باتری سمعک ریواک

باتری سمعک ریواک

فهرست مطالب

باتری سمعک ریواک (Rayovac) را می‌توان از بهترین باتری‌های سمعک بازار به حساب آورد.

شرکت تولیدی باتری ریواک بیشتر از 110 سال است که به تولید و توسعه باتری مشغول است و در حال حاضر یکی از باکیفیت‌ترین باتری سمعک و دستگاه کاشت‌حلزون شنوایی را تولید می‌نماید.

برای خرید باتری سمعک ریواک به این لینک مراجعه نمایید.

تکنولوژی باتری سمعک ریواک

تکنولوژی باتری سمعک ریواک از نوع روی‌ـ‌هوا (Zinc_Air) می‌باشد.

فناوری Zinc_Air اولین بار در سال 1977 در باتری‌های سمعک استفاده گردید. تا قبل از آن از جیوه در ساخت باتری استفاده می‌گردید. به علت مضراتی که جیوه برای سلامتی انسان و محیط زیست دارد، استفاده از آن در ساخت باتری سمعک حذف گردید.

این تکنولوژی از اکسیژن موجود در هوا به عنوان واکنش‌دهنده با روی موجود در باتری استفاده می‌کند و انرژی مورد نیاز برای کار کردن سمعک را فراهم می‌کند.

در باتری‌های zinc_air یک برچسب جهت جلوگیری از ورود هوا به داخل باتری بر روی قطب مثبت آن قرار داده می‌شود.

هنگامیکه می‌خواهید از باتری استفاده نمایید،‌می‌بایست که برچسپ باتری را جدا نمایید.

با جدا کردن برچسپ، هوا از طریق سوراخ‌های موجود در باتری به داخل آن وارد می‌شود و با زینک موجود در باتری واکنش می‌دهد و باتری فعال شده و انرژی لازم برای کارکرد سمعک را فراهم می‌کند.

توجه داشته باشید که در صورتیکه برچسب باتری جدا شود، باتری شروع به کار می‌کند و مصرف می‌شود و دیگر نمی‌توان با زدن دوباره برچسپ به باتری و یا هر روش دیگری از مصرف باتری جلوگیری کرد.

درنتیجه تا زمانی که نیاز به استفاده از باتری جدید برای سمعک خود پیدا نکردید از کندن برچسپ باتری جلوگیری نمایید.

انواع باتری سمعک ریواک

باتری سمعک ریواک

باتری سمعک Rayovac دارای چهار سایز می‌باشد که هر سمعک می‌تواند تنها از یک سایز استفاده نماید. برای راحتی بیشتر بیماران دارای سمعک هر سایز باتری دارای یک رنگ خاص می‌باشد.

  • باتری سمعک ریواک 10

باتری سمعک ریواک 10 دارای کوچکترین سایز باتری موجود در میان باتری‌ها می‌باشد و برای سمعک‌های نامرئی ، داخل‌گوشی و پشت‌گوشی کوچک (Mini BTE) قابل استفاده است.

باتری سمعک ریواک شماره 10 دارای رنگ زرد می‌باشد و میانگین عمر این باتری 3 الی 7 روز می‌باشد.

  • باتری سمعک ریواک 312

باتری سمعک ریواک 312 از نظر اندازه از باتری 10 بزرگتر است و برای سمعک‌های داخل‌گوشی و پشت‌گوشی قابل استفاده می‌باشد. رنگ این باتری قهوه‌ای است و به طور میانگین بین 5 الی 10 روز عمر می‌کند.

  • باتری سمعک 13 ریواک

باتری سمعک شماره 13 ریواک از باتری 312 بزرگتر است و برای سمعک‌های پشت‌گوشی استفاده می‌گردد. رنگ باتری 13 سمعک ریواک، نارنجی است و به طور میانگین 7 الی 14 روز عمر می‌کند.

  • باتری سمعک 675 ریواک

باتری سمعک 675 ریواک بزرگترین سایز را در میان باتری‌های سمعک دارد و برای سمعک‌های پشت‌گوشی بسیار قوی استفاده می گردد. رنگ باتری 675، آبی است و بین 14 الی 30 روز عمر می‌کند.

برای خرید انواع باتری سمعک به این لینک مراجعه نمایید.

