رانندگی با سمعک

استفاده از سمعک هنگام رانندگی

فهرست مطالب

استفاده از سمعک هنگام رانندگی برای افرادی که دارای کم‌شنوایی هستند، بسییار ضروری است. رانندگی بدون سمعک ممکن است سبب تصادفات و اتفاقات ناگوار زیادی بشود. در ادامه توصیه‌های لازم برای استفاده از سمعک در زمان رانندگی به خدمت شما تقدیم می‌شود.

تا حالا به این فکر کرده‌اید که هنگام رانندگی تا چه اندازه به حس شنوایی خود متکی هستید؟

بینایی مهمترین حس هنگام رانندگی می‌باشد ولی نباید از شنوایی نیز غافل شویم. با استفاد از حس شنوایی می‌توانیم صدای ماشین‌های دیگر، بوق ماشین، صدای آمبولانس و همچنین صدای سرنشینان دیگر ماشین را بشنویم.

تصور کنید که دارای کم شنوایی هستید و هنگام رانندگی از سمعک استفاده نمی‌کنید. ممکن است که حواس شما پرت شود و ماشین دیگری در حال نزدیک‌شدن به شما باشد. ماشین برای جلوگیری از تصادف بوق می‌زند ولی شما چون از سمعک استفاده نمی‌کنید،ممکن است که نشنوید و منجر به تصادف بشود.

تعدادی از بیماران دارای سمعک بیان می‌کنند که هنگام رانندگی راحت نیستند و درنتیجه برای رانندگی از سمعک استفاده نمی‌نمایند.

در ادامه به ارائه راهکارهایی برای استفاده از سمعک هنگام رانندگی می‌پردازیم.

نکات استفاده از سمعک قبل از شروع رانندگی

  • قبل از شروع به حرکت صدای رادیو و پخش ماشین ماشین را کاهش دهید. این کار باعث می‌شود که تمرکز بهتری روی صدا‌های اطراف هنگام رانندگی داشته باشید.
  • شیشه ماشین را بالا بیاورید. در صورتیکه شیشه ماشین پایین باشد، صدای نویز بیرون و صدای باد وارد ماشین شده و شنوایی با سمعک را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث می‌شود که نتوانید صداهای دیگر را خوب بشنوید.

نکات استفاده از سمعک هنگام رانندگی

  • تمام تمرکز خود را معطوف به رانندگی کنید و از تماس‌های تلفنی و نوشتن پیامک خودداری نمایید.
  • سعی کنید هنگام رانندگی با سرنشینان دیگر زیاد صحبت نکنید.
  • در صورتیکه با رعایت نکات بالا باز هم در شنیدن هنگام رانندگی مشکل دارید، برای تنظیم سمعک خود به شنوایی‌شناس مراجعه نمایید.
  • اگر شغل شما رانندگی است بهتر است که از سمعک‌های وایرلس و بلوتوث‌دار که مستقیما به تلفن همراه متصل می‌شوند و می‌توان همچون بلوتوث بی‌سیم سمعک را گوشی متصل کرد٬ استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه‌های ارتباطی

همه روزه
ساعت ۹:۰۰ الی ۱۴:۰۰ و ۱۶:۰۰ الی ۲۰:۰۰