سمعک ریساند (Resound) نامی آشنا برای افرادی است که از گذشته از سمعک استفاده می‌کنند. علت این محبوبیت ارائه صدای عالی و کیفیت خوب در انواع سمعک ریساند است. سمعک ریساند زیر مجموعه کمپانی بزرگ GN است. شرکت GN در حال حاضر یکی از بزرگترین شرکت‌ها در زمینه تولید وسایل کمک شنوایی می‌باشد و بسیاری از تکنولوژی‌های سمعک را مدیون شرکت GN هستیم. ساخت سمعک‌هایی که مستقیم به تلفن همراه متصل می‌شود، تکنولوژی WDRC و سمعک با قابلیت Open Fitting همگی از ابداعات کمپانی GN می‌باشند.

کمپانی GN دارای سمعک‌های بلتون (Beltone)، ریساند (Resound) و اینترتون (Intertone) می‌باشد. شاید جالب باشد که بدانید هدفون‌ها و هندزفری‌های Jebra نیز از تولیدات شرکت GN می‌باشد.

سمعک ریساند یکی از برترین سمعک‌های گروه GN است که در حال حاضر به بیش از 80 کشور دنیا از جمله ایران صادر می‌شود. یکی از برترین ویژگی‌های سمعک‌های ریساند این است که در تمامی مدل‌ها ضد آب می‌باشند. سمعک‌های ریساند دارای بدنه‌ و قطعات بسیار مقاوم می‌باشند و به راحتی خراب نمی‌شوند و بسیار کم پیش می‌آید که کار سمعک‌های ریساند به تعمیرات برسد.

تکنولوژی سمعک‌ ریساند

سمعک ریک ریساند
سمعک ریک ریساند

تکنولوژی سمعک ریساند به سال 1934 برمی‌گردد. و از آن زمان شرکت ریساند برای بهبود شنوایی بیماران در حال تلاش است و روز به روز به ارائه تکنولوژی‌های جدیدی را به بازار عرضه نموده‌است. یکی از برترین تکنولوژی‌های سمعک‌های ریساند Surround Sound یا صدای فراگیر نام دارد. Surround Sound خود مجموعه‌ای از تکنولوژی می‌باشد که سبب بهبود درک گفتار و راحتی شنیداری بیمار در محیط‌های مختلف صوتی می‌شود.

تکنولوژی Surround Sound ریساند

تکنولوژی Surround Sound ریساند خود دارای تکنولوژی‌های زیر می‌باشد.

Environmental Optimizer 2: این تکنولوژی باعث می‌شود که توازن بین نویز، صدای گفتاری و صداهایی که مزاحم نیستند، حفظ بشود. بدین صورت که در بیمار در هر محیط صوتی وارد شود، سمعک بلافاصله محیط را از نظر صوتی پردازش می‌نماید و نویز و صداهای گفتاری را به نسبتی که بیمار دارای بیشترین میزان شنوایی و درک گفتار باشد، تنظیم می‌نماید و در اختیار بیمار قرار می‌دهد. تمامی این کارها توسط سمعک به صورت هوشمند انجام می‌شود و نیازی به تنظیم دستی بیمار نمی‌باشد.

Warp: کلمه wrap به معنای بسته‌بندی کردن می‌باشد. این تکنولوژی کلیه فرکانس‌هایی که به سمعک وارد می‌شوند را تجزیه و تحلیل می‌کند و هر فرکانس را در زمان مناسب خود به سمت گوش بیمار هدایت می‌کند. البته این اختلاف زمانی بسیار کم است و تداخلی با صدای طبیعی ایجاد نمی‌کند ولی باعث می‌شود که شنوایی بیمار بسیار بهبود بیابد.

WindGuard: صدای باد یکی از مشکلات بیماران دارای سمعک است که می‌تواند شنوایی آنها را مختل نماید. با استفاده از تکنولوژی WindGuard ریساند صدای باد با توجه به کم‌شنوایی بیمار کمتر شده و بیمار دیگر در مواجهه با باد دچار مشکل نخواهد شد.

DFS Ultra II: سیستم خذف فیدبک یا سوت‌زدن سمعک است که باعث می‌شود هر گونه فیدبک سمعک بلافاصله و بدون هیچگونه کاهش بلندی و یا تغییر فرکانسی سمعک از بین برود. در بعضی از شرکت‌ها برای کاهش فیدبک از کاهش بلندی صدا و یا حذف فرکانسی استفاده می‌شود ولی در تکنولوژی DFS Ultra II  بیمار هیچ صدا و یا فرکانسی را از دست نمی‌دهد.

وایرلس 2.4 گیگاهرتز: سمعک‌های تکنولوژی Surround Sound مجهز به سیستم وایرلس 2.4 گیگاهرتز می‌باشند. با استفاده از این سیستم وایرلس سمعک‌های چپ و راست و همچنین اتصال مستقیم سمعک به دستگاه‌های وایرلس امکان‌پذیر می‌شود.

تکنولوژی توانبخشی وزوز: سمعک‌هایی که مجهز به تکنولوژی Surround Sound باشند دارای برنامه مخصوص وزوز گوش برای بیمارانی هستند که از وزوز گوش رنج می‌برند. با استفاده از این برنامه وزوز گوش بیمار به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد و یا در موارد زیادی هنگام استفاده از سمعک از بین می‌رود.