روش استفاده از باتری سمعک رایوواک

ابتدا برچسپ باتری را جدا نمایید. با این کار هوا به داخل سوراخ‌های موجود در باتری وارد می‌شود و اکسیژن هوا با زینک (روی) موجود در باتری واکنش می‌دهد و باتری فعال می‌شود.

پس از کندن برچسب باید مدت یک الی دو دقیقه صبر نمایید تا اکسیژن به خوبی با زینک باتری واکنش نشان دهد سپس باتری را داخل سمعک قرار دهید. با این کار عمر باتری سمعک افزایش پیدا می‌کند.

عمر باتری سمعک

عمر باتری سمعک چقدر است؟

اولین سوالی که بیماران پس از تجویز سمعک از ما می‌پرسند این سوال است. در قسمت‌های پیشین مقاله میانگین عمر باتری‌های مختلف بیان شد. هر چه اندازه باتری سمعک کوچکتر باشد، میزان زینک (روی) موجود در باتری کاهش پیدا می‌کند و طول عمر باتری سمعک کمتر می‌شود.

باتری سمعک

با این تفاسیر باتری شماره 10 دارای کمترین طول عمر و باتری شماره 675 دارای بیشترین طول عمر خواهد بود.

تکنولوژی سمعک

تکنولوژی سمعک به میزان بسیار زیادی بر عمر باتری تاثیر می‌گذارد.

هر چه سمعک دارای تکنولوژی بیشتر و پیشرفته‌تری باشد، نیاز به مصرف انرژی بیشتری دارد و درنتیجه باتری سمعک در زمان کمتری تمام می‌شود. در باتری شماره 10 که خود دارای کمترین طول عمر در میان سایر سایزها است، این مسئله بیشتر به چشم می‌خورد.

به عنوان مثال اتصال مستقیم سمعک به تلویزیون و موبایل می‌تواند 20 الی 40 % عمر باتری را کاهش دهد.

در صورتیکه از باتری نامرغوب و با کیفیت پایین استفاده نمایید، در بعضی موارد عمر باتری به کمتر از یک روز نیز می‌رسد.

در حال حاضر بهترین باتری شماره 10 سمعک موجود در بازار باتری سمعک ریواک اکسترا می‌باشد که می‌تواند حتی دو برابر سایر برندها عمر کند.

میزان استفاده از سمعک

هر چه میزان استفاده از سمعک بیشتر باشد، انرژی بیشتری برای کارکرد سمعک مورد نیاز است و بالطبع باتری بیشتری استفاده می‌گردد.

میزان کم‌شنوایی

میزان کم‌شنوایی نیز می‌تواند بر روی عمر سمعک اثر بگذارد. هر چه میزان کم‌شنوایی بیشتر باشد، صدای سمعک باید بیشتر شود و درنتیجه عمر باتری کمتر می‌شود.

محیط شنیداری

محیط شنیداری نیز عاملی است که به میزان زیادی بر عمر باتری اثر می‌گذارد. هر چه فرد در محیط شنیداری شلوغ‌تری باشد و اصوات بیشتر در محیط باشند، سمعک مجبور است که محاسبات پیچیده‌تری را انجام دهد و تکنولوژی‌های بیشتری فعال شوند.

عوامل محیطی تاثیرگذار بر عمر باتری

عمر باتری‌های زینک‌ـ‌هوا به عوامل محیطی از جمله دما و رطوبت نیز بستگی دارد.

دما

هر چه دمای هوا کمتر باشد، باتری سمعک زودتر تمام می‌شود. بیماران دارای سمعک در فصل زمستان بخوبی متوجه طول عمر کمتر باتری سمعک می‌شوند.

رطوبت

هر چه رطوبت محیط بیشتر باشد، عمر باتری سمعک کمتر می‌شود.

ارتفاع

هر چه ارتفاع بیشتر شود، میزان اکسیژن هوا کمتر می‌شود و عمر باتری کمتر می‌شود.

خرید باتری سمعک

خرید باتری سمعک همیشه یکی از دغدغه‌های بیماران دارای سمعک می‌باشد.

فروشگاه اینترنتی لوازم‌جانبی سمعک صمیمی دارای طیف وسیعی از انواع باتری سمعک اورجینال و با قیمت مناسب می‌باشد.

برای خرید باتری سمعک می‌توانید به قسمت فروشگاه سایت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه‌های ارتباطی

همه روزه
ساعت ۹:۰۰ الی ۱۴:۰۰ و ۱۶:۰۰ الی ۲۰:۰۰