمعک مشکل دارند، مشکل دارند بسیار کاربردی و محبوب است.

تکنولوژی سمعک مارول فوناک

انواع سمعک مارول(Marvel) فوناک

سمعک‌های مارول فوناک دارای 5 نوع سمعک از نوع سمعک‌های داخل‌گوشی(Virto)‏، پشت‌گوش(Balero) و ریک(Ric) هستند که در نوع باتری‌دار و قابل‌شارژ به بازار عرضه شده‌اند. این سمعک‌ها در رده‌های تکنولوژی 30/50/70/90 موجود می باشند.

سمعک ریک مارول فوناک Audeo M

سمعک‌ ریک مارول فوناک با نام Audeo M عرضه شده‌اند. Audeo نشانه‌ی سمعک ریک و حرف M به معنی تکنولوژی مارول می‌باشد. سمعک‌های ریک مارول فوناک در 5 نوع باتری‌دار و قابل‌شارژ عرضه شده‌اند.

شماره‌ای که در کنار نام سمعک است به معنی نوع باتری مورد استفاده سمعک است. حرف T به معنای دارا بودن مدار تله‌کویل است. حرف R به معنای قابل شارژ بودن سمعک می‌باشد. سمعک‌های ریک مارول فوناک دارای ویژگی ضد‌آب بودن هستند.

سمعک پشت‌گوشی مارول فوناک Bolero M

سمعک Bolero M از نوع سمعک پشت‌گوشی Phonak است که دارای تکنولوژی مارول می‌باشد. این سمعک دارای قدرت‌های Mو P می‌باشد و می‌توان آن را برای کم‌شنوایی‌های ملایم تا شدید تجویز کرد. سمعک Bolero در قدرت پاور از نوع سمعک قابل‌شارژ است و با اسم Bolero M_PR مشخص می‌شود.

سمعک داخل‌گوشی مارول فوناک Virto_M

سمعک فوناک
سمعک virto مارول فوناک

سمعک‌های داخل‌گوشی فوناک که دارای تکنولوژی مارول باشند با پسوند M پس از کلمه Virto مشخص می‌شوند. در سری مارول سه نوع سمعک داخل‌گوشی تولید شده است که شامل هر دو نوع وایرلس و غیر وایرلس(NW)می‌باشند. در سمعک‌های داخل‌گوشی سری مارول پسوند W به معنای وایرلس‌(wireless) بودن سمعک و NW به معنای غیر‌ وایرلس بودن سمعک است.

 Virto M – 10 NW

این سمعک کوچکترین سمعک داخل‌گوشی سری مارول است که از باتری شماره 10 استفاده می‌نماید. سمعک  Virto M – 10 NW قابلیت اتصال وایرلس را ندارد و دارای میکروفون دایرکشنال نیست. سمعک Virto M – 10 NW برای کم‌شنوایی‌های ملایم تا متوسط مناسب است و در هر چهار رده تکنولوژی 30/50/70/90 موجود می‌باشد.

Virto M – 312 NW

سمعک Virto M – 312 NW نیز غیر وایرلس است و باتری شماره 312 استفاده می‌نماید. این سمعک داخل‌گوشی گزینه مناسبی برای افرادی است که خواهان سمعک داخل‌گوشی با طول عمر زیاد هستند. در این سمعک به علت سایز بزرگتر باتری نسبت به مدل‌هایی که برای آنها از باتری شماره 10 استفاده می‌شود، طول عمر سمعک بیشتر می‌باشد. میکروفون این سمعک غیر دایکرشنال است و در هر چهار رده تکنولوژی موجود می‌باشد. سمعک Virto M – 312 NW برای کم‌شنوایی‌های ملایم، متوسط و متوسط‌ رو به شدید مناسب است.

Virto M – 312 W

سمعک Virto M – 312 W دارای تکنولوژی وایرلس است و می‌تواند به طور مستقیم به دستگاه‌های اندرویدی و IOS متصل شود. در این سمعک از باتری شماره 312 برای سمعک استفاده می‌شود.همچنین دارای میکروفون دایرکشنال می‌باشد، که باعث بهبود درک گفتار برای بیمار می‌شود.سمعک Virto M – 312 W برای کم‌شنوایی‌های ملایم، متوسط و متوسط‌ رو به شدید مناسب است و در هر چهار رده تکنولوژی موجود است. این سمعک پیشرفته‌ترین سمعک داخل‌گوشی رده مارول فوناک است.

