تعمیر سمعک ویدکس

تعمیر سمعک ویدکس

فهرست مطالب

تعمیر سمعک ویدکس (widex) به علت اینکه این سمعک دارای قطعات و لوازم مختص به خود می‌باشد، در مقایسه با سایر برند‌های سمعک، سخت‌تر می‌باشد.

شایان ذکر است که لابراتوار تعمیرات سمعک کلینیک صمیمی دارای کلیه قطعات سمعک‌های ویدکس می‌باشد و تعمیرات و خدمات پس از فروش سمعک‌های ویدکس را در تنها یک روز کاری انجام می‌دهد.

تعمیرات سمعک ویدکس در منزل

بهترین راه‌حل برای جلوگیری از خرابی و تعمیرات سمعک ویدکس، استفاده درست و مراقبت از آن می‌باشد.

در صورتیکه بدرستی از سمعک ویدکس استفاده نمایید، خرابی و تعمیرات این سمعک به حداقل می‌رسد.

در ادامه به بررسی روش‌های تعمیر ویدکس در منزل می‌پردازیم.

قطع صدای سمعک ویدکس

قطع صدای سمعک ویدکس می‌تواند به دلایل زیادی اتفاق بیوفتد.

تمام‌شدن شارژ باتری

در اولین اقدام باید شارژ باتری سمعک را چک بفرمایید. برای این کار باید از باتری تستر استفاده کنید. در صورتیکه باتری‌تستر سمعک ندارید می‌توانید آنرا از فروشگاه سایت تهیه نمایید. اگر به باتری تستر دسترسی ندارید، از یک باتری جدید استفاده نمایید.

گرفتگی مجاری خروجی سمعک

یکی دیگر از دلایل قطع صدای سمعک ویدکس، مسدود شدن خروجی میکروفون و بلندگوی سمعک می‌باشد. برای رفع مسدودی و تمیز‌کردن ورودی و خروجی سمعک می‌توانید از برس‌ تمیزکننده سمعک و یا ست نظافت سمعک استفاده نمایید.

هنگام نظافت باید توجه نمایید که تنها ورودی میکروفون و بلندگوی سمعک را تمیز نمایید و چیزی را به داخل این لوله‌ها وارد ننمایید، زیرا در صورت برخورد با میکروفون و بلند‌گو می‌تواند سبب خرابی آن‌ها شود.

خرابی قطعات سمعک ویدکس

یکی دیگر از دلایل قطع شدن صدای سمعک ویدکس، خرابی قطعات سمعک می‌باشد.

این خرابی می‌تواند ناشی از میکروفون، بلندگو یا رسیور، برد و سیم‌کشی باشد.

تعمیر قطعات سمعک ویدکس نیاز به لابراتوار تخصصی تعمیرات دارد. لابراتوار کلینیک صمیمی آمادگی انجام کلیه تعمیرات سمعک ویدکس را در یک روز کاری دارد.

خیس‌شدن سمعک ویدکس

خیس‌شدن سمعک ویدکس می‌تواند به دلایل مختلفی همچون عرق‌کردن پوست، در نیاوردن سمعک هنگام حمام، خیس‌شدن سمعک هنگام شستن صورت، رطوبت زیاد هوا و برخورد باران با سمعک صورت بگیرد.

در صورتیکه سمعک شما خیس شود، می‌بایست سریعا آنرا از گوش درآورده و سمعک را خاموش نمایید. سپس باتری سمعک را از آن خارج کنید.

با استفاده از یک دستمال تمیز که قابلیت جذب آب خوبی داشته‌باشد، تمامی آب موجود بر روی سطح سمعک و داخل درب‌باتری سمعک را خشک نمایید. در صورتیکه سمعک شما از نوع پشت‌گوشی است، قالب سمعک را از سمعک جدا نمایید و به هوک سمعک نگاه نمایید. در صورتیکه در داخل هوک سمعک آب مشاهده کردید، می‌بایست هوک سمعک را نیز از آن جدا نمایید.