در حال حاضر تکنولوژی‌های زیر در بازار موجود می‌باشند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

سمعک resound
سمعک resound

انواع سمعک ریساند بر اساس تکنولوژی

سمعک های ساخت شرکت ریساند دارای ۱۱ تکنولوژی ساخت متفاوت است که هر کدام مزایا و امکانات متفاوتی را به کاربران ارائه میده

تکنولوژی سمعک ریساندسال ساخت
Sparx2008
Alera2010
Vea / Verso2010
Linx2013
Enzo2014
Linx 22015
Enzo 22016
Linx 3D2017
Linx Quattro2018
Enzo Q2019
One2020
تاریخچه تکنولوژی ریساند

راهنمای نام‌گذاری سمعک‌های ریساند (Resound)

برای نام‌گذاری سمعک‌های ریساند از ترکیب حروف و اعداد انگلیسی استفاده می‌شود که در نگاه اول می‌تواند کمی پیچیده باشد. معمولا نام سمعک بر روی بدنه آن نوشته می‌شود. نوشته شامل دو حرف سپس 3 عدد و بعد از یک خط تیره شامل چند حرف دیگر می‌باشد. دو حرف اول شامل مخفف نام سمعک می‌باشد. به عنوان مثال در سمعک‌های ENYA از دو حرف EY برای نشان دادن نام سمعک استفاده می‌شود.

پس از آن 3 عدد می‌آید که عدد اول به معنی رده تکنولوژی سمعک است. برای مثال EY4 یعنی سمعک EYNA سری 4. پس از آن دو عدد می‌آیند که به معنی نوع مدل و شکل سمعک هستند. برای مثال EY 4770 یعنی سمعک ENYA سری 4 و مدل پشت‌گوشی استاندارد (BTE Standard) که دارای ولوم پله‌ای می‌باشد. پس از این سه عدد یک خط تیره و بعد از آن یک سری حروف می‌آیند که بیانگر تکنولوژی‌های شاخص سمعک از جمله وایرلس بودن، دایرکشنال بودن و غیره می‌باشد.

برای درک بهتر اسامی سمعک‌های ریساند و اختصارات آن می‌توانید به جدول زیر مراجعه نمایید.

سمعک ریساند
سمعک ریساند

سمعک Vea ریساند

سمعک Vea ریساند
سمعک Vea ریساند

سمعک Vea ریساند (Vea Resound) سمعک رده اقتصادی ریساند محسوب می‌شود که در 6 مدل پشت‌گوشی و داخل‌گوشی به بازار وارد شده‌است. کیفیت صدای مناسب، ضدآب بودن و مقاوم بودن سمعک از خصوصیات بارز سمعک Vea می‌باشد. سمعک Vea در سه رده تکنولوژی Vea 2 ،Vea 1 و Vea 3 به بازار عرضه شده‌است و می‌توان آنرا برای کم شنوایی‌های ملایم تا عمیق تجویز نمود.

سمعک ‌‌Vea در مدل پشت‌گوشی دارای دکمه تغییر برنامه و ولوم‌کنترل برای تغییر بلندی صدای سمعک می‌باشد.

سمعک Vea 1 ریساند

سمعک Vea 1 ریساند در دو مدل داخل‌گوشی و پشت‌گوشی تولید شده‌است. سمعک Vea 1 دارای تکنولوژی حذف فیدبک DFS2 و حذف نویز محیطی (Noise Tracker) است. دارای می‌باشد و قابلیت ادیومتری با سمعک را دارد. همچنین ضدآب می‌باشد و دارای ۴ کانال پردازشی هوشمند است. در سری پشت‌گوشی سمعک Vea 1 می‌توان سمعک را به دو صورت open و Close تجویز کرد و سمعک دارای دکمه تغییر برنامه و ولوم‌کنترل می‌باشد.

سمعک Vea 1 در چهار مدل VE110 ،VE130 ،VE150 ،VE170 تولید شده‌است.

سمعک Vea 2 ریساند

سمعک Vea 2 ریساند دارای ۶ کانال پردازشی هوشمند است و در دو مدل داخل‌گوشی و پشت‌گوشی تولید شده‌است. سمعک Vea 2 ریساند دارای تکنولوژی حذف فیدبک DSF Ultra 2، سیستم حذف نویز محیطی Noise Tracker 2، تلفن اتوماتیک، پوشش ضد آب، مدار Expansion و قابلیت ادیومتری با سمعک و data logging می‌باشد. در مدل پشت‌گوشی سمعک Vea 2 دکمه ولوم کنترل و تغییر برنامه سمعک وجود دارد و می‌تواند به‌صورت باز و بسته تجویز شود. VE210 ،VE230 ،VE250 ،VE270 سمعک های سری Vea2 می‌باشند.

سمعک Vea 3 ریساند

سمعک Vea 3 ریساند بالاتری رده در میان سمعک‌های vea می‌باشد و دارای تکنولوژی Surround Sound می‌باشد. سمعک Vea 3 ریساند دارای ۷ کانال پردازشی هوشمند، پوشش ضد آب، تکنولوژی حذف فیدبک DSF Ultra 2، سیستم حذف نویز محیطی Noise Tracker 2، تلفن اتوماتیک ،سیستم حذف نویز باد ، مدار Expansion و قابلیت ادیومتری با سمعک، data logging و قابلیت تغییر جهت‌داری میکروفون به صورت اتوماتیک و هوشمند است.

سمعک پشت‌گوشی Vea 3 دارای دکمه‌های تغییر برنامه و ولوم کنترل است و می‌توان آنرا به صورت Open و Close تجویز کرد. VE310 ،VE330 ،VE350 ،VE370 مدل‌های سمعک VEA3 می‌باشند.

سمعک ENYA ریساند

سمعک ENYA ریساند

سمعک ENYA ریساند سمعک رده متوسط ریساند محسوب می‌شود. این سمعک در دو نوع داخل‌گوشی (CIC / ITE / ITC) و پشت‌گوشی (BTE / Mini BTE) تولید شده‌است. سمعک ENYA در سه مدل ENYA2 / ENYA 3 / ENYA 4 به بازار عرضه شده‌است و قابلیت تجویز برای افت‌های ملایم تا شدید را دارند.

سمعک 2 ENYA ریساند

سمعک 2 ENYA ریساند در دو مدل داخل‌گوشی ( CIC / ITE /ITC ) و پشت‌گوشی ( BTE / Mini BTE / BTE Power ) تولید شده‌است. سمعک 2 ENYA ریساند توانایی پوشش کم‌شنوایی‌های ملایم تا شدید را دارد. سمعک 2 ENYA دارای تکنولوژی‌های زیر می‌باشد.

سمعک 2 ENYA در مدل پشت‌گوشی دارای دکمه ولوم‌کنترل و تغییر برنامه می‌باشد. سمعک‌های EY 2 ،EY 267 EY 277 ،EY 288 از سری سمعک‌های می‌باشند.

سمعک 3 ENYA ریساند

سمعک 3 ENYA ریساند در سه مدل داخل‌گوشی، پشت‌گوشی و ریک به بازار عرضه شده‌است. مشخصات سمعک 3 ENYA همانند ENYA 2 می‌باشد ولی تعداد کانال سمعک 3 ENYA ریساند 8 کانال پردازشی هوشمند است و دارای سیستم حذف نویز باد می‌باشد. این سمعک در مدل‌های EY 3 ،EY 362 ،EY 367 ،EY 377،EY 388 در بازار موجود می‌باشد.

سمعک 4 ENYA ریساند

سمعک 4 ENYA ریساند نیز دارای تکنولوژی مشابه ENYA 2 می‌باشد. با این تفاوت که سمعک 4 ENYA دارای 10 کانال پردازشی هوشمند است و دو سمعک چپ و راست توانایی برقراری ارتباط با یکدیگر را دارند. همچنین مجهز به سیستم Comfort phone می‌باشد. سمعک 4 ENYA در مدل‌های داخل‌گوشی و پشت‌گوشی و ریک به بازار عرضه شده‌است. سمعک 4 ENYA در مدل‌های 467 EY 477 ،EY 488 ،EY 4 ،EY 462 ،EY تولید شده‌است.

سمعک ENZO ریساند

سمعک ENZO ریساند
سمعک ENZO ریساند

سمعک ENZO ریساند یکی از پرقدرت‌ترین و مقاوم‌ترین سمعک‌های ریساند است که در چندین سری ENZO ،ENZO2 ENZO Q ،ENZO 3D تولید شده‌است. قدرت زیاد، شفافیت صدا، وایرلس و هوشمند بودن از مشخصات بارز سمعک‌های انزو می‌باشد. سمعک ENZO تنها در مدل پشت‌گوشی پاور و سوپرپاور ساخته شده‌است و مناسب کم‌شنوایی‌های شدید و شدید تا عمیق می‌باشد.

سمعک ENZO ریساند

سمعک ENZO ریساند اولین نسل از سری ENZO ریساند است که در سال 2014 به بازار عرضه شده‌است. این سمعک تنها سری سمعک‌های انزو است که دارای تکنولوژی وایرلس نمی‌باشد و از طرفی قیمت پایین‌تری نسبت به سایر سمعک‌های این گروه دارد.

سمعک ENZO2 ریساند

سمعک ENZO2 ریساند در سال 2016 تولید شده‌است و اولین سمعک‌ وایرلس سری انزو می‌باشد. اندازه سمعک ENZO2 resound بسیار کوچک می‌باشد و یکی از کوچکترین سمعک‌های سوپرپاور ریساند است. در ادامه به معرفی تکنولوژی‌های سمعک ENZO2 Resound می‌پردازیم

سمعک ENZO 3D ریساند

سمعک ENZO 3D ریساند
سمعک ENZO 3D ریساند

سمعک ENZO 3D ریساند در سال 2017 روانه بازار گردید. ویژگی ممتاز سمعک ENZO 3D این است که کیفیت درک گفتار در نویز و وضوح صدا در مقایسه با سایر سمعک‌های ENZO و ENZO 2 به میزان 60% بهبود پیدا کرده‌است. سمعک ENZO 3D Resound نیز همانند سایر سمعک‌های انزو در مدل پشت‌گوشی و برای افت‌های شدید تا عمیق ساخته شده‌است.

سمعک‌ ENZO 3D دارای دو مدل BTE 88 که دارای قدرت HP و باتری شماره 13 است و BTE 98 که دارای قدرت SP (قدرت بیشتر نسبت مدل HP) و باتری شماره 675 است، ساخته شده‌اند. در ادامه به معرفی تکنولوژی‌های سمعک ENZO 3D Resound می‌پردازیم.

سمعک ENZO Q ریساند

سمعک ENZO Q ریساند تولید سال 2019 ریساند می‌باشد. سمعک ENZO Q از نسل سوم وایرلس سمعک‌های ریساند Binaural Directionality III استفاده می‌نماید که سبب می‌شود بهترین درک گفتار برای بیمار فراهم شود. سمعک ENZO Q اولین سمعک نسل انزو است که قالبیت اتصال مستقیم و بدون واسطه به هر دو سیستم عامل آیفون و آندروید را دارد. سمعک ENZO Q بالاتری سمعک در میان سمعک‌های گروه ENZO می‌باشد و کیفیت صوتی آن از سایر سمعک‌های گروه انزو بالاتر و بهتر می‌باشد.

این سمعک نیز مانند سایر سمعک‌های انزو برای افت‌های شنوایی شدید تا عمیق و تنها در مدل پشت‌گوشی (قدرت‌های SP و HP ) تولید شده‌است. در مدل HP از باتری شماره 13 و در مدل SP از باتری شماره 675 استفاده می‌شود. سمعک‌های ENZO Q BTE 88 و ENZO Q BTE 98 دو مدل سمعک ENZO Q هستند که در سه رده تکنولوژی 5 و 7 و 9 تولید شده‌است و بسته به تکنولوژی دارای 12 تا 17 کانال پردازشی هوشمند هستند.

تکنولوژی سمعک ENZO Q ریساند

سمعک LinX ریساند

سمعک LinX ریساند
سمعک LinX ریساند

سمعک LinX ریساند resound برای اولین بار در سال 2013 تولید گردید و به دلیل وضوح صدای عالی و کیفیت بالای قطعات به یکی از محبوب‌ترین سمعک‌های گروه ریساند تبدیل شد.

خط تولید سمعک LinX تاکنون در چند سری LinX ،LinX2 ،LinX 3D ،LinX Quattro ادامه داشته است. سمعک LINX در سه رده 5 و 7 و 9 موجود هستند و بین 12 تا 17 کانال پردازشی هوشمند دارند.

سمعک‌های LINX Resound متنوع‌ترین گروه ریساند از نظر مدل هستند و دارای انواع سمعک داخل‌گوشی، نامرئی، ریک و پشت‌گوشی هستند. همچنین این گروه دارای سمعک شارژی نیز می‌باشند. در ادامه به معرفی و بررسی هر سری از سمعک‌های گروه لینکس می‌پردازیم.

سمعک LinX 3D ریساند

سمعک resound
سمعک resound

سمعک LinX 3D ریساند در سال 2017 معرفی شده‌است. اولین سمعک شارژی Resound در سمعک LinX 3D معرفی شد. سمعک LinX 3D از تکنولوژی Surround sound که پیشتر معرفی شده‌است برای سمعک‌های خود استفاده می‌کند. استفاده از شبیه‌ساز مغز برای شنیدن در سمعک لینکس تری‌دی باعث شده‌است که بیماران شنوایی معادل شنوایی طبیعی گوش انسان را تجربه نمایند.

سمعک LinX 3D ریساند قابلیت اتصال به اپلیکیشن تنظیم سمعک Resound Smart 3D تلفن همراه را دارد. با استفاده از این اپلیکیشن بیمار می‌تواند صدای سمعک را کم و زیاد کند، برنامه‌های شنیداری سمعک را تغییر دهد و زیر و بمی صدای سمعک به سلیقه خود تنظیم نماید.

برنامه Resound Smart 3D همچنین می‌تواند موقعیت مکانی سمعک را بیابد. این ویژگی برای افرادی که مشکل حافظه و یا آلزایمر دارند و ممکن است که فراموش کنند که سمعک خود را در کجا گذاشته‌اند بسیار کمک‌کننده می‌باشد.

قابلیت وایرلس از ویژگی‌های دیگر سمعک LinX 3D است که با استفاده از آن سمعک‌های دو گوش چپ و راست به یکدیگر متصل می‌شوند و به تبادل اطلاعات صوتی دریافتی می‌پردازند و درنتیجه صدای بهتر و با نویز کمتری به گوش بیمار منتقل می‌شود.

همچنین سمعک LinX 3D قابلیت اتصال مستقیم به سیستم‌ عامل ios را دارد و بیماران می‌توانند صدای گوشی‌های همراه آیفون و آیپد و اپل‌واچ را همچون هندزفری از سمعک بشنوند. برای سیستم عامل اندروید نیز می‌توان با استفاده از رابط +Phone Clip سمعک را به تلفن همراه متصل کرد.

اولین سمعک‌های داخل‌گوشی نامرئی ریساند نیز در سری سمعک‌های LinX 3D تولید شد. همچنین سمعک LinX 3D در مدل سمعک ریک دارای سمعک شارژی می‌باشد.

سمعک LinX Quattro ریساند

سمعک LinX Quattro ریساند
سمعک LinX Quattro ریساند

سمعک LinX Quattro ریساند بالاتری رده در میان سمعک‌های گروه لینکس می‌باشد. این سمعک در سال 2018 و با استفاده از آخرین تکنولوژی گروه GN ساخته‌شد. سمعک LinX Quattro Resound دارای طیف وسیعی از سمعک‌های داخل‌گوشی، نامرئی، پشت‌گوشی و ریک می‌باشد و می‌توان سمعک لینکس کواترو را برای تمامی افت‌های شنوایی ملایم تا شدید تجویز کرد.

برترین ویژگی سمعک LinX Quattro ریساند این است که قابلیت اتصال مستقیم و بدون رابط به تمامی دستگاه‌های دارای سیستم عامل آیفون و اندروید را دارند. این تکنولوژی برای افت‌های دارای شدید و بیشتر بسیار کاربردی است، زیرا اکثر بیماران دارای این افت شنوایی در شنیدن مکالمه تلفنی مشکل دارند ولی با استفاده از این تکنولوژی سمعک مثل یک هندزفری بی‌سیم عمل می‌کند و صدای تلفن و یا موسیقی را بدون نویز و با حداکثر وضوح به گوش بیمار می‌رساند.

سمعک‌های LinX Quattro ریساند ضدآب می‌باشند و می‌توان سمعک را با استفاده از اپلیکیشن گوشی Resound Smart 3D تنظیم کرد. همچنین این سمعک دارای GPS است و در صورت گم‌شدن سمعک می‌توان با استفاده از نرم‌افزار Resound Smart 3D موقعیت سمعک را ردیابی کرد. سمعک لینکس کواترو یکی از بالاتری کیفیت‌های صوتی را در میان محصولات ریساند دارد و به همین دلیل از محبوبیت بالایی در میان بیماران و همکاران شنوایی‌سنج قرار دارد.

تکنولوژی سمعک LinX Quattro ریساند

تکنولوژی سمعک LinX Quattro ریساند در مقایسه با سایر رده‌های لینکس از همه بالاتر می‌باشد. سمعک LinX Quattro ریساند دارای تمامی تکنولوژی‌های سری پیشین لینکس یعنی LinX 3D می‌باشد و یک سری تکنولوژی‌ها و ویژگی‌های جدید نیز به آن اضافه شده‌است که در ادامه آن می‌پردازیم.

انواع سمعک LinX Quattro ریساند

سمعک LinX Quattro ریساند دارای تمامی مدل‌های سمعک موجود می‌باشد. سمعک‌های پشت‌گوشی لینکس کواترو با نام های BTE 67 ،BTE 77 و BTE 88 معرفی شده‌اند و توانایی پوشش کم‌شنوایی ملایم تا شدید را دارند. سمعک‌های پشت‌گوشی بر روی خود دارای دکمه ولوم‌کنترل و تغییر برنامه شنیداری سمعک می‌باشند.

سمعک های داخل گوشی linx quattro در انواع CIC ،ITC ،ITE عرضه‌شده‌اند. نوع cic از همه کوچکتر بوده و از باتری شماره 10 و سایر مدل‌ها با باتری شماره 312 استفاده می‌نمایند. مزیت باتری شماره 312 این است که میزان مصرف باتری سمعک کاهش می‌یابد ولی در مقایسه با سمعک‌های باتری 10 دارای سایز بزرگتری می‌باشد.

سمعک‌های ریک LinX Quatrro در دو مدل باتری‌دار و قابل شارژ عرضه شده‌اند.

مدل‌های RIE 61، RIE 62 ، RIE 61 Rechargable سه مدل سمعک ریک لینکس کواترو هستند که مدل RIE 61 از باتری شماره 312 و مدل RIE 62 از باتری شماره 13 استفاده می‌کند. سمعک مدل RIE 61 Rechargable نیز از نوع قابل‌شارژ می‌باشد.

سمعک LiNX2 ریساند

سمعک LiNX2 ریساند تولید سال 2014 می‌باشد. این سمعک اولین سمعک گروه لینکس است که قابلیت اتصال مستقیم به گوشی‌های آیفون را دارد. با استفاده از این سمعک بیمار می‌توان مستقیما و بدون دستگاه رابط به وسایل دارای سیستم عامل ios از قبیل گوشی آیفون و آیپاد و اپل‌واچ و غیره متصل شود و صدای این وسایل را مستقیم از سمعک بشنود.

سمعک LiNX2 Resound کاملا وایرلس است و دارای طیف وسیعی از سمعک‌های داخل‌گوشی ،پشت‌گوشی و ریک می‌باشد. این سمعک در سه سطح تکنولوژی 5، 7، 9 تولید شده‌است. سمعک‌های لینکس 2 نیز همانند سایر سمعک‌های گروه ریساند ضدآب می‌باشند و قابلیت اتصال به اپلیکیشن گوشی جهت تنظیم صدای سمعک را دارند.

همچنین سمعک LiNX2 دارای دریاب GPS سمعک هستند که در صورت گم‌شدن سمعک می‌توان با استفاده از آن موقعیت سمعک را شناسایی کرد.

سمعک UP SMART ریساند

سمعک up smart resound

سمعک UP SMART ریساند اختصاصا برای اطفال و نوجوانان طراحی شده‌است. این سمعک تنها در مدل پشت‌گوشی و در سه رده قدرتی استاندارد، پاور و سوپرپاور تولید شده‌است که می‌تواند از کم‌شنوایی‌های ملایم تا شدید رو عمیق را پوشش دهد.

سمعک UP SMART Resound با استفاده از تکنولوژی Surround Sound ساخته‌ شده‌است و تمامی ویژگی‌های این تکنولوژی را دارد. صدای این سمعک بسیار شفاف و واضح می‌باشد و رضایت بیماران از سمعک up smart بسیار بالا می‌باشد. این سمعک مستقیما به گوشی‌های آیفون متصل می‌شود و بیمار می‌تواند صدای گوشی را مستقیما از سمعک بشنود و برای سیستم‌های اندرویدی هم با استفاده از دستگاه رابط سمعک را می‌توان به گوشی وصل کرد.

سمعک UP SMART ریساند چند ویژگی منحصر به فرد دارد که استفاده از آن را برای اطفال بسیار مناسب کرده‌است. اولین خصوصیت ویژه این سمعک این است که دارای چراغ LED بر روی سمعک است که می‌توان از روی آن روشن یا خاموش بودن سمعک را فهمید. این چراغ در عین سادگی می‌تواند برای والدین بسیار کمک‌کننده باشد، زیرا نوزادان و بعضی از اطفال در صورتیکه سمعک خاموش باشد و یا اینکه باتری سمعک تمام شده باشد ، نمی‌توانند به والدین اطلاع دهند و والدین از روی چراغ LED می‌توانند متوجه خاموشی سمعک شوند.

سمعک UP SMART ریساند
سمعک UP SMART ریساند

همچنین سمعک UP SMART دارای قفل مخصوص درب باتری می‌باشد. این قفل مانع از بلعیده‌شدن باتری سمعک توسط نوزاد و یا کودک می‌شود. سمعک UP SMART دارای فرمول تنظیمی مخصوص اطفال نیز می‌باشد که سبب افزایش درک گفتار و آموزش زبان کودک می‌گردد.

ویژگی کاربردی دیگری که دارد این است که قابلیت اتصال سمعک به میکروفون از راه دور را دارد و این تکنولوژی برای مکان‌های شلوغ و کلاس‌های درس بسیار عالی می‌باشد. میکروفون از راه دور را می‌توان در نزدیکی گوینده قرار داد و صدا از طریق آن مستقیما به سمعک منتقل می‌شود. در این حالت بیمار حتی در فاصله‌های بسیار دور هم صدایی شفاف و واضح از گوینده خواهد شنید.

سمعک UP SMART به دلیل اینکه برای اطفال طراحی شده‌است دارای رنگ‌های شاد و متنوعی می‌باشد. در این سمعک با استفاده از سیستم وایرلس دو سمعک چپ و راست توانایی برقراری ارتباط با یکدیگر را دارند و با استفاده از این ارتباط به تبادل اطلاعات به یکدیگر می‌پردازند و در نتیجه صدای بهتری را به گوش بیمار می‌فرستند.

سمعک Magna ریساند

سمعک Magna ریساند
سمعک Magna ریساند

سمعک Magna ریساند یکی از سمعک‌های سوپرپاور resound در رده اقتصادی می‌باشد که تنها در مدل پشت‌گوشی تولید شده‌است. این سمعک دارای قدرت زیادی می‌باشد و برای افت‌های شنوایی شدید و شدید عمیق استفاده می‌شود. تکنولوژی سمعک Magna سری قبلی تکنولوژی سمعک‌های enzo می‌باشد و به تناسب قیمتی که دارد از کیفیت قابل قبولی برخوردار می‌باشد. این سمعک نیز همانند سایر سمعک‌های ریساند ضدآب می‌باشد و در دو رده تکنولوژی Magna 2 (6 کانال پردازشی) و Magna4 (9 کانال پردازشی) تولید شده‌است.

سمعک Magna ریساند دارای میکروفون‌های جهت‌دار و همه‌جهته می‌باشد و دارای تکنولوژی می‌باشد. همچنین سمعک مگنا دارای تکنولوژی Phone NOW می‌باشد. با استفاده از تکنولوژی Phone NOW شنیدن صدای مکالمات تلفنی بسیار راحت‌تر می‌شود و سمعک هنگام نزدیک‌شدن تلفن به گوش به صورت اتوماتیک به برنامه تلفن تغییر پیدا می‌کند.

یکی از مزیت‌های بسیار عالی سمعک‌های مگنا این است که دارای ولوم‌کنترل چرخشی بر روی سمعک هستند. استفاده از ولوم‌کنترل چرخشی برای بیمار بسیار راحت‌تر از ولوم‌کنترل‌های دیگر است. زیرا تنها یک ولوم است و مانند ولوم‌های دیگر دوتایی نیست. مزیت دیگری که دارد این است که دارای شماره بر روی خود است و بیمار می‌تواند از روی شماره بفهمد که صدای سمعک چقدر است.

یکی از مشکلاتی که بیماران دارای افت‌های شدید و عمیق با آن طرف هستند، وجود مناطق مرده در حلزون گوش می‌باشد. مناطق مرده حلزونی مکان‌هایی از حلزون گوش هستند که به صورت کامل از بین رفته‌اند و نمی‌توانند فرکا‌نس‌های ورودی به حلزون را به سمت مغز منتقل کنند. سمعک‌های مگنا دارای تکنولوژی انتقال فرکانسی است که می‌تواند فرکانس‌های مناطق مرده حلزونی را به مناطقی که دارای سلول‌های زنده هستند منتقل کند تا فرد بتواند این فرکانس‌ها را نیز بشنود.

شایان ذکر است که تکنولوژی‌های انتقال فرکانسی و میکروفن‌های جهت‌دار تنها در سری Magna 4 وجود دارد. سمعک‌های مگنا به علت قدرت زیاد از باتری شماره 675 استفاده می‌نمایند.

سمعک MATCH ریساند

سمعک MATCH ریساند
سمعک MATCH ریساند

سمعک MATCH ریساند یکی از مقرون به صرفه‌ترین سمعک‌های Resound است. این سمعک از نوع دیجیتریم است و در مدل‌های داخل‌گوشی و پشت‌گوشی تولید شده‌است. تنظیم سمعک MATCH با استفاده از تریمر انجام می‌شود. در مدل پشت‌گوشی سمعک مچ دارای ولوم کنترل چرخشی است که کار با آنرا راحت‌تر کرده‌است.

سمعک MATCH Resound ضد آب می‌باشد و دارای مدار کنترل فیدبک یا سوت‌زدن سمعک است.همچنین می‌توان آنرا بصورت باز و بسته تجویز کرد.

سمعک One ریساند

سمعک one ریساند
سمعک one ریساند

سمعک One ریساند جدیدترین سمعک شرکت ریساند است که در سال 2020 به بازار عرضه شده‌است. این سمعک بالاترین میزان وضوح و شفافیت گفتار را دارد و نزدیک‌ترین سمعک ریساند به شنوایی طبیعی گوش می‌باشد. ویژگی جالبی که سمعک one Resound دارد این است که سازنده‌گان آن برای اولین بار میکروفون و بلندگوی سمعک را در داخل مجرای گوش جای‌گذاری کرده‌اند.

در سمعک‌های ریک و پشت‌گوشی دیگر میکروفون سمعک در بدنه سمعک و در پشت لاله گوش قرار می‌گیرد. قرار گرفتن میکروفون در داخل کانال گوش در سمعک‌های one باعث می‌شود که خاصیت جهت‌یابی طبیعی لاله‌ی گوش حفظ شود و از طرفی نویز باد و صدای خش‌خش ناشی از برخورد موی سر و یا کلاه و روسری که بدلیل برخورد با میکروفون سمعک است، از بین برود و بیمار شنوایی همانند شنوایی طبیعی گوش را تجربه نماید.

تکنولوژی سمعک وان ریساند
تکنولوژی سمعک وان ریساند

سمعک One ریساند در حال حاضر تنها در مدل ریک و در دو نوع شارژی و باتری‌دار عرضه شده‌است. در مدل شارژی با هر بار شارژ کردن سمعک می‌توان به مدت 30 ساعت از آن استفاده کرد. سمعک وان نیز همچون سایر مدل‌های resound ضد آب است.

سمعک One را می‌توان به دستگاه‌های دارای سیستم عامل اندروید و آیفون به صورت مستقیم متصل کرد. این سمعک بسته به رده تکنولوژی دارای 12 تا 17 کانال پردازشی هوشمند است. بنا به گفته سازندگان این سمعک، میزان رضایت بیماران از سمعک one بالای 95% می‌باشد.

لوازم جانبی سمعک ریساند

وسایل جانبی سمعک
لوازم جانبی سمعک ریساند

سمعک ریساند نیز همانند سایر شرکت‌های تولید‌کننده سمعک دارای لوازم جانبی و اکسسوری‌های مخصوص به خود می‌باشد. استفاده از لوازم جانبی به عنوان کمک‌کننده شنوایی باعث می‌شود که بسیاری از مشکلات بیمار در محیط‌های شنیداری چالش‌برانگیز و شلوغ برطرف شود. در ادامه به معرفی لوازم جانبی سمعک Resound می‌پردازیم.

اپلیکیشن گوشی Resound Smart 3D

اپلیکیشن گوشی Resound Smart 3D
اپلیکیشن گوشی Resound Smart 3D

اپلیکیشن گوشی Resound Smart 3D برای سمعک‌های وایرلس Resound طراحی شده‌است. با نصب کردن این اپلیکیشن بر روی گوشی ،بیمار می‌تواند صدای سمعک را تغییر دهد و یا برنامه‌های شنیداری سمعک را عوض نماید. همچنین در بعضی از مدل‌ها که سمعک دارای GPS است می‌توان با استفاده از اپلیکیشن گوشی Resound Smart 3D موقعیت سمعک را ردیابی کرد.

GPS برای افرادی که آلزایمر دارند و یا اینکه فراموش می‌کنند که سمعک خود را در کجا گذاشته‌اند بسیار کاربردی و مفید می‌باشد. قابلیت دیگری که gps اپلیکیشن دارد این است که می‌توان قسمت favorite location را برای سمعک فعال کرد و از طریق آن برنامه شنیداری که دوست داریم در مکان خاصی برای سمعک فعال شود را انتخاب کنیم. در این حالت هنگامی که به مکان انتخابی مورد نظر می‌رسیم به طور اتوماتیک سمعک به برنامه انتخابی ما تغییر پیدا می‌کند.

اپلیکیشن گوشی Resound Smart 3D
اپلیکیشن گوشی Resound Smart 3D

همچنین در بعضی از مدل‌های Resound اپلیکیشن گوشی Resound Smart 3D دارای قابلیت تنظیم از راه دور سمعک (ReSound Assist) است بدین صورت که بیمار درخواست اصلاح تنظیم سمعک را از طریق اپلیکیشن برای شنوایی‌شناس خود می‌فرستد و شنوای‌شناس از راه دور تنظیمات سمعک را تغییر می‌دهد.

تنظیم از راه دور سمعک
تنظیم از راه دور سمعک

اپلیکیشن گوشی Resound Smart 3D می‌تواند میزان نویز و صدای باد و همچنین زیر و بمی صدای سمعک را نیز تغییر دهد و دارای برنامه مخصوص مدیریت وزوز گوش نیز می‌باشد.

سمعک‌های سازگار با اپلیکیشن گوشی Resound Smart 3D

ریموت کنترل سمعک ریساند

ریموت کنترل سمعک ریساند
ریموت کنترل سمعک ریساند

ریموت کنترل سمعک ریساند برای سمعک‌های وایرلس Resound ساخته شده‌است. با استفاده از این ریموت کنترل می‌توان صدا و برنامه‌های شنیداری سمعک را تغییر داد و سمعک را خاموش و روشن کرد. همچنین بر روی صفحه نمایش ریموت‌کنترل می‌توان میزان شارژ باقی‌مانده سمعک را مشاهده کرد.

+Phone Clip سمعک ریساند

 +Phone Clip  سمعک ریساند
+Phone Clip سمعک ریساند

+Phone Clip سمعک ریساند یک وسیله رابط است که باعث اتصال موبایل به سمعک می‌شود. با استفاده از این رابط سمعک همانند یک هندزفری و یا بلوتوث بی‌سیم عمل می‌کند و صدای مکالمات و موسیقی را مستقیما و بدون واسطه به سمعک انتقال می‌دهد. البته در سری‌های جدید Resound امکان اتصال مستقیم و بدون رابط سمعک به گوشی وجود دارد و نیازی به +Phone Clip نمی‌باشد.

TV Streamer سمعک ریساند

TV Streamer سمعک ریساند
TV Streamer سمعک ریساند

TV Streamer سمعک ریساند باعث می‌شود که صدای تلویزیون و کامپیوتر مستقیما و بدون نویز به سمعک منتقل شود. یکی از مشکلاتی که بعضی از بیماران دارای سمعک با آن مواجه هستند، شنیدن صدای تلویزیون حتی با وجود سمعک است. TV Streamer سمعک Resound باعث می‌شود که این مشکل حل شود. همچنین خود دستگاه دارای ولوم کنترل است و بیمار می‌تواند صدای سمعک را هنگام تماشای تلویزیون را کم و زیاد کند و برای سایر افراد خانواده مزاحمتی ایجاد نکند.

میکروفون از راه دور سمعک ریساند

میکروفون از راه دور سمعک ریساند
میکروفون از راه دور سمعک ریساند

میکروفون از راه دور سمعک ریساند وسیله‌ای است که باعث می‌شود صدای منبع صوتی از فاصله دور مستقیما به سمعک منتقل شود. بدین صورت که بیمار میکروفون از راه دور را در نزدیکی منبع صوتی و یا شخص گوینده قرار می‌دهد و دستگاه صدای منبع صوتی را می‌گیرد و به گوش بیمار منتقل می‌کند.

این وسیله برای دانشجویان و دانش‌آموزان و افرادی که روزانه در جلسات متعددی شرکت می‌کنند و در بعضی مواقع فاصله زیادی با گوینده دارند، بسیار مفید است. در این حالت بیمار میکروفون از راه دور را در نزدیکی گوینده قرار می‌دهد و میکروفون صدای گوینده را گرفته و به سمعک منتقل می‌کند. در این حالت بیمار دارای سمعک حتی اگر فاصله زیادی هم با گوینده داشته باشد، می‌تواند صدا را بدون نویز و شفاف بشنود.

ریساند دارای دو نوع میکروفون از راه دور Micro MIC و Multi MIC می‌باشد. Micro mic میکروفون از راه دور یک‌کاره است که تا فاصله 80 متری می‌تواند صدا را به صورت شفاف منتقل کند. Multi mic علاوه بر انتقال صدا قابلیت اتصال به سیستم‌های FM را نیز دارد.

قیمت سمعک ریساند

قیمت سمعک ریساند بسته به تکنولوژی سمعک و رده آن متغیر است و هر چه میزان تکنولوژی سمعک و رده آن بالاتر رود، میزان قیمت آن بیشتر می‌شود. در حال حاضر کمترین قیمت سمعک ریساند مربوط به سمعک‌های دیجیتریم ریساند است که 2 میلیون تومان قیمت دارد. برای اطلاع از قیمت‌های سمعک‌های ریساند می‌توانید با بخش فروش سمعک صمیمی از طریق واتساپ و یا تماس تلفنی ارتباط برقرار نمایید.

تعمیر سمعک ریساند

سمعک ریساند یکی از مقاوم‌ترین سمعک‌های در مقابل خرابی است و به ندرت دچار خرابی می‌شود. در صورتی که سمعک ریساند شما دچار خرابی شود، لابراتوار تعمیرات سمعک صمیمی آمادگی انجام خدمات به شما را در کمترین زمان ممکن دارد. بیمارانی نیز که امکان مراجعه حضوری ندارند، می‌توانند سمعک خود را از طریق پست ارسال نمایند.

نمایندگی سمعک ریساند

کلینیک شنوایی‌شناسی و سمعک صمیمی به عنوان نماینده فروش سمعک ریساند در غرب کشور آماده ارائه خدمات به بیماران گرامی می‌باشد. در کلینیک سمعک صمیمی تجویز کلیه سمعک‌های ریساند انجام گرفته و خدمات پس از فروش سمعک نیز در لابراتوار خود کلینیک انجام می‌گیرد. کلیه خدمات پس از فروش سمعک‌های Resound در مدت زمان حداکثر یک روز کاری انجام می‌گیرد.

مطالب مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه‌های ارتباطی

همه روزه
ساعت ۹:۰۰ الی ۱۴:۰۰ و ۱۶:۰۰ الی ۲۰:۰۰