سمعک نایدا (Naida_M) فوناک

سمعک نایدا فوناک در سری مارول با نام Naida_M شناخته می‌شود. این سمعک پشت‌گوشی پرقدرت مناسب افراد دارای افت‌های شنوایی شدید تا عمیق است. سمعک نایدا Phonak در سری Marvel قابلیت اتصال مستقیم را به سیستم عامل‌های اندروید و ios دارد که کمک زیادی به افراد دارای سمعک می‌نماید. تمامی تکنولوژی‌های مارول در سمعک‌های نایدا موجود است و سمعک نایدا سری مارول یکی از بهترین گزینه‌ها برای افراد دارای کم شنوایی زیاد می باشد.

قیمت سمعک‌ مارول فوناک

قیمت سمعک مارول فوناک از قیمت 3/500/000 تومان رو به بالا شروع می‌شود.هر چه تکنولوژی سمعک مارول بیشتر باشد،قیمت آن نیز بیشتر می‌شود. برای کسب اطلاع دقیق از قیمت هر مدل سمعک Phonak با تیم مشاوران سمعک صمیمی تماس بگیرید.

سمعک Belong فوناک

سمعک فوناک
سمعک فوناک

سمعک Belong ساخت شرکت فوناک است که در سال 2017 معروفی و به بازار روانه شد. تکنولوژی سمعک Belong با پسوند M پس از مدل سمعک مشخصی می‌شود. به عنوان مثال Virto B 50 به معنی سمعک داخل‌گوشی Phonak دارای تکنولوژی Belong و در رده تکنولوژی 70 است. تکنولوژی سمعک Belong در هر چهار رده 30/50/70/90 موجود است.

تکنولوژی Belong فوناک

تکنولوژی Belong در زمان خود یکی از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های سمعک بوده‌است. اولین سمعک قابل شارژ Phonak در تکنولوژی Belong ساخته‌شد. همچنین تکنولوژی AutoSense OS اولین بار در سمعک‌های این نسل به وجود آمد. تکنولوژی AutoSense OS به صورت اتوماتیک تنظیمات صدای سمعک را در محیط‌های شنیداری متفاوت تغییر می‌دهد و با این کار کمک زیادی به بهبود درک شنوایی بیمار می‌نماید.

در تکنولوژی Belong دو سمعک پشت‌گوشی و ریک قابلیت شارژی دارند.

سمعک تکنولوژی Belong

قیمت‌ سمعک Belong فوناک

قیمت‌ سمعک فوناک مدل Belong بسته به تکنولوژی که دارد متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین قیمت دقیق هر مدل از سمعک‌های Belong با تیم مشاوران سمعک صمیمی تماس حاصل فرمایید.

سمعک Venture فوناک

تکنولوژی سمعک Venture فوناک در سال 2015 روانه بازار گردید. تکنولوژی Venture با پسوند V پس از نام سمعک از سایر تکنولوژی‌های Phonak جدا می‌شود. این تکنولوژی دارای سمعک‌های داخل‌گوشی‏ و پشت‌گوشی و ریک است و در هر چهار رده تکنولوژی موجود می‌باشد.

تکنولوژی سمعک Venture

تکنولوژی سمعک Venture دارای ویژگی‌های زیر است.

سمعک Bolero V فوناک

سمعک Bolero V مدل پشت‌گوشی Phonak است که در هر چهار رده‌ تکنولوژی 30/50/70/90 موجود است. این سمعک‌ تمامی امکانات و تکنولوژی‌های Venture فوناک را دارد. طراحی سمعک Bolero V بسیار زیبا و کاربر پسند است و می‌توان آن را برای کم‌شنوایی‌های ملایم تا شدید تجویز کرد.

سمعک Virto V فوناک

سمعک Virto V مدل داخل‌گوشی تکنولوژی Venture است. Virto V Phonak برخلاف سایر مدل‌های تکنولوژی Venture نسبت به آب مقاوم نمی‌باشد ولی سایر ویژگی‌های تکنولوژی Venture را دارد. Virto V Phonak در هر چهار رده تکنولوژی موجود است.

سمعک Audeo V فوناک

سمعک Audeo V فوناک مدل ریک تکنولوژی Venture محسوب می‌شود. Audeo V Phonak تمامی ویژگی‌های تکنولوژی Venture را دارد. سمعک در هر چهار رده تکنولوژی موجود است.

سمعک Naida V فوناک

سمعک فوناک مدل Naida V، از سمعک‌های پشت‌گوشی و بسیار قوی در رده‌ تکنولوژی Venture محسوب می‌شود. این سمعک تمامی ویژگی‌های تکنولوژی Venture را دارد. سمعک نایدا Phonak مناسب کم‌شنوایی‌های شدید و بیشتر است. این سمعک مخصوصا برای نوزادان و کودکان بسیار مناسب است. Naida V در دو قدرت up و sp موجود می‌باشد.

قیمت سمعک Venture

قیمت سمعک Venture بسته به رده تکنولوژی متفاوت است. هر چه رده تکنولوژی بالاتر باشد قیمت سمعک بیشتر می‌شود. برای کسب اطلاع دقیق از قیمت سمعک Venture با تیم مشاوران سمعک صمیمی تماس بگیرید.

سمعک Quest فوناک

سمعک فوناک
سمعک فوناک

فوناک سمعک‌های مدل Quest در سال 2013 تولید و روانه بازار کرد. سمعک‌های Quest با حرف Q به عنوان پسوند پس از نام سمعک از سایر تکنولوژی‌های Phonak جدا می‌شود. سمعک‌های Quest فوناک دارای انواع مدل داخل‌گوشی(Virto Q)، پشت‌گوشی(Balero Q) و ریک(Audeo Q) هستند و در چهار رده تکنولوژی 30/50/70/90 موجود می‌باشند. با توجه به اینکه هر رده دارای قیمت مخصوص به خود است، درنتیجه سمعک‌های Quest در چهار رده قیمتی عرضه‌ شده‌اند.

تکنولوژی سمعک Quest

سمعک Balero Q

سمعک Balero Q مدل پشت‌گوشی تکنولوژی Quest است و این مدل را می توان برای تمامی بیماران داری افت‌های شنوایی ملایم تا شدید تجویز کرد. این سمعک در سه رده تکنولوژی Q5/Q10/Q15 و چهار سطح قیمتی موجود است.

سمعک Virto Q فوناک

سمعک Virto Q مدل داخل‌گوشی تکنولوژی Quest است. این سمعک تمامی ویژگی‌های تکنولوژی Quest را به غیر از قابلیت ضد آب بودن دارد. سمعک های مدل Virto Q در سه رده تکنولوژی Q5/Q10/Q15 و چهار سطح قیمتی موجود است.

سمعک Audeo Q فوناک

سمعک مدل Audeo Q Phonak مدل ریک یا رایت Quest است و تمامی قابلیت های این تکنولوژی را دارد. این مدل در سه رده تکنولوژی Q5/Q10/Q15 و چهار سطح قیمتی در بازار موجود است. این سمعک برای افرادی که کم‌شنوایی زیادی دارند و می‌خواهند که از سمعکی استفاده کنند که دید کمی داشته باشد، مناسب است.

سمعک Naida Q فوناک

سمعک نایدا فوناک
سمعک فوناک

سمعک مدل نایدا در تکنولوژی Quest نیز دارای سمعک Naida Q است. این سمعک از نوع پشت‌گوشی بسیار قوی می‌باشد و برای کم‌شنوایی‌های شدید و بیشتر از شدید کاربرد دارد. نایدا فوناک Naida Q تمامی ویژگی‌های تکنولوژی Quest را دارد و در سه رده تکنولوژی و چهار رده قیمتی در بازار موجود است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سمعک Phonak و قیمت دقیق هر مدل می‌توانید با تیم مشاوران کلینیک صمیمی تماس حاصل فرمایید. شایان ذکر است که کلینیک سمعک صمیمی دارای لابراتوار مجهز ساخت و تعمیرات انواع سمعک Phonak می‌باشد و جهت رفاه حال مراجعین گرامی کلیه خدمات در حداکثر یک شیفت کاری انجام می‌گیرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه‌های ارتباطی

همه روزه
ساعت ۹:۰۰ الی ۱۴:۰۰ و ۱۶:۰۰ الی ۲۰:۰۰