سپس باید سمعک را به همراه رطوبت‌گیر سمعک در داخل یک قوطی کوچک درب‌دار قرار دهید و درب قوطی را ببندید.

برای خرید رطوبت‌گیر سمعک می‌توانید به فروشگاه سایت مراجعه نمایید.

سمعک و رطوبت‌گیر می‌بایست چند ساعت در داخل قوطی باقی بمانند. بهتر است که هر دو ساعت یکبار رطوبت‌گیر را با یک رطوبت‌گیر جدید تعویض نمایید.

پس از حداقل 10 ساعت سمعک را دوباره روشن نمایید. در صورتیکه صدای سمعک مشکلی نداشته‌باشد، می‌توانید از آن استفاده نمایید و اگر صدای سمعک قطع و یا از کیفیت پایینی برخوردار بود، سمعک را به نمایندگی تعمیر سمعک ویدکس ارسال نمایید.

شکستن سمعک ویدکس

سمعک یک وسیله ظریف است و در صورتیکه به خوبی از آن مراقبت نشود، هنگام افتادن از بلندی و یا ضربه‌خوردن به‌راحتی می‌تواند بشکند.

به هیچ وجه نباید خودتان اقدام به تعمیر سمعکی که شکسته است، بفرمایید. زیرا می‌توانید خراب آنرا بیشتر کنید و هزینه تعمیرات آنرا بالا ببرید. برای تعمیر سمعک شکسته حتما باید به مراکز نمایندگی تعمیرات سمعک مراجعه نمایید.

هوک سمعک ویدکس

هوک سمعک مختص به سمعک‌های پشت‌گوشی می‌باشد و رابط بین سمعک و شلنگ سمعک می‌باشد. هوک علاوه بر انتقال صدا، وظیفه حفظ سمعک بر روی لاله گوش را نیز برعهده دارد.

در بعضی موارد ممکن است که هوک سمعک بشکند. در این موارد باید هوک سمعک را تعویض نمایید.

رسیور سمعک ویدکس

رسیور سمعک در اصل همان بلند‌گوی سمعک است و در تمامی سمعک‌ها وجود دارد. رسیور سمعک می‌تواند بوسیله خیس‌شدن و یا ورود جرم گوش به داخل آن خراب شود و به اصطلاح بسوزد.

برای جلوگیری از این مشکل در سمعک‌های داخل‌گوشی می‌بایست به صورت دوره‌ای و منظم، وکس‌گارد و یا فیلتر سمعک را تعویض نمایید.

رسیور سمعک‌های پشت‌گوشی معمولی ویدکس در داخل سمعک قرار دارد و در صورتیکه گوش ترشح فعال نداشته‌باشد، و بیمار به صورت مرتبط از رطوبت گیر استفاده نماید، رسیور سمعک خراب نمی‌شود.

رسیور سمعک‌های ریک ویدکس در بیرون از سمعک قرار دارد و به وسیله یک سیم به سمعک متصل می‌شود. در صورت رعایت نکردن نظافت سمعک پس از مدتی رسیور به علت مجاورت با جرم و ترشحات گوش می‌تواند خراب شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل می‌بایست به صورت منظم واکس‌گارد و یا فیلتر سمعک را تعویض نمایید.

در بعضی موارد نیز ممکن است که سیم رسیور سمعک ریک پاره شود. در این موارد باید رسیور سمعک تعویض گردد و در مواردی که رسیور سمعک نایاب باشد، سیم رسیور را تعمیر نمود.

نمایندگی تعمیرات سمعک ویدکس

لابراتوار سمعک صمیمی آمادگی انجام کلیه خدمات پس از فروش و تعمیرات سمعک ویدکس (widex) را تنها در یک روز کاری دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با بخش پشتیبانی سایت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه‌های ارتباطی

همه روزه
ساعت ۹:۰۰ الی ۱۴:۰۰ و ۱۶:۰۰ الی ۲۰:۰